ایزایران لپ تاپ

با اعطاء مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | با اعطاء مدرک فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

انستیتو انفورماتیک فنی کار ( نمایندگی رسمی ایزایران ) "

برگزار کننده دوره های تخصصی آموزش تعمیرات کولرگازی خودرو در کارگاه های مجهز همراه با اساتید با تجربه و متعهد می باشد. و هنرجویان انستیتو بعد از اتمام دوره تجربه لازم و کافی برای تعمیرات کولر پازی خودرو را بدست می آورند.
نحوه برگزاری دوره آموزش تعمیرات کولر گازی خودرو
محیط آموزشی کلاس های فنی کار کاملا عملی می باشد و نحوه آموزش این چنین است که تمامی اجزای کولر گازی توسط کارشناس آموزش مرحله به مرحله بصورت عملی آموزش داده می شود و کارآموز را برای ورود به بازار کار آماده می کنند و می توانند از پشتیبانی نامحدود برخوردار باشند.

سیستم تبرید (سرما ساز) كولر خودرو در واقع از تعداد قطعاتی تشكیل شده است كه بعد از نصب روی اتومبیل، برای فضای داخل كابین تولید برودت دلخواه را می ‌نمایند.
وجود كولر گازی در خودرو به‌عنوان یك وسیله لوكس شناخته نمی‌شود بلكه كولر اتومبیل به عنوان ضرورتی مطرح می ‌گردد كه تضمین کننده استفاده از اتومبیل توام با امنیت و آرامش خاطر است.
لازم به توضیح نیست كه هنگامی كه خودرو شما مجهز به كولر باشد، می‌توانید با آرامش بیشتری به رانندگی بپردازید . چونکه اصلا گرمای طاقت کشنده و اذیت کننده، گازهای پل خانه ای خطرناك، گرد و غبار و سر و صدا به داخل اتومبیل شما راه نخواهد یافت.
سیستم كولر اتومبیل در واقع از مجموعه قطعاتی تشكیل شده است كه پس از نصب برروی اتومبیل، برای فضای داخل كابین تولید سرما دلخواه را می‌نمایند . كولر گازی اتومبیل با كاهش حرارت و رطوبت داخل كابین به ما كمك می‌نماید تا رانندگی راحت ‌تری داشته و در طول مسیر از آرامش كافی برخوردار باشیم.

کولر خودرو شامل :
1- کمپرسور
2- کندانسور
3- کپسول خشک کننده
4- شیر انبساط
5- اواپراتور
6- مجموعه لوله و شلنگ
7- کلید کنترل فشار
8- کلید A/C
9- سیم‌ کشی کولر
10- فنکمپرسور
كمپرسور دستگاه حركت دهنده گاز مبرد در كولر اتومبیل می‌باشد. كمپرسور با گرداندن گاز در اجزاء سیستم در واقع شبیه به قلب مجموعه عمل می‌نماید. همچنین كمپرسور فشار و در نتیجه دمای گاز كم فشار خارج شده از اواپراتور را نیز افزایش می‌دهد.
كمپرسور گاز مبرد را از اواپراتور به داخل كندانسور و سپس به كپسول خشك كننده و مجدداً به داخل اواپراتور سوق می‌دهد.
كمپرسورهایی كه در سیستم‌های كولر اتومبیل بكار برده می‌شوند ، می‌بایست دارای خواصی از قبیل وزن و حجم متناسب با قدرت موتور باشند تا هنگام نصب به راحتی در محل مورد نظر قابل جایگذاری بوده و بار اضافی بر موتور اتومبیل تحمیل ننمایند.
کندانسور
كندانسور یكی از اجزائی است كه وظیفه تبادل حرارت را بر عهده دارد.
كندانسور گرمای جذب شده توسط اواپراتور از گاز مبرد داخل سیستم را به هوای محیط خارج از كابین اتومبیل انتقال می‌دهد.
کپسول خشک کننده
كپسول خشك كننده بعنوان منبع ذخیره گاز مبرد و جاذب رطوبت گاز عمل می‌نماید. معمولاً این كپسول دارای یك سوئیچ ایمنی می‌باشد تا در مواقعی كه فشار گاز از حد تعریف شده كمتر یا بیشتر شود، به طور خودكار جریان برق كمپرسور را قطع ‌نماید. همچنین بر روی این كپسول شیشه‌ ای به منظور رؤیت گاز وجود دارد. شیشه رؤیت به ما این امكان را می ‌دهد تا بتوانیم گردش و میزان گاز موجود در سیستم را كنترل نماییم.
شیر انبساط
شیر انبساط، تعیین كننده میزان صحیح گاز وارد شونده از كندانسور به داخل اواپراتور از طریق یك فیلتر است. همچنین این قطعه فشار مبرد را بطور ناگهانی كاهش می ‌دهد. زمانی ‌كه كمپرسور کار خود را شروع می کند، شیرانبساط باز شده و مبرد مایع با عبور از صافی مربوط به ورودی مایع پرفشار به گاز پر فشار تبدیل می ‌گردد.
زمانی كه اواپراتور میزان بیشتری مبرد را می خواهد، شیر انبساط اجازه می‌دهد تا مبرد كم فشار مورد نیاز به داخل كویل اواپراتور وارد گردد. شیر انبساط برقرار كننده تعادل میان بار گرما و خنك كنندگی بهینه اواپراتور می‌ باشد.
اواپراتور
از دیگر قطعات اصلی سیستم كولر اتومبیل اواپراتور است.
اواپراتور مجموعه ‌ای از قطعات است كه وظیفه كاهش گرمای هوای كابین اتومبیل را بر عهده دارد.
جریان سریع هوای ایجاد شده توسط فن الكتریكی با عبور از سطح كویل اواپراتور، برودت ایجاد شده توسط كویل را از طریق كانال‌ها و دریچه ‌های هدایت هوا به داخل كابین اتومبیل انتقال می‌دهد. انجام برودت توسط كویل اواپراتور موجب تقطیر رطوبت ایده‌ آل كابین شده و قطرات آب ایجاد شده از طریق لوله مخصوصی به خارج از كابین اتومبیل انتقال می یابد.
سیستم كولر اتومبیل از دو سوئیچ كنترلی كه یكی از آنها زمانی كه فشار گاز كم یا زیاد باشد، كمپرسور را از مدار خارج نموده و دیگری از ایجاد یخ در داخل محفظه اواپراتور جلوگیری می‌نماید. در صورتی که هریک از این دو سوئیچ کار نکنند می‌ تواند باعث از كار افتادن كل سیستم گردد.
مجموعه لوله و شلنگ
شلنگ ها در سیستم تهویه مطبوع اتومبیل وظیفه ایجاد ارتباط بین اجزاء مختلف سیستم رابر عهده دارد، به ‌گونه‌ای كه اجزاء سیستم بتوانند در تمام شرایط كاری، بخوبی انجام وظیفه كنند. این شلنگ‌ها به دلیل شرایط كاری خاص بایستی مطابق با استانداردهای بین‌المللی نظیرSAE (انجمن خودروسازان امریكا) ساخته شوند.
لایه داخلی شلنگ كه از نفوذ مبرد جلوگیری می‌كند و ثبات فیزیكی و شیمیایی بسیار خوبی در دامنة -30°Cتا120°C دارد.
قسمت میانی شلنگ كه از یك سری الیاف بافته شده منسوج تشكیل شده است تا باعث افزایش مقاومت شلنگ در فشار‌هایی بالاتر از 175 atm شود.
لایه بیرونی كه از موادی با مقاومت بالا در برابر عدم نفوذ رطوبت ساخته شده است.
اتصالاتی كه در اجزاء مختلف شلنگ‌ها مورد استفاده قرار می گیرند متناسب با نحوه اتصالات اجزای شلنگ به سایر قطعات سیستم کولر خودرو، انتخاب می‌شوند كه بر همین اصل مهم‌ ترین انواع آن، فیتینگ‌های اتصال سریع (QUICK CONNECTION) و فیتینگ‌های اورینگ دار (o-ring fitting)‌ می‌باشند.
این اصل مهم را همواره باید در نظر گرفت كه اتصالات می ‌بایست به راحتی و به سرعت قابل وصل باشند و در عین حال آب‌بندی خود را در تمام شرایط كاری حفظ كنند.
کلید کنترل فشار
كلید کنترل فشار كه معمولاً آن را مانوستات (MANOSTAT) می ‌نامند، دارای دو وظیفه مهم می‌ باشد: اول محافظت از اجزاء سیستم در مقابل خرابی ‌های ناشی از تغییرات فشار و دوم كنترل تغییرات فشار كندانسور.
این سوییچ به سه نوع اصلی تقسیم می‌شود:
1- كلید کنترل فشار پایین
2- كلید کنترل فشار بالا
3- كلید کنترل فشار سه مرحله
کلید A/C
این قطعه در سیستم کولر خودرو وظیفه خاموش و روشن نمودن کولر را بر عهده دارد که با شکل‌های متفاوت در خودروهای مختلف وجود دارد. معمولا یک LED وظیفه نمایش حالت روشن یا خاموش این سوئیچ را نمایش می‌دهد.
لازم بذکر است در بعضی از خودروهای روز دنیا این قطعه حذف گردیده و سیستم تحویه همراه با روشن نمودن خودرو به حالت فعال در می‌آید و فقط دما بایستی تنظیم گردد.
سیم کشی کولر
وظیفه انتقال فرمان‌های اجزای مرتبط با مجموعه کولر خودرو و نیز برق‌رسانی به این اجزا بر عهده درخت سیم کولر می‌باشد.
لازم بذکر است در خودرو های جدید معمولا تمام فرامین توسط ECU و بوسیله درخت سیم اصلی خودرو انتقال داده می‌شوند.
فن
فن کولر
زمانی كه فن الكتریكی مورد استفاده قرار می ‌گیرد، می ‌توان آن را روی كندانسور و یا روی رادیاتور نصب كرد. اگر فن كندانسور جلوتر از رادیاتور ماشین نصب شده باشد، در این حالت فن بگونه‌ ای نصب می‌شود كه هوا را از بیرون مكیده و روی سطح كندانسور می‌‌دمد (وضعیت رانشی). در صورتیكه فن كندانسور در پشت كندانسور و در مقابل موتور نصب شود، هوا را از روی سطح كندانسور مكیده و به سمت موتور می‌دمد.
شرایط استفاده از فن الكتریكی نسبت به شرایط بكارگیری آنها متفاوت است. در صورتی‌كه یك سوئیچ فشار سه وضعیتی در سیستم وجود داشته باشد فن الكتریكی با افزایش و یا كاهش فشار قطع و وصل خواهد شد، در غیر این‌صورت فن بصورت دائم كار و همراه با استارت سیستم تهویه مطبوع وارد مدار می‌شود.
در بعضی حالات فن كندانسور توسط یك سوئیچ حرارتی (thermistor) كنترل می‌شود. بدین صورت كه با فن موتور همزمان روشن و خاموش می‌شود و در واقع تابعی از شرایط حرارتی موتور است.

سرفصل های آموزشی تعمیرات کولر گازی خودرو :
آشنایی با عملکرد کمپرسور
شناخت انواع کندانسوز
کپسول خشک کننده
آشنایی کامل با شیر انبساط
شناخت بخش اواپراتور
آموزش طریقه نصب مجموعه لوله و شلنگ
شناخت کلید کنترل فشار
شناخت کلید A/C
آشنایی با نحوه سیم‌ کشی کولر
شناخت پروانه فن
نحوه برگزاری دوره های آموزش تعمیرات در " انستیتو انفورماتیک فنی کار " :
تعیین سطح و قرارداد آموزشی در جلسه اول توسط اساتید صورت میگیرد.
هر کارآموز بعد از گذراندن دوره از پشتیبانس استادبرخوردار می باشد.
جلسات رفع اشکال و اضافی در پایان دوره به صورت رایگان می باشد.
گذراندن دوره الکترونیک جهت تمامی دوره های آموزش تعمیرات به جز ماشین های اداری الزامی است.
کلاسها کارگاهی و عملی بوده و به صورت سه یا چهار نفره برگزار می شود.
برای عزیزان شهرستانی خوابگاه با امکانات رزرو می گردد.
عزیزان میتوانند جهت رزرو کلاس ها مبلغ ،100هزار تومان به شماره حساب | کارت شرکت واریز نمایند.
تاریخ شروع هر دوره داخل صفحات نوشته شده است.
تا سه روز قبل از شروع هر کلاس میتوانید ثبت نام کنید.

call

پرداخت آنلاین (فقط عابر بانک ملی) :

برای استفاده از خدمات انتقال آنلاین کارت به کارت ، شما می بایستی دارای کارت با رمز دوم و عدد CVV2 بوده و حتما از کارت عابر بانک ملی استفاده نمایید.در این صورت وارد صفحه زیر شوید و با درج مشخصات و واریز مبلغ 1/000/000 ریال به شماره کارت 6378-8045-9972-6037 و یا 5403-4219-9972-6037 به نام آقای امید رحمانی جهت انتقال وجه عمل نمایید.

سپس شماره پیگیری تراکنش را به شماره تلفن همراه مشاور آموزشی خود ارسال نمایید و منتظر تماس کارشناس و مشاور آموزشی خود باشید.

آموزش تعمیرات کولر گازی خودرو , اموزش تعمیرات کولر گازی خودرو, آموزش شارژ کولر گازی ماشین , اموزش تعمیرات کولر گازی ماشین , آموزش تعمیر کولر گازی خودرو, آموزش تعمیر کولر گازی خودرو, اموزش تعمیر کولر گازی ماشینودرو, اموزش تعمیر کولر ماشین , اموزش تعمیر کولر ماشین
آموزش تعمیرات کولر گازی خودرو و اموزش تعمیرات کولر گازی خودرو و آموزش شارژ و تعمیرات کولر گازی ماشین و اموزش تعمیرات کولر گازی ماشین و آموزش تعمیر کولر گازی خودروو آموزش تعمیر کولر گازی خودروو اموزش تعمیر کولر گازی ماشین و آموزش تعمیرات کولر خودروو اموزش تعمیر کولر ماشین و اموزش تعمیر کولر ماشین

اولین مرکزآموزش تعمیرات کولر گازی , برترین آموزشگاه تعمیرات کولر گازی خودرو , آموزشگاه تعمیرات کولر گازی ماشین , اموزش عملی تعمیرات کولر گازی , آموزش کارگاهی تعمیر کولر گازی خودرو ,آموزش تعمیر برد کولر گازی , اموزش خصصی تعمیر کولر گازی ماشین , آموزش فنی تعمیرات کولر خودرو, اموزش شارژ گاز کولر گازی, اموزش تعمیروسرویس کولر ماشین , آموزش عیب یابی کولر گازی خودرو

لر اتومبیل , کولر خودرو , کمپرسور, کندانسور , کپسول خشک کننده , شیر انبساط , اواپراتور , مجموعه لوله و شلنگ , کلید کنترل فشار , سیم ‌کشی کولر , فن , نحوه کار کولر خودرو , نحوه کار کولر , طرز کار کولر خودرو , طرز کار کولر , معایب کولر خودرو , نحوه کار کولر اتومبیل , طرز کار کولر اتومبیل

اجزای کولر خودرو , قسمت های کولر خودرو , اجزای کولر اتومبیل , کمپرسور کولر خودرو , وظایف اجزای کولر , کندانسور کولر , کپسول خشک کننده کولر , شیر انبساط کولر , سیستم کولر خودرو , آشنایی با سیستم کولر خودرو , معرفی کولر خودرو , اواپراتور کولر خودرو , لوله و شلنگ کولر خودرو , کلید کنترل فشار کولر , کلید ای سی , کلید AC , سیم کشی کولر خودرو , فن کولر , فن کولر خودرو , موتور اتومبیل ,فنیکار

فرم ثبت نام

پس از تکمیل فرم پیش ثبت نام منتظر تماس مشاور آموزشی خودتان باشید . در صورت تمایل با شماره ویژه : 02188930441 تماس بگیرید

اطلاعات فردی

شماره تلفن شما راه ارتباطی ما با شماست در زمان ثبت نام دقت کنید به اشتباه عددی را وارد ننمایید .

انتخاب دوره آموزشی

captcha

دوره های آموزشی

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس 

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار