با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

کاربرد دوربین مدار بسته تحت شبکه

همان طور که اطلاع دارید دوربین های مدار بسته به دو نوع آنالوگ و تحت شبکه تقسیم بندی می شوند , در این بخش به اطلاعاتی درباره دوربین مدار بسته تحت شبکه می پردازیم.

دوربین های تحت شبکه غالبا دارای کیفیت های بسیار بالایی نسبت به دوربین های آنالوگ هستند و معمولا قیمت این دوربین ها چند برابر دوربین های آنالوگ هستند.

دوربین های تحت شبکه به این خاطر نام گذاری شده اند که به وسیله آدرس IP از یک دیگر جدا می شوند وقابل شناسایی هستند.

دوربین های تحت شبکه یک خاصیت خوبی نسبت به دوربین آنالوگ دارند و ان استفاده از یک دوربین به صورت تک می باشد یعنی شما می توانید فقط از یک دوربین به طور جدا بدون نیاز به دستگاه nvr استفاده نمایید.

نصب دوربین های تحت شبکه زیاد کار مشکلی نمی باشد و با کمی اطلاعات درباره پروتکل ها و آدرس IP ها می توانید به راحتی دوربین ها را وصل نمایید.

دوربین های تحت شبکه بر خلاف دوربین های آنالوگ که با TV Line محاسبه کیفیت می شوند, با پیکسل اندازه گیری می شوند و همین امر باعث بالا رفتن کیفیت دوربین ها می شود .

دوربین های تحت شبکه بیشتر در پروژه های حفاظتی به خاطر تشخیص چهره استفاده می شوند و اگر در پروژه احتیاج به تشخیص پلاک داشتید به سراغ دوربین های تحت شبکه بروید.

یکی از مشکلات استفاده از دوربین های تحت شبکه انتقال سیگنال از طریق کابل در متراژ بالا می باشد , زیرا در متراژ بالای 100 متر ما افت سیگنال داریم و احتیاج به دستگاه تقویت سیگنال می باشد.

در زمانی که شما احتیاج به تصویر با کیفیت دارید ولی متراژ کابل شما بالا می باشد و نمی توانید از کابل شبکه استفاده کنید می تواند از دوربین های HDSDI استفاده نمایید این دوربین ها کیفیت دوربین های تحت شبکه را دارند ولی بستر انتقال سیگنال این دوربین ها کابل کوآکسیال می باشد.

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com