با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

اهمیت تست منبع تغذیه رایانه (قسمت دوم)

سطح ولتاژ ۳/۳ ولت و ۵ ولت، جهت استفاده مدارهای منطقی و سطح ولتاژ ۱۲ ولت برای راه اندازی موتورهای دیسک گردان ها و یا پروانه های خنک کننده استفاده می شود.
با بالا رفتن مصرف برق پردازنده های چند هسته ای و کارت های گرافیگ، نیاز سیستم های امروزی به خروجی ۱۲ ولتی بیشتر شده است. البته در سیستم های معمولی و با استفاده از منابع تغذیه با خروجی ۵۰۰ یا ۶۰۰ وات، کاربر نباید نگران تأمین برق مناسب برای قطعات سیستم باشد.
منبع تغذیه برای ایجاد این ولتاژها دو کار انجام می دهد: ابتدا با استفاده از یک سوکننده، جریان متناوب برق شهر را به جریان مستقیم تبدیل می کند. سپس با استفاده از مبدل، ولتاژ ورودی را برای تولید ولتاژهای متفاوت مورد استفاده در اجزای مختلف تغییر می دهد. برای این اتصال ها و با توسعه و پیشرفت فناوری قطعات مختلف، کابل های متفاوتی نیز تولید و عرضه شده است.
منابع تغذیه رایانه تاکنون در دو نوع تولید شده‌اند:
• AT
• ATX
امروزه در رایانه‌های جدید از نوع ATX استفاده می‌شود این نوع منابع توانایی خاموش شدن توسط مادربورد را دارا می‌باشند و تقریباً مهم‌ترین قطعهٔ سخت‌افزاری به حساب می‌آید که بروز اختلال در سیستم کارکرد آن موجب نوسان برق خروجی شده که باعث سوختن تمامی لوازمی که به طور مستقیم از منبع تغذیه تامین جریان می‌کنند، خواهد شد.

 


ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com