ایزایران لپ تاپ

با اعطاء مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | با اعطاء مدرک فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

( ادامه بخش اول )

موتور حرارتی – برودتی :
این موتور نیز نوع دیگری از موتور می باشد که با فشار گاز کار می کند که توسط محققان دانشگاه واشنگتن ساخته شده است که در ساخت آن از ایده ی موتورهای بخار استفاده شده است، با این تفاوت که در آن هیچ نوع احتراق داخلی صورت نمی گیرد. محققان این دانشگاه از نیتروژن مایع به عنوان عامل محرک در نمونه اولیه خودرو Ln2000 استفاده کرده اند.این محققان دلیل استفاده از نیتروژن مایع را فراوانی آن در اتمسفر- نیتروژن در حدود 75% اتمسفر زمین را تشکیل می دهد.- و همچنین دسترس پذیر بودن نیتروژن مایع می دانند.
موتور خودروی Ln2000 دارای پنج جز اصلی می باشد :
مخزن 24 گالونه که از فولاد ضد زنگ می باشد.
پمپی که نیتروژن مایع را به گرمکن می فرستد.
گرمکن که نیتروژن مایع را با حرارت خروجی از اگزوز گرم می کند.
مبدل حرارتی که نیتروژن مایع را به جوش آورده و گاز با فشار بسیار بالا تولید می کند.
منبسط کننده که انرژی نیتروژن را به انرژی قابل استفاده برای موتور تبدیل می کند.
نیتروژن مایع در دمای 320- درجه فارنهایت ( 196- درجه سلسیوس ) نگهداری می شود. که به وسیله مبدل حرارتی به بخار تبدیل می شود. مبدل حرارتی قلب موتور برودتی Ln2000 نامیده می شود. این نام به این خاطر می باشد که می تواند نیتروژن با دمای بسیار پایین را دریافت کرده و تبدیل به بخار کند.از هوای جاری در اطراف خودرو برای گرم کردن نیتروژن مایع استفاده می شود. گاز نیتروژن تولید شده در مبدل حرارتی تا 700 بار بیشتر از حجم مایع خود منبسط می شود.این گاز با فشار بالا به منبسط کننده تغذیه شده، جایی که نیروی ناشی از گاز نیتروژن را به نیروی مکانیکی برای حرکت پیستون تبدیل می کند. تنها خروجی اگزوز نیتروژن می باشد و از آنجا که نیتروژن یکی از اجزای اصلی اتمسفر می باشد این خودرو مقدار بسیار کمی آلودگی تولید می کند اما در عین حال این خودرو می تواند آلودگی را از محلی به محل دیگر انتقال دهد.در این خودرو همانند خودروی ایولوشن به انرژی الکتریکی برای فشرده کردن گاز نیاز داریم.
مقداری از حرارت خروجی از خودرو به موتور برگردانده می شود و به گرمکن فرستاده می شود تا نیتروژن مایع را قبل از فرستادن به مبدل حرارتی گرم کند که باعث افزایش راندمان می شود. همچنین دو فن در عقب خودرو وجود دارد که هوای محیط را به داخل کشیده تا از این طریق مبدل حرارتی بتواند گرمای انتقالی به نیتروژن مایع را افزایش دهد.
محققان دانشگاه واشنگتن نمونه اولیه این خودرو را که در سال 1984 ساخته شده بود توسعه دادند. در نمونه اولیه این خودرو موتور دارای 5 سیلندر بود که 15 اسب بخار قدرت داشت همچنین دارای 5 دنده بوده مه توانایی آن را داشت که تنها 3.2 کیلومتر مسافت را در سرعت ماکزیمم 22 مایل بر ساعت ( 35.4 کللومتر در ساعت ) با مخزن نیتروژن خود بپیماید. اما در خودروی Ln2000 مخزن خودرو گنجایش 227 لیتر مایع را دارد که به وسیله آن خودرو می تواند بالای 200 مایل( 321.8 کیلومتر ) مسافت را طی کند.
با بالا رفتن قیمت سوخت در سالهای اخیر، خیلی طول نخواهد کشید که بسیاری از خودورها با سوخت های جایگزین کار خواهند کرد.مانند هوا که در عین حال که ارزان می باشد بدون هیچگونه آلودگی بوده و در واقع دوستدار محیط زیست می باشد.

دوره های آموزشی

ecu fannikar.com

copier fannikar.com

fax fannikar.com

fannikar camera

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار