با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

آگاهی از میزان شارژ باتری لپ تاپ

از مهمترین مشکلات کاربران با لپ تاپ هایشان مربوط به باتری می شود؛ عموما پیشنهاد می شود کاربر پس از پر شدن شارژ لپ تاپ، آن را از شارژر جدا کند و پس از رسیدن شارژ آن به ۲۰ الی ۳۰ درصد دوباره آن را متصل به شارژر نماید.
با این حال بسیاری از کاربران از انجام این کار خودداری می کنند؛ دلیل آن هم واضح است، همه از شارژ و دشارژ شدن لپ تاپ در حین کار با آن غافل می شوند.
اطلاع از پایین بودن شارژ
به این قسمت بروید:
    Control panel>Hardware & Sound>Power Options>Edit Plan Settings
حال بر روی یکی از حالات باتری کلیک کنید تا آن را ویرایش نماییم. در منو مطابق شکل به پایین رفته و بخش باتری (Battery) را بیابید. اینجا می توانید حالت دریافت هشدار به هنگام کاهش شارژ را تنظیم نمایید.
windows-low-battery-level
نکته مثبت اینجاست که می توانید زمان دریافت شارژ را برای خود مشخص کنید. این میزان می تواند به هنگام وصل بودن یا نبودن به شارژر تنظیم شود.
هشدار به هنگام شارژ کامل دستگاه
این کار کمی سخت تر به نظر می رسد و دو راه را می توانیم به شما پیشنهاد دهیم؛ اولین راه مراجعه به همان بخش است که بالا از آن یاد شد. در اینجا می توانید درصد مربوطه به هنگام شارژ را بالای ۹۰ و حتی ۱۰۰ قرار دهید.
اما راه دوم چیست؟
یک فایل یادداشت (Notepad) باز کنید راست کلیک> New حال عبارت زیر را در آن وارد کرده و آن را با نام Battery.vbs ذخیره نمایید.

اخبار فن آوری

 

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com