با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

نحوه عملکرد یک دوربین DSLR

وقتی شما از چشمی دوربین خود منظره مورد نظر را میبینید دقیقا همان چیزی خواهد بود که در عکس شما ثبت میگردد. صحنه ای که شما در حال گرفتن عکس آن هستید اینگونه ثبت می گردد:
نور ابتدا به آیینه که با زاویه 45 درجه در داخل محفظه دوربین قرار دارد برخورد می کند که نور را به صورت عمودی به یک عنصر اپتیکال که منشور نامیده می شود منتقل می کند . منشور نور افقی وارد شده را به وسیله دو آینه جداگانه به صورت افقی تغییر مسیر می دهد تا به چشمی برسد .
وقتی شما یه عکس میگیرید، آیینه بالا رفته و اجازه می دهد نور مسیر افقی خود را طی بنماید، سپس شاتر باز شده و نور به سنسور می رسد. شاتر تا زمانی که نور برای گرفتن و ثبت عکس کافی باشد (با توجه به تنظیماتی شاتری که شما انتخاب نموده اید یا به صورت اتوماتیک توسط دوربین انتخاب شده است) باز می ماند. وقتی شاتر بسته می شود، آینه به حالت قبلی خود که همان 45 درجه است باز می گردد تا مجددا نور به چشمی برسد.
بدیهی است که کار در اینجا متوقف نمی شود، بعد از آن پردازش های بسیار زیادی در دوربین اتفاق می افتد، پردازنده دوربین اطلاعات را از سنسور دریافت نموده، آن را به فرمت مناسب تبدیل کرده و سپس در روی کارت حافظه دوربین ذخیره می نماید.
تمام این روند در زمان بسیار کوتاهی اتفاق می افتد و دوربین های حرفه ای کمی هستند که می توانند این پروسه را 11 بار یا بیشتر در ثانیه انجام دهند.

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com