حذف کامل اكانت ID و ایمیل در Yahoo :
در اين روش كه يكي از امكانات پنهاني Yahoo مي باشد كه به طور آشكارا در اختيار كاربرانش قرار نداده است قصد آموزش حذف ID و ايميل را داريم.
ممكن است بارها برايتان پيش آمده باشد كه به دلايل گوناگون ، از جمله ساختن يك آدرس ايميل جديد و ... بخواهيد ايميل و ID قبلي خود را پاك كنيد. با توجه به اين كه اين كار تقريبا از امكانات پنهاني Yahoo مي باشد بايد ابتدا به آدرس لينك زير مراجعه كنيد:
https://edit.yahoo.com/config/delete_user
وقتی که بروی این لینک کلیک می کنید .وارد یکی از صفحه های سایت یاهو می شوید، در این صفحه USER و PASSWORD ایمیل خود را که می خواهید پاک شود را وارد کنید سپس وارد صفحه جديدي مي شويد كه بايد در این صفحه هم در قسمت پايين دوباره پسورد ايميل خودرا وارد کنید،سپس كد امنيتي نمايش داده شده را نيز دقيقا در محل خواسته شده وارد نماييد.اکنون بروی کلید YES و یا Terminate this Account کلیک کنید تا اكانت ID و ایمیل شما حذف شود.
بدین ترتیب ایمیل شما به طور موقت و به مدت 90 روز به منظور جلوگيري از سوء استفاده هاي احتمالي غير فعال مي شود و بعد از اين مدت به طور كامل از روی سرور یاهو پاک شده و هیچ راه بازگشت هم نخواهد داشت.
نکته : در صورتي كه قبل 90 روز از حذف ID و ایمیل خود منصرف شديد از طریق آدرس لينك زير وارد ایمیل خود شویدو با كليك رو عبارت Re-activate اكانت خود را بازيابي كنيد