با اعطاء مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | با اعطاء مدرک فنی و حرفه ایایزایران لپ تاپ

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

مایکروسافت قصد دارد از آوریل سال آینده، پشتیبانی از ویندوز اکس پی و آفیس 2003 را متوقف سازد.

بنابراین از آن تاریخ به بعد هیچ نوع به روزرسانی امنیتی و بسته اصلاحی برای این نرم افزارهای محبوب و پرطرفدار منتشر نخواهد شد.

این امر می تواند امنیت آن دسته از شرکت هایی را که به این اپلیکیشن ها وابسته هستند، به شدت با خطرات کنترل نشده مواجه سازد.

پایان عمر Windows XPنزدیک است

موسسه پژوهشی گارتنر در آخرین بررسی های خود به این نتیجه رسیده است که بیش از 15 درصد شرکت های متوسط تا بزرگ، هنوز از ویندوز اکس پی استفاده می کنند و این سیستم عامل حداقل بر 10 درصد رایانه های رومیزی آنها نصب است.

در اوایل ماه جاری مایکروسافت با صدور بیانیه ای اعلام کرد که از 8 آوریل سال 2014 (19 فروردین 1393) ارائه به روزرسانی های امنیتی برای سیستم عامل ویندوز اکس پی را به طور کامل متوقف خواهد کرد.

مایکروسافت از شرکت ها و کاربران خانگی خواسته در مدت زمان باقی مانده، سیستم عامل خود را تغییر دهند.

این در حالی است که ویندوز اکس پی در حال نزدیک شدن به سیزدهمین سالگرد تولد خود است.

آیا این موضوع خیلی اهمیت دارد؟

پاسخ این است: بله، زیرا به روزرسانی های امنیتی مایکروسافت از این سیستم عامل محبوب، شامل آپدیت هایی است که برای حل و فصل مشکلات امنیتی، برطرف سازی آسیب پذیری ها و به روزرسانی هایی برای خود نرم افزار است که همه اینها از سال آینده ناپدید می شود.

بنابراین با ظهور یک بدافزار احتمالی جدید که ویندوز اکس پی را هدف قرار می دهد، مایکروسافت کاری برای شما انجام نمی دهد و لذا شما می مانید و حجم عظیمی از خطراتی که انسان های شرور و هکرهای مخوف ممکن است به اطلاعات شما و زیرساخت های شرکت تان وارد آورند.

بسیاری از سازمان های بزرگ هنوز که هنوز است از ویندوز اکس پی استفاده می کنند؛ این یک واقعیت است.

ما خودمان در دفتر مرکزی ZDNetدر نیویورک هنوز از سیستم عامل ویندوز اکس پی استفاده می کنیم.

به عبارت دیگر هر چند ما یک سازمان رسانه ای اینترنتی هستیم که به طور کامل بر موضوعات مختلف مربوط به فناوری تمرکز دارد ولی با این حال از اکس پی دل نکنده ایم!

نکته ای که باید به آن اعتراف کرد این است که در بسیاری از شرکت های بسیار پیشرفته و مدرن، شکاف بعضاً عمیقی بین شبکه و امنیت اطلاعات وجود دارد.

چه بسا کارکنان و مدیران این شرکت ها از ویندوز اکس پی استفاده کنند در حالی که - همانطور که گفته شد - رها نکردن این سیستم عامل قدیمی می تواند امنیت شبکه و داده های حیاتی این شرکت ها را در معرض خطرات بالقوه بسیاری قرار دهد.

تهدیدی برای شبکه های خصوصی

همیشه بدافزارها و کدهای مخرب در حال تولد و شیوع هستند و گویی این چرخه خیال توقف ندارد.

طرفه آن که بیشترین نرم افزارهای مخربی که برای سیستم های فعلی مشاهده می شود، ویندوز اکس پی و آفیس 2003 را هدف قرار می دهد.

از سوی دیگر مسلم است که هر نوع دستگاه و رایانه اصلاح نشده (unpatched) بالقوه در معرض حملات هکرها و بدافزارهای ویرانگر قرار می گیرد.

این تهدید حتی شبکه های خصوصی (private network) جدا از اینترنت را نیز کاملاً تهدید می کند.

یک شبکه خصوصی را که از اینترنت ایزوله شده است، در نظر بگیرید.

یک رایانه آلوده مجهز به ویندوز اکس پی یا هر نوع نرم افزاری که از پشتیبانی و به روزرسانی امنیتی بی بهره است، می تواند باقی رایانه ها و حتی رایانه هایی که از نرم افزارهای دارای پشتیبانی سازنده را آلوده سازد، زیرا گردش یک بدافزار در کل شبکه همانند یک ویروس مسری عمل می کند.

این موضوع دقیقاً همان چیزی است که در فیس بوک، اپل و چند شرکت دیگر به وقوع پیوسته است.

برخی کارمندان این شرکت ها در رایانه های مکینتاشی خود، به اجرای نسخه های اصلاح نشده جاوا اقدام کردند.

لابد می دانید که جاوا نرم افزاری است که به شدت بین هکرها محبوب است!

این افراد وقتی رایانه های خود را به شبکه خصوصی شرکت متصل کردند، یک سری فعالیت های مشکوک در لاگ های DNSثبت شد که نشان می داد سیستم های فعال در کل شبکه - که فقط به شبکه داخلی متصل بودند - آلوده شده اند.

اگر بحث امنیت را با همه اهمیت و نگرانی هایی که به دنبال دارد کنار بگذاریم، مشکل دیگری رخ می نماید و آن این است که به دنبال تصمیم مایکروسافت، بسیاری از سازندگان نرم افزارها و سرویس های گروه ثالث نیز از ویندوز اکس پی مهاجرت می کنند و این امر می تواند شرکت های مشتری را با چالش های ناشناخته و بعضاً دردسرآفرینی روبرو سازد.

مهاجرت به کجا؟

بسیاری از شرکت ها دیگر متوجه شده اند که واقعاً باید فاتحه ویندوز اکس پی را بخوانند و بیش از این به این سیستم عامل پیر، قدیمی و از رده خارج دل نبندند.

ولی این «مهاجرت» به یک سیستم عامل دیگر خود با چالش ها و موانعی روبروست که یکی از آنها تمایل شرکت ها به پول خرج نکردن در این زمینه است.

در واقع با توجه به بحران های اقتصادی که کل جهان را در نوردیده، تعدد رقبا و عوامل دیگر، سازمان ها به صرفه جویی در بخش آی تی خود روی آورده اند.

سوال دیگری نیز که در ذهن نقش می بندد این است: مهاجرت به کجا؟

به عبارت دیگر خیل عظیم دلدادگان ویندوز اکس پی، پس از رها کردن اجباری این سیستم عامل، کدام شاهد را در آغوش بکشند؟

یکی از گزینه ها، مهاجرت کردن به یک راه حل ابری (سیستم عامل مبتنی بر رایانش ابری) است.

این گزینه هر چند ممکن است یک طرح خوب و قابل قبول به نظر برسد که حتی در دراز مدت نیز می تواند بهتر از دیگر گزینه ها باشد، ولی یکی از ساده ترین شیوه های مهاجرت از اکس پی، رفتن به سراغ «ویندوز 7» است.

طبق شواهد در حال حاضربسیاری از شرکت ها، پروژه مهاجرت به ویندوز 7 را در دستور کار خود قرار داده اند.

مهاجرت به هر جای دیگر، احتمالاً پروژه ای بسیار زمان بر خواهد شد.

فضای ابر هم به نوبه خود جای بدی نیست چرا که در آنجا ارائه دهندگان خدمات می توانند به خوبی محصولات و سرویس های مورد نظر مشتریان خود را تامین کنند ولی مشکل اینجاست که بسیاری از سازمان ها دارای نرم افزارهای متعددی هستند که نه تنها کارآیی چندانی برای آنها به دنبال ندارد بلکه بیشتر دست و پا گیر است تا کارساز.

از سوی دیگر سازمان ها هنوز به آنجا نرسیده اند که درباره «پشتیبانی از سخت افزارها و سیستم عامل ها» احساس نگرانی کنند.

علاوه بر این با توجه به رواج دو فرایند BYODو Consumerization، سازمان ها بسیار بهتر می توانند از پس تامین امنیت بر آمده و از اپلیکیشن ها و داده های خود پشتیبانی به عمل آورند.

توضیح آن که BYODمخفف واژگان Bring your own deviceو به معنای آوردن ابزارها وگجت های شخصی (نظیر لپ تاپ، تبلت و تلفن های همراه) به محل کار، اتصال آنها به شبکه اداری و استفاده از آنها است.

Consumerizationنیز به معنای فرایند مصرف کننده سازی و به مفهوم همه گیری استفاده از رایانه های شخصی در محل کار است که از قضا با اقبال روزافزون کارمندان شرکت ها روبرو شده است.

واقعیت آن است که هر کاربری که بخواهد از همین الان دست به کار شود و برای مهاجرت از ویندوز اکس پی، آفیس 2003 و سرویس های اینترنتی مبتنی بر اینترنت اکسپلورر 6 طرح و برنامه ای بریزد، خواه ناخواه با مشکلاتی چند در این مسیر روبرو می شود و احتمالاً تا پیش از فرا رسیدن موعد اعلام شده از سوی مایکروسافت، نخواهد توانست طرح مهاجرت خود را به طور کامل و با موفقیت پیاده نماید.

البته این مهاجرت برای کاربران خانگی قدری ملایم تر و خرسندکننده تر است، چرا که کافی است این عده یک دی وی دی بخرند و قال قضیه را بکنند!اما شرکت ها باید طرح و نقشه بکشند، بودجه اختصاص دهند، مذاکره کنند، نظرات کارشناسی را به بوته نقد بگذارند و باز هم از شکست طرح خود در بیم و اضطراب به سر برند.

وحشتناک تر از همه آن است که یک احتمال خطرناک دیگر این وسط خودنمایی می کند و آن این که چه بسا آن دسته از اپلیکیشن های ضروری سازمان که برای این سیستم عامل قدیمی و خارج از چرخه پشتیبانی نوشته شده، در محیط جدید نتواند به خوبی کار کند و کل مجموعه را با افت و خیز همراه سازد.

ecu fannikar.com

copier fannikar.com

fax fannikar.com

fannikar camera

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربین مداربسته در فنیکار و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر حرفه ای ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات تخصصی ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری در شیراز و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری در اصفهان و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تبلت و موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون اسمارت و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات Ecu و اموزش تعمیر ایسیو و اموزش تعمیرات ایسیو ماشین و اموزش ایسیو خودرو و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی مدیا و اموزش تعمیر کولر گازی سامسونگ و اموزش تعمیرات کولر گازی ال جی و اموزش شارژ کارتریج لیزری و اموزش شارژ کارتریج اچ پی و اموزش مهندسی معکوس پیشرفته و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربینهای مداربسته در استیتو انفورماتیک فنی کار