با اعطاء مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | با اعطاء مدرک فنی و حرفه ایایزایران لپ تاپ

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

آموزش تعمیر دوربین عکاسی

کلاس آموزش تعمیردوربین عکاسی و آموزش تعمیر دوربین فیلمبرداری از سخت ترین دوره های آموزشگاه بشمار می رود . آموزش تعمیر برد دوربین، آموزش تعمیر لنز از مبحث های مهم دوره می باشد. عیب یابی برد دوربین عکاسی و فیلمبرداری با داشتن دانش حرفه ای درباره عملکرد دوربین ها بوجود می آید. باز و بسته کردن صحیح دوربین که جزء موارد پایه و سخت در تعویض قطعات مکانیکی دوربین است. دوره آموزش تعمیر دوربین جهت بازار کار طراحی شده و کارآموزان لازم است اطلاعات تخصصی درباره مشخصات فنی دوربین ها و نحوه عکاسی قبل از کلاس داشته باشند.

سرفصل های دوره عمومی تعمیر انواع دوربین :

آشنایی اولیه دوربین ها: آموزش فرمت دوربین ها ، اصول عملکرد دوربین ، شناخت سی سی دی و لنز ، آشنایی با انواع مکانیزم دوربین های فیلمبرداری

​آموزش لحیم کاری پیشرفته با هویه هوای گرم : آموزش لحیم کاری پایه و پیشرفته و روش های مختلف لحیم کاری ، سبک های مختلف خارج کردن المان از مدار جایگزینی قطعات با روش های جدید

آشنایی با ابزارهای تخصصی تعمیر : هويه ، پمپ باد ، منبع تغذيه ، اولتراسونيک ، پنس و کاردک ، آچار و پيچ گوشتي ، سيم چين ، لوپ روميزی ، گيره ،  آچار مخصوص ، فلکس ، تينر فوری ، شابلون ، سيم لاکی ، قرص قلع ، آسی کش ، سشوار صنعتی.

آشنایی با ابزار تعمیر دوربین : آموزش استفاده صحیح از ابزار تعمیر دوربین و نحوه تهیه آن در حد مورد نیاز با هزینه ای بسیار اندک

​سرفصل های آموزش دوره تعمیرات دوربین عکاسی دیجیتال:

شناخت برندهای مختلف دوربین عملکرد آن ها از لحاظ کارایی و کیفیت آن

تشریح اجزای دوربین های رفلکسی ، 35 میلیمتری ، دیجیتال

جدا سازی و اسمبل : آموزش گام به گام جدا سازی و سرهم کردن دوربین طبق استاندارد کارخانه

شناخت اجزای مرتبط داخلی دوربین

تشریح کامل مدار Powering و عیب یابی مدار پاور

تشریح مدار Charge و عیوب مدار شارژ و باتری

تشریح مدار حلقه فوکوس و بررسی عیوب آن

تشریح مدار سنسورها و عیوب آن

تشریح مدار صفحه کلید و Roller jack  و عیوب آن

تشریح مدارات تاچ ،  LCD  و عیوب آن

تشریح مدار فلش و مدار مهم High Voltage  

نحوه عیب یابی دوربین های خاموش ، آب خورده و ضربه خورده

عیوب مربوط به هارد ، مموری کارت و اتصال به کامپیوتر

تشریح مدار دوربین های فیلمبرداری و نحوه عملکرد آن

بررسی عیوب مربوط به عملکردهای مختلف دوربین های فیلمبرداری​

​تعویض صحیح کلیه قطعات روی بورد با هیتر

تعویض اصولی سوکت های پلاستیکی

تعویض قطعات با هویه

سیم کشی با هویه قطعی مدار برد در اثر ضربه

شابلن زنی با دست و ریبال چیپ روی برد دوربین با دستگاه BGA Rework

نحوه کار با منبع تغذیه

تعویض جک ها روی بورد

آموزش تعمیر لنز : آموزش جدا سازی و سرهم کردن لنزها و روش تنظیمات آن طبق استانداردهای کارخانه سازنده

عیوب لنز و صفحه نمایش LCD  

شناسایی کدهای خطای دوربین : آموزش کدهای خطا در دوربین، مشخص کردن منطقه معیوب و روش برطرف کردن اشکال

تنظیمات دیتا توسط ابزار : آشنایی با ابزار مخصوص تنظیم دیتاهای دوربین و تعویض حسگر ، لنز ، بوردهای اصلی

نتیجه گیری کلی در زمینه آموزش:

آموزش انواع مکانیزم دوربین ها:  آموزش انواع مکانیزم بکار رفته در دوربین ها و نوع فرمت ها ، شیوه باز و بسته کردن ، تنظیمات ، خارج کردن و جایگزین کردن قطعات، تایمینگ انواع مکانیزم

باز و بسته کردن دوربین ها : روش صحیح باز و بسته کردن دوربین با استفاده از کامپیوتر ، روش شناخت منطقه معیوب برای محدود کردن باز و بسته کردن

آموزش نحوه شناسایی قطعات معیوب : عیب یابی تجربی، کاربردی و عیب یابی با کامپیوتر تست های عیب یابی قبل از تعویض قطعه معیوب و پس از تعویض

شناخت عیوب رایج دوربین ها : شامل بیشترین اشکالات رایج ، بیشترین خرابی ها ، عیوب متداول در کلیه دوربین ها ، خرابی تکراری در اکثر دوربین ها

توضیحات برگزاری دوره آموزش تعمیرات دوربین:

کلاس به صورت نیمه خصوصی برگزار می گردد.

پشتیبانی تا ۳ ماه بعد از پایان دوره امکان پذیر می باشد.

دوره الکترونیک پیش نیاز دوره آموزش تعمیر دوربین عکاسی می باشد.

سرویس منوال های خارجی در طول دوره به کارآموز داده می شود.

آموزش بازیابی اطلاعات مموری دوربین عکس و فیلم در دوره آموزش بازیابی اطلاعات برگزار می شود.

آموزش تعمیر دوربین عکاسی در انستیتو انفورماتیک فنی کار امکان پذیر است:

آموزش تعمیر دوربین دیجیتال سونی SONY , تعمیرات دوربین دیجیتال كانن Canon Camera , آموزش تعمیرات دوربین سامسونگ Samsung , دوره آموزش تعمیر دوربین دیجیتال نیکون Nikon Camera , آموزش تعمیر دوربین دیجیتال پاناسونيك Panasonic ,تعمیر دوربین کاسیو CASIO , دوربین دیجیتال المپوس Olympus , دوربین دیجیتال اچ پی HP Camera , آموزش باز کردن دوربین دیجیتال كداك Kodak ,آموزش تعمیر دوربین دیجیتال آگفا AGFA , دوربین دیجیتال كونيكا Konica , دوربين ديجيتال لايت ويو LightWave ٫ آموزش تعمیر لنز دوربین ٫ آموزش تعمیر ال سی دی دوربین ٫ آموزش بازکردن دوربین ٫ آموزش تعمیرات ال سی دی دوربین عکاسی.

آموزش تعمیر دوربین فیلمبرداری :

آموزش تعمیر دوربین فیلمبرداری فلیپ ویدئو Flip video ,آموزش تعمیرات فيلمبرداری سونی SONY , فیلم برداری كانن Canon , فیلمبرداری پاناسونيك Panasonic , فيلمبرداري سامسونگ Samsung ,آموزش تعمیر لنز ٫ آموزش تعمیر دوربین فیلمبرداری نیکون.

برخی از سوالات عمومی درباره تعمیر دوربین که در کلاس توسط استاد توضیح داده خواهد شد.

مشکل نداشتن تصویر از ال سی دی دوربین: در اکثر دوربین ها این مشکل اپیدمی شده و به علت باز و بسته شدن مکرر پنل ال سی دی باعث قطع شدن کابل می شود و از ال سی دی تصویر نداریم یا قطع و وصل می شود که با تعویض کابل و لولا مشکل حل می شود.

نداشتن تصویر از ال سی دی و خروجی کابل ارتباطی به تلویزیون : در چنین مواقعی دیگر مشکل از کابل یا خود ال سی دی نیست چون از هیچ خروجی تصویر نداریم و حتی ضبط نمی شود نتیجه می گیریم که مشکل از سی سی دی یا ورودی تصویر است که اطلاعات تصویر را برای ما دریافت نمی کند و این مشکل می تواند از المان های داخل لنز و حتی مدار پردازش تصویر نیز می باشد که برای رسیدن دقیق به اشکال باید با ابزار مخصوص عیب یابی شود.

تاچ پنل عمل نمی کند : این مشکل دوربین اکثرا از خود ال سی دی یا کابل ال سی دی و یا برد داخلی ال سی دی می باشد.

تصویر در وضعیت camera داریم ولی در وضعیت play پخش تصویر مشاهده نمی شود یا به صورت نوارهای راه راه دیده می شود : در چنین حالتی معمولا هد کثیف شده و یا خراب شده که در صورتی با هد پاک کن مشکل حل نشد باید هد درام تعویض گردد.

تصویر داریم ولی شطرنجی و فریز می شود: عواملی مانند چیپ گرافیک دستگاه و یا قطعاتی که به این پردازنده ارتباط دارند.

تصویر در حالت کمرا یا رکورد مات است:  رنگ ها بهم ریخته، سیاه، کرکره ای یا موارد این چنین است که معمولا مشکل از سی سی دی است.

لنز دوربین گیر کرده یا به سختی باز و بسته می شود : هر گاه داخل لنز شن ریزه وارد شده باشد یا ضربه خورده باشد دچار چنین مشکلی می شود که معمولا با پیغام خطا دوربین خاموش نیز می شود.

باطری دوربین روی خود دوربین شارژ می شود که جدیدا شارژ نمی کند : این مشکل در ۹۵ درصد مواقع از خود باطری است و گاها خود دوربین اشکال دارد که می تواند از مدار الکترونیکی یا دیتاهای ان باشد.

تصویر از ال سی دی بهم ریخته است : این مشکل از خود ال سی دی یا کابل یا دیتاهای ان می باشد ( منظور از دیتا اطلاعات کنترل کننده دوربین که تمامی دوربین توسط این دیتا ها عمل می کنند و به ان ها مدار ای وی ار یابه عبارتی الکترونیک واریال رسیستور است . که طبق این فرامین دوربین تنظیم دقیق می شوند) این تنظیمات کاملا تخصصی بوده و طبق ابزار مخصوص توسط نمایندگان قابل تنظیم است.

تصویر دیده شده در دوربین در حالت کمرا فوکوس نیست یا واضح نیست : در چنین مواردی مشکلات متفاوتی وجود دارد مانند خرابی موتور فوکوس یا لنز یا تنظیم نبودن دیتاهای مربوط سی سی دی و لنز.

لنز دوربین باز مانده و عمل نمی کند : معمولا تایم مکانیزم از مسیر خود خارج شده باشد و یا مسیر فلت ها که بر اثر پار گی ارتباط ان با مدار قطع شده باشد چنین مشکلی بروز می دهد.

وقتی عکس می گیریم تصویر کیفیت خوبی ندارد : این مشکل از لنز سی سی دی یا برد است که پس از بررسی میتوان حوضه اشکال را معین کرد.

دوربین مموری کارت را شناسایی نمی کند : اکثر اوقات یا مموری خراب شده یا ویروسی شده و یا مسیر کانکتورهای کارت خوان خراب شده اند. با فرمت توسط کامپیوتر ممکن است درست شوند.

فرم ثبت نام

پس از تکمیل فرم پیش ثبت نام منتظر تماس مشاور آموزشی خودتان باشید . در صورت تمایل با شماره ویژه : 02188930441 تماس بگیرید

اطلاعات فردی

شماره تلفن شما راه ارتباطی ما با شماست در زمان ثبت نام دقت کنید به اشتباه عددی را وارد ننمایید .

انتخاب دوره آموزشی

captcha

دوره های آموزشی

جستجوی پیشرفته

دوره های ویژه اشتغال

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربین مداربسته در فنیکار و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر حرفه ای ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات تخصصی ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری در شیراز و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری در اصفهان و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تبلت و موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون اسمارت و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات Ecu و اموزش تعمیر ایسیو و اموزش تعمیرات ایسیو ماشین و اموزش ایسیو خودرو و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی مدیا و اموزش تعمیر کولر گازی سامسونگ و اموزش تعمیرات کولر گازی ال جی و اموزش شارژ کارتریج لیزری و اموزش شارژ کارتریج اچ پی و اموزش مهندسی معکوس پیشرفته و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربینهای مداربسته در استیتو انفورماتیک فنی کار