با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

نحوه انتقال تصویر بر روی کامپیوتر و شبکه

انتقال تصویر در دوربین مدار بسته یکی از مواردی می باشد که برای مشتریان بسار مهم شده و بیشتر موارد این موضوع را در خواست می نمایند.

انتقال تصویر به این معنی می باشد تصاویر از روی دستگاه dvr از طریق کابل یا انترنت بتوانیم روی کامپیوتر مشاهده نماییم.انتقال تصویر در مواردی بسیار کار مارا راحت می نماید.

به طور مثال ما در یک محیط اداری دوربین مدار بسته نصب کرده ایم و این اداره 3 تا مدیر برای قسمت های مختلف خود دارد که هر کدام می خواهند به تصاویر دوربین دست رسی داشته باشند.

خود در نظر اول این کار بسیار مشکل است ولی واقعا راحت کار راحتی است.شما برای این کار احتیاج به ساخت یک شبکه کوچک دارید .

برای ساخت یک شبکه از سوئیچ باید استفاده نمایید و کابل شبکه.

خوب موارد بالا را تهیه نموده اید حالا نوبت به اتصال سیستم های کامپیوتر به سوئیچ می باشد .در پشت دستگاه dvr یک پورت LAN وجود دارد یک کابل از dvr به سوئیچ متصل کنید.

شبکه شما ساخته شد. بروی تنظیمات دستگاه dvr قسمتی به نام Network وجود دارد در این قسمت یک IP برای dvr انتخاب کنید مثلا 192.168.1.10 , مهمترین قسمت برای انتقال تصویر بخش Port TCP می باشد که معمولا به طور پیش فرض روی هر دستگاهی از قبل مشخص شده,آن را یاد داشت نمایید.

نرم افزار مربوط به دستگاه dvr خود را روی سیستم های کامپیوتر نصب نمایید. وارد نرم افزار می شوید و بخش دیوایس منیجر را پیدا کنید .

در این بخش روی دکمه Add کلیک نمایید , چند فیلد را شما باید تکمیل نمایید ,فیلد اول آدرس dvr است که همان آدرس IP دستگاه dvr را وارد نمایید.

قسمت های مهم را به شما عزیزان گوش زد می کنیم مابقی فیلد ها انتخابی می باشد و تاثیری بر روی اتصال ندارد.

یک قسمت مهم دیگر آدرس Port می باشد که همان پورت داخل dvr را وارد نمایید.

گزینه Save را زده و دوباره به صفحه اول نرم افزار برگردید نام کانکشنی که ساختید را در گوشه نرم افزار پیدا نمایید و دوبار روی آن کلیک نمایید تا متصل شود.

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com