با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

پردازنده گرافیکی بعدی انویدیا 17 میلیارد ترانزیستور و 32 گیگابایت حافظه خواهد داشت.
طبق گزارشات ، تغییرات بزرگی در انتظار پردازنده گرافیکی پاسکال شرکت انویدیا خواهد بود. این وبسایت خبر داده که ترانزیستورهای این پردازنده گرافیکی دو برابر پردازنده ماکسول است که هم‌اکنون در کارت گرافیک تایتان اکس قرار دارد. علاوه بر این شاهد 32 گیگابایت حافظه رم برای نسل بعدی پردازنده‌های گرافیکی انویدیا خواهیم بود.
چندین سال است که پردازنده‌های گرافیکی انویدیا در ساختار 28 نانومتری متوقف شده‌اند، اما بزرگ‌ترین فروشنده پردازنده‌های گرافیکی دنیا قصد دارد بالاخره به پروسه 16 نانومتری FinFet نقل‌مکان کند. انویدیا پردازنده‌هایش را در شرکت TSMC تایوان تولید می‌کند و این شرکت اخیرا از راه‌اندازی خط 16 نانومتری خود خبر داده بود. اینتل و سامسونگ از پروسه 14 نانومتری در تولید چیپ‌هایشان استفاده می‌کنند که اگرچه بهتر از 16 نانومتری است، اما تقریبا با یکدیگر مشابه هستند.
ترانزیستورهای مورداستفاده در پاسکال دوبرابر کوچک‌تر از پردازنده‌های ماکسول هستند. بنابراین انویدیا توانسته تا 17 میلیارد ترانزیستور (دوبرابر ماکسول) را در پاسکال جای دهد.
یکی از اهدافی که انویدیا اواخر سال گذشته برای خود تعریف کرد، به‌کارگیری High Bandwidth Memory یا حافظه با پهنای باند بالا در پاسکال بود. شرکت AMD در E3 امسال از این تکنولوژی در خط Fury خود رونمایی کرد. مشخصه اصلی این تکنولوژی، کاهش انرژی موردنیاز برای دسترسی به حافظه و افزایش چشمگیر پهنای باند است.
پاسکال به نسل دوم این تکنولوژی (HBM 2.0) مجهز خواهد بود که دست انویدیا را برای قراردادن 32 گیگابایت حافظه در آن باز کرده است. برای مقایسه، تایتان اکس انویدیا تنها 12 گیگابایت حافظه دارد.
دی جی کالا

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com