برنامه‌های کاربردی آنلاین که به عنوان Web Applications یا Web Ware شناخته می‌شوند با توجه به رشد اینترنت در سال‌های اخیر به ابزاری رایگان برای کاربران اینترنتی تبدیل شده‌اند با برنامه‌های آنلاین و همچنین سرویس‌های رایگان اینترنتی شما احتیاجی به دانلود نرم‌افزارهای مختلف و استفاده از آنها ندارید فقط کافی است اسم آن ر ادر مرورگرتان تایپ کنید و از آن استفاده کنید.

علاوه بر اینکه شما نیازی به هارد دیسک برای نصب برنامه ندارید، می‌توانید به فایل‌های ذخیره شده خود از طریق هر کامپیوتری دسترسی داشته باشید و نیازی به استفاده از فلش و هارد‌های خارجی نخواهید داشت. همچنین شما نگران سیستم عامل‌های مختلف نخواهید بود و به راحتی برنامه‌ها را ازطریق مرورگر خود اجرا می‌کنید. با ابزارهای آنلاین سرویس شما همیشه به‌روز خواهد بود و مشکلات احتمالی آن بدون آنکه شما متوجه شوید رفع خواهد شد.
GOOGLE DRIVE
با این سرویس می‌تواند به اسناد، فایل‌های ارایه، صفحات گسترده و سایر فایل‌های خود دسترسی داشته باشید و این سرویس به کاربران اجازه می‌دهد تا به سادگی فایل‌های خود را ایجاد، ویرایش و به اشتراک بگذارند. همچنین 5 گیگا بایت فضای رایگان را نیز در اختیار کاربران قرار خواهد داد. (Drive.google.com)
ZOHO DOCS
این سرویس اشتراک انواع فایل‌ها را تا 1 گیگابایت پشتیبانی می‌کند همچنین با منوی Toolbar خود امکانات سایت را به سادگی در اختیار شما قرار می‌دهد.(Docs.zoho.com)
این سرویس اشتراک انواع فایل‌ها را تا 1 گیگابایت پشتیبانی می‌کند همچنین با منوی Toolbar خود امکانات سایت را به سادگی در اختیار شما قرار می‌دهد.(Docs.zoho.com)
OFFICE WEB APPS
نسخه تحت وب و رایگان Microsoft Office شامل Word، Excel، Power Point،One note که 25 گیگابایت فضای رایگان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا آنها فایل‌های خود ر ا بر روی Microsoft Sky Drive Service ذخیره کنند.