با اعطاء مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | با اعطاء مدرک فنی و حرفه ایایزایران لپ تاپ

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

اگر شما هم یکی از کاربران اندروید هستید و یا تازه با این سیستم عامل آشنا شده اید این مطلب آموزشی حاوی ترفندهای مفیدی است که باعث می شود هر چه راحت تر با گوشی های اندرویدی کار کنید.
 1- مرتب سازی حساب کاربری Google
اندروید و Google همیشه در کنار هم هستند. برای استفاده از اندروید باید از حساب کاربری Google استفاده کنید. یعنی همه امکاناتی که آنجا یافت می‌شود. Gmail، تقویم، مخاطبین، Google+، YouTube، Google maps و موارد دیگر.
خوب اگر کار با گوشی را بلد نیستید و حساب کاربری Google هم ندارید، بهتر است از صفحه کلید و مانیتور بزرگتر و آشنای خودتان استفاده کنید و حساب کاربری را ایجاد کنید. اگر روی کامپیوتر، مخاطبین خودتان را ذخیره کردید، Google به آنها در Gmail دسترسی خواهد یافت و شما می‌توانید آنها را به Google contacts منتقل کرده و آنها را از آنجا مدیریت کنید. که درصورت عدم انجام اینکار بهتر است قبل از استفاده از گوشی با استفاده از کامپیوتر این کار را نیز، انجام دهید. اگر مخاطبین خود را در فرمت‌های دیگری هم دارید، بازهم کار ساده‌ای برای وارد کردن آن‌ها، به لیست مخاطبین Google خواهید داشت. می‌توانید موارد مشابه را پیدا و حذف کنید. فراموش نکنید از همین ابتدا پله پله پیش بروید. زیرا هنگامی که دفعات استفاده از گوشی‌تان بالا برود و زمان بگذرد، سخت می‌شود برگشت و بررسی کرد و دید که آیا همه چیز مرتب است یا خیر؟ اگر به فکر ذخیره مخاطبین روی سیم کارت‌تان در این لیست هستید، بهتر است نرم افزاری پیدا کنید که مخاطبین را به کامپیوترتان منتقل کند و سپس به همین روش به لیست مخاطبین Google اضافه‌ کنید و سپس از روی سیم کارت حذف‌ شان کنید.
 2- استاد ابزار انتقال اطلاعات شوید
انتقال بعضی داده‌ها از یک گوشی به دستگاهی دیگر، توسط ابزارهای انتقالی انجام می‌شود برای مثال HTC، Motorola و Sony نرم افزارهایی تولید کرده‌اند که برای شما این کار را انجام خواهند داد، البته باید مراقب جابجایی اطلاعات بین سیستم عامل‌های متفاوت هم بود. برای مثال از سیمبین به اندروید یا iOS به اندروید. آن‌ها برای انجام این کار خوب هستند، اما اگر بتوانید اطلاعات را به Google یا دیگر سیستم‌های فضاهای ابری منتقل کنید، باعث می‌شود که فارغ از سیستم عامل، در هر زمانی که بخواهید از دستگاه اندرویدی، به blackberry، ویندوز یا آیفون کوچ کنید، به راحتی بتوانید اطلاعات خودتان را به آن گوشی منتقل کنید.
3- تنظیمات خودتان را سریع‌تر کنید
اندروید یک مجموعه از تنظیمات را، که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، در کنار هم گذاشته است. در اکثر اندرویدهای جدید، به خصوص Jelly Bean یا KitKat، که در اکثر گوشی‌ها نیز هستند، کافیست با دو انگشت، صفحه را به پایین بکشید و مستقیم به قسمت “دسترسی به تنظیمات بیشتر مورد استفاده” مثل WiFi یا بلوتوث بروید. در باقی اندرویدها نیز این قسمت گاهی در هشدارها است، که با یک بار پایین کشیدن صفحه نمایش داده می‌شود و یا در Widget روی صفحه اصلی قرار دارد.
 4- میزان استفاده از اینترنت خود را همیشه چک کنید
شاید شما سرویس نامحدود استفاده از اینترنت را برای سیم کارت و گوشی خود فعال کرده باشید. بازهم پیشنهاد می‌کنیم همیشه مراقب مصرف اطلاعات باشید. زیرا باعث افزایش هزینه در بعضی مواقع خواهد شد. برای بررسی میزان ترافیک مصرف شده، به تنظیمات بروید و در قسمت Wireless and networks گزینه‌ای را برای Data usage یا همان میزان مصرف اطلاعات خواهید دید. اینجا همان جایی است که گوشی میزان مصرف ترافیک اینترنت را در خودش نگه می‌دارد. می‌توانید با تنظیم هشداری، کنترل میزان مصرف را برای خودتان محدود کنید. در اینجا شما می‌توانید ببینید که کدام برنامه در حال مصرف بیشتر ترافیک است و درصورت لزوم فعالیت آن را متوقف کنید. و بعد هم می‌توانید به آن نرم افزار بروید، و تنظیم کنید که فقط با Wi-Fi اطلاعات مورد نیاز خودش را دریافت کند.
 5- سیگنال دریافت خط داده‌ی اینترنت کار نمی‌کند
گوشی‌های هوشمند موجودات پیچیده‌ای هستند. فقط بعضی اوقات از کار می‌ایستند. مثلا میله ابزار سیگنال دریافت داده‌ی اینترنت، نشان می‌دهد که فعال است. اما اطلاعات، ارسال و دریافت نمی‌شود. در این مواقع پیشنهاد می‌کنیم که ابتدا گوشی را در حالت پرواز یا هواپیما قرار دهید، تا در این حالت، خط داده‌ی اینترنت، مجبور به قطع شود. و حالا، امکان درست شدن پس از برگشت به حالت اولیه وجود دارد. برای دسترسی به حالت هواپیما کافی است به روشی که در بالا گفتیم، منوی، تنظیمات بیشتر مورد استفاده، را بیاورید و از آنجا این حالت را فعال کنید. در بعضی گوشی‌ها و تبلت‌ها کلید Standby یا همان خاموش و روشن  را نگه دارید و از منوی نمایش داده شده این حالت را فعال کنید.
6- مدیریت Wi-Fi
استفاده از سیستم شبکه بیسیم Wi-Fi، باعث اتصال به اینترنت و کاهش هزینه‌های داده خط تلفن همراه‌تان خواهد شد. اما خوب در اندروید گزینه‌ای وجود دارد که به واسطه‌ی آن، جهت اتصال به شبکه Wi-Fi، هشداری صادر خواهد شد. وقتی مثلا در خیابانی در حال حرکت هستید، احتمال دارد که شبکه‌های متفاوت توسط سیستم شما شناسایی شده و از شما جهت اتصال سوال پرسیده شود. معمولا این شبکه‌ها برای استفاده باز نیستند و نیازمند رمز عبور برای اتصال خواهند بود. به این منظور به تنظیمات بروید و در قسمت Wi-Fi، گزینه Advance یا همان پیشرفته را بزنید. حالا با غیر فعال کردن گزینه‌ی Scanning always  گوشی نمی‌تواند به شبکه‌هایی که نمی‌شناسید، متصل شود.
 7- Wi-Fi کار نمی‌کند؟
خوب مثل داده خط تلفن که در بالا گفته شده بعضی مواقع پیش می‌آید که سیگنال دریافت اطلاعات Wi-Fi فعال است اما ارسال و دریافت دیتا، انجام نمی‌شود. یا گاهی مواقع به صورت چشمک زن در می‌آید. معمولا این مشکل با رفتن به قسمت تنظیمات Wi-Fi و خاموش و روشن کردن آن، برطرف می‌شود.
 8- صفحه نمایش زیبا و قشنگ … اما خورده شدن باتری!
صفحه نمایش قشنگ و زیبا روی دستگاه اندروید شما باعث مصرف شدید باتری خواهد شد. البته که روشنایی زیاد صفحه اغلب مواقع باعث دید بهتر و زیبایی بیشتر تصویر می‌شود ولی برای باتری دستگاه اصلا مناسب و اقتصادی نیست. ایجاد تناسب برای تنظیم خودکار روشنایی صفحه، معمولا به شما بهترین بالانس روشنایی و نمایش صفحه را خواهد داد. بعضی از دستگاه‌ها به شما امکان کاهش و افزایش در محدوده روشنایی تنظیم شده خودکار را خواهند داد.
اگر کمی نور را کمتر کنید، در مدت زمان طولانی، عمر باتری شما افزایش خواهد یافت. اگر با روشنایی خودکار راضی نیستید از نرم افزارهای تنظیم نور مثل Lux Lite استفاده کنید. این نرم افزار به شما کمک می‌کند که نور صفحه را به صورت دلخواه، حتی از قسمت صفحه نمایش هشدارها تنظیم کنید. البته از زمان خاموش شدن صفحه نمایش هم غافل نشوید. لازم نیست بیشتر از آنچه شما احتیاج دارید، صفحه نمایش روشن بماند. به این منظور به تنظیمات بروید و در قسمت Display، به دنبال گزینهDisplay timeout یا Sleep timeout بگردید و زمان کمتر را انتحاب کنید.
 9- چطور می‌شود از صفحه نمایش عکس گرفت؟
در اندرویدهای 2 به بعد، کافی است کلید خاموش و روشن یا Standby را به همراه کلید کم کردن صدا، در یک زمان نگه دارید تا از آنچه در صفحه نمایش می‌بینید عکس گرفته شود. البته لازم است بدانید که ممکن است همه چیز صفحه نمایش در عکس دیده نشود. مثلا بعضی از محتویات محافظت شده، مثل پخش فیلم در بعضی نرم‌افزارها، در عکس گرفته شده از صفحه، نمایش داده نخواهد شد. عکس‌های گرفته شده در گالری، نگهداری خواهند شد. اما اگر می‌خواهید عکس‌ها را به اشتراک بگذارید در همان زمان که در صفحه هشدارها در حال ذخیره شدن هستند، می‌توانید گزینه Share یا به اشتراک گذاری را بزنید. البته در ورژن‌های مختلف اندروید با کلیدهای ترکیبی مختلفی می‌توان این کار را کرد. در بعضی گوشی‌ها باید با نگه داشتن کلید Back و Home این کار را انجام دهید. آن‌ها را تست کنید تا ببینید کدام روی گوشی شما جواب می‌دهد.
 10- بهترین صفحه کلید اندروید
می‌خواهید بدانید بهترین صفحه کلید اندروید کدام است؟
هر دستگاه با یک صفحه کلید به بازار عرضه می‌شود، که می‌تواند دارای تنظیمات متفاوتی باشد. چه آن‌هایی که توسط کارخانجات بزرگ مثل سامسونگ و HTC ساخته شده‌اند، و چه آن‌هایی که توسط Third-part مثل SwiftKey یا Skype ساخته شده و در بازار اندروید وجود دارند. شاید بهتر باشد بازخورد لرزاننده یا صدای زدن کلیدهای صفحه کلید را غیر فعال کنید. در تنظیمات به قسمت Language & input یا Language & keyboard بروید. همه تنظیمات در اینجاست. خوب صدای لرزاننده می‌تواند برای اطرافیان شما اذیت کننده باشد. ما یکی از طرفداران جزئیات و قابلیت‌های SwiftKey  هستیم. پیشنهاد می‌کنیم آنرا امتحان کنید. مخصوصا بخاطر قدرتش در پیشنهاد کلمات مناسب و هوشمندانه.
 11- چند نرم افزار بگیرید
تلفن ابتدا برای برقراری تماس بود اما امروزه برای انجام همه‌ی کارها است.  مهم نیست به دنبال چه هستید، حتما یک نرم افزار برای بهتر انجام دادن آن کار هست. از خرید و کارهای بانکی گرفته تا خواندن و قرار ملاقات گذاشتن. نرم افزارهای اندروید در فروشگاه Google یا همان Google Play Store هستند. شما در اینجا یک دنیا نرم افزار رایگان و پولی خواهید داشت. با این حال شما نیازی نیست که حتما با گوشی خود دنبال آن‌ها بگردید. به محض اینکه به حساب کاربری خودتان در Google متصل شدید، کافی است نرم افزار دلخواه را، از فروشگاه انتخاب کنید. حتی در مرورگر اینترنت هم می‌توانید این کار را انجام دهید. اما خوب هیچ چیز نمی‌تواند بدتر از بروز رسانی منظم نرم افزارها در اندروید باشد. که شاید واقعا لزومی نداشته باشد. با این حال ممکن است بخواهید مطمئن شوید که این بروز رسانی‌ها فقط در زمان اتصال به Wi-Fi انجام می‌شود. برای این منظور، می‌توانید از تنظیمات نرم افزار نصب شده استفاده کنید. اما اگر نرم افزاری را نصب کردید که خارج از فروشگاه Google بود، باید به تنظیمات بروید و در قسمت Security گزینه‌ای که در آن اجازه نصب نرم افزارها، از منابع نامشخص یا Unknown Source را می‌دهد فعال کنید. البته فراموش نکنید که، انجام اینکار و دریافت چنین نرم افزارهایی ریسک آسیب رساندن به دستگاه شما را همیشه به دنبال خواهد داشت.
 12- بهترین مرورگر اینترنت اندروید چیست؟
تعداد زیادی مرورگر اینترنت برای اندروید وجود دارد که انتخاب‌های مختلفی نیز در اختیارتان می‌گذارد. حرکت مرورگرهای موجود در بازار، کمتر به سمت مرورگر خود Google است. یعنی همان Chrome است. که لزوما باعث شگفت‌زدگی ما هم نخواهد شد. با این حال، وقتی شما دستگاه خودتان را خریداری می‌کنید امکان دارد که مرورگر دیگری نیز ببینید، از مرورگرهای بازار اندروید یا خود تولید کننده دستگاه، که خوب می‌توانید با گذشتن از آنها، از Chrome استفاده کنید. اگر دستگاه شما Chrome را ندارد می‌توانید آن را از فروشگاه تهیه کنید. و خوب زمانیکه مصرف کننده Chrome باشید می‌توانید از حجم زیاد همسان سازی‌های حساب کاربری استفاده کنید که برای سهولت کار در اینترنت مهم هستند. از تاریخچه جستجو تا پر کردن خودکار فیلدهای پرسشی صفحات اینترنتی و موارد دیگر.
 13- تغییر نرم افزارهای پیش فرض
با توجه به محدودیت‌های استفاده از نرم افزارها، باز هم شما معمولا برای دیدن یا اجرای یک فایل، بیش از یک انتخاب جهت باز کردن آن فایل خواهید داشت. خوب به این روش می‌توانید نرم افزار پیش فرض را انتخاب کنید. وقتی که نرم افزاری را اجرا می‌کنید می‌توانید گزینه Always را برای آن انتخاب کنید، یا فقط یک بار آن را اجرا کنید و دفعه بعد نرم افزار دیگری را در نظر بگیرید. مثلا اگر همیشه می‌خواهید از Chrome برای مرور اینترنت استفاده کنید، یک بار و در ابتدا، در زمان اجرای آن، گزینه Always را انتخاب کنید و از آن به بعد نرم افزار پیش فرض، برای مرور لینک‌ها و سایت‌ها Chrome خواهد شد. برای تغییر این پیش فرض‌ها باید به تنظیمات رفته و در قسمت Apps گزینه Reset app reference را بزنید. البته این گزینه متاسفانه تمام تنظیمات پیش فرض را برای تمام نرم افزارها از بین خواهد برد. شاید ساده‌تر باشد برای تغییر پیش فرض یک نوع نرم افزار، مثلا مرورگر اینترنت، یک نرم افزار دیگر از آن نوع را دانلود و نصب کنید. بعد آن را اجرا کنید و به عنوان نرم افزار پیش فرض در نظر بگرید. و حالا نرم افزار قبلی را Uninstall کنید. با این روش، تنظیمات پیش فرض باقی نرم افزارها دست نخورده می‌ماند.
 14- شخص سازی صفحه اصلی
صفحه نمایش اولین قسمتی است که وقتی از شخصی سازی صحبت می‌شود مد نظر قرار می‌گیرد. دستگاه جدید شما شاید با تعداد زیادی آیکون نرم افزار و Widget درگیر باشد. اگر آنها را نمی‌خواهید، با نگه داشتن انگشت روی آنها، تا زمانیکه صفحه تغییر کند و کشیدنشان به سطل آشغال، پاک کنید. مانند این فیلم آموزشی. شما حتی می‌توانید صفحات را وقتی آیکونی روی آن نیست، حذف کنید. چرا باید هفت صفحه خالی بدون برنامه داشته باشیم؟! نسخه‌های مختلف اندروید و تولید کنندگان دستگاه‌ها معمولا شیوه‌های متفاوتی برای شخصی سازی صفحه اصلی دارند. اما اکثر آن‌ها، با نگه داشتن انگشت روی عکس پس زمینه‌ی صفحه، یا یک حرکت چرخشی و ترکیبی می‌توانند شروع به شخصی سازی صفحه کنند. اما باز هم تاکید می‌کنیم که دستگاه با دستگاه متفاوت است.
 15- استفاده از پوشه
پوشه‌ها یکی از بهترین راه حل‌ها برای سازماندهی نرم افزارهای دستگاه شما هستند. حتی می‌توانید برای کاربردی بودن، پوشه‌ها را در میله ابزار دسترسی پایین صفحه قرار دهید. شما می‌توانید تعداد زیادی نرم افزار طبقه بندی شده داشته باشید. بدون وجود صفحات شلوغ و گیج کننده و عکس زیبای پس زمینه‌ای که دیده نمی‌شود. برای ایجاد یک پوشه فقط کافی است که آیکون یک نرم افزار را به روی آیکون نرم افزار دیگر که می‌خواهید با هم در یک پوشه باشند بکشید، و پوشه به صورت اتومات ایجاد خواهد شد. بعضی از دستگاه‌ها نیز به شما امکان ساخت پوشه در منوی نرم افزارها را می‌دهند که باعث ایجاد سازماندهی بهتر برای پیدا کردن نرم افزارها خواهد شد.
 16- به رابط کاربری دستگاه یا همان Luncher همیشه توجه داشته باشید
اگر شما کاربر جدید اندروید هستید، بحث Launcher، می‌تواند برایتان پیچیده به نظر آید. رابط کاربری یا Launcher به صورت کلی، شامل صفحه اصلی، برنامه‌ها و کلیدهای میانبر میله ابزار پایین صفحه است. دستگاه شما با یک رابط کاربری پیش فرض از تولید کننده به دست شما رسیده است. اگر از آن خوشتان نمی‌آید و می‌خواهید که تغییرش دهید، تعداد زیادی از این رابط‌های کاربری در فروشگاه Google وجود دارد. اندروید KitKat نیز به شما امکان می‌دهد به راحتی رابط‌های کاربری متفاوت را مدیریت کنید و به سادگی می‌توانید آنها را عوض کنید. وقتی شما یک رابط کاربری جدید ایجاد می‌کنید، نسخه قبلی روی دستگاه باقی می‌ماند و شما فقط به دستگاه‌تان می‌گویید از آن استفاده نکرده و به جایش رابط جدید را به کار برد. پس اگر از رابط HTC sense یا Samsung TouchWiz خسته شده‌اید، کافی است یک رابط جدید ایجاد و از آن لذت ببرید.
 17- از عکس‌های خود پشتیبان گیری کنید
بدون اهمیت به دستگاهی که دارید راه‌های زیادی وجود دارد. استفاده از نرم افزارهای فضاهای ابری مثل Dropbox و تنظیم پشتیبان‌گیری خودکار از دستگاه‌تان. به عنوان گزینه دیگر، می‌توانید از سرویس Google+ برای ذخیره عکس‌های خود در فضای ابری استفاده کنید. بعضی خصوصی هستند و بعضی هم مثل شبکه‌های اجتماعی به صورت عمومی و خیلی از آنها گزینه‌های خاصی برای عکس‌ها دارند که به هر حال می‌توان از آنها استفاده کرد.
 18- استفاده از SD Card یا استفاده نکردن از SD Card
اگر آن‌قدر خوشبخت هستید که یک مکان حافظه MicroSD در دستگاه شما باشد، یکسری نکات است که باید آن‌ها را بدانید. ابتدا اینکه دیگر فضایی نیست که بتواند نرم افزارهای شما را که دانلود کرده‌اید، نگهداری کند. زیرا آن‌ها به حافظه داخلی دستگاه منتقل می‌شوند پس ممکن است متوجه شوید که دیگر نمی‌توانید از نرم افزارهای جدید شما نگهداری کند. اما اگر MicroSD داشته باشید می‌توانید عکس‌هایتان را آنجا نگه دارید، فیلم‌ها، موزیک‌ها یا نرم افزارها را روی آن نصب کنید و اطلاعات آن‌ها را روی این حافظه ذخیره کنید.
 19- نرم افزار مدیریت موزیک‌ها
نرم افزار Play Music که محصول خود Google است اجازه می‌دهد که موزیک‌هایتان را از روی کامپیوترتان در فضای ابری بریزید و با استفاده از سرورهای Google آنها را پشتیبان گیری کنید، تا بعد بتوانید آنها را روی دستگاه خودتان اجرا یا دانلود کنید. بد نیست بدانید فضای استاندارد برای ذخیره کردن 20 هزار آهنگ خواهید داشت. اگر شما یکی از مصرف کنندگان iTunes هستید، بازهم نگران نباشید. چون نرم افزار مدیریت موزیک‌ها که آن را بر کامپیوترتان دانلود و نصب کردیده‌اید، خودش می‌تواند فایل‌های آیتیونز را پیدا کرده و روی فضای ابری بارگذاری کند. اما خوب مراقب باشید که زمان خواهد برد و حجم ترافیک اینترنت شما را نیز مصرف می‌کند. اما وقتی که یکبار این کار را انجام دهید تمام دستگاه‌های اندرویدی شما یا هر مرورگر دیگری می‌تواند از آن استفاده کند. البته فراموش نکنید اگر موزیک را توسط نرم افزار Play Music روی دستگاه اندروید خود دانلود و اجرا کنید فقط توسط همین نرم افزار قابل اجرا خواهد بود. اگر شما از Amazon موزیک Mp3 خرید کرده باشید، دستگاه اندروید شما امکان دریافت و پخش این فایل‌ها را نیز خواهد داشت. و البته شما هنوز هم تعداد زیادی انتخاب برای سرویس‌های پخش کننده و دریافت کننده دارید. البته که شما می‌توانید این فایل‌ها را به حافظه داخلی دستگاه‌تان نیز منتقل کنید ولی راه حل بهتر، در صورت در دسترس بودن، استفاده از حافظه MicroSD می‌باشد.
 20- انتقال فایل‌ها به و از دستگاه اندروید
Dropbox کاری شبیه به این را انجام می‌دهد، یعنی نرم افزار آن را نصب می‌کنید و با استفاده از فضای ابری فایل‌ها را بین دستگاه‌های خود منتقل خواهید کرد. اگر خواسته باشید از سیم استفاده کنید با روش‌های متعددی روبرو خواهید بود. که در بعضی مواقع برای فایل‌های سنگین مثل فیلم‌ها، استفاده از سیم راه حل بهتری است. بسیاری از تولید کنندگان دستگاه‌های اندرویدی، نرم افزارهای زیادی را همراه با دستگاه‌های خود ارائه می‌کنند. به جای آن می‌توانید پس از اتصال دستگاه با استفاده از کابل USB به کامپیوترتان و شناخته شدن توسط ویندوز، از همان شیوه ساده کپی در ویندوز استفاده کنید. اما برای کاربران Mac باید بگوییم که مجبور به نصب نرم افزار Android File Transfer هستند تا بتوانند مثل حالت عادی فایل‌ها را پس از اتصال USB جابه‌جا کنند. توجه داشته باشید که در اتصال دستگاه به کامپیوتر گاهی انتخاب‌های متفاوتی در اختیارتان قرار خواهد گرفت که نحوه عملکرد اتصال دستگاه به کامپیوتر را مشخص می‌سازد. پس باید انتخاب درست برای کار دلخواه‌تان را از قبل بدانید و آن را انتخاب کنید.

 

ecu fannikar.com

copier fannikar.com

fax fannikar.com

fannikar camera

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربین مداربسته در فنیکار و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر حرفه ای ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات تخصصی ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری در شیراز و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری در اصفهان و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تبلت و موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون اسمارت و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات Ecu و اموزش تعمیر ایسیو و اموزش تعمیرات ایسیو ماشین و اموزش ایسیو خودرو و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی مدیا و اموزش تعمیر کولر گازی سامسونگ و اموزش تعمیرات کولر گازی ال جی و اموزش شارژ کارتریج لیزری و اموزش شارژ کارتریج اچ پی و اموزش مهندسی معکوس پیشرفته و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربینهای مداربسته در استیتو انفورماتیک فنی کار