با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

کامپیوتر CHIP

کامپیوتر ارزان ‌قیمت CHIP قصد دارد بطور جدی رقابتی را با «رزبری پای» مشهور آغاز کند.
وقتی که رزبری پای (Raspberry Pi) سی و پنج دلاری وارد بازار شد، قواعد بازی کامپیوترهای ارزان‌ قیمت را به نفع خود تغییر داد. اما حالا رقیب جدیدی برای این کامپیوتر پیدا شده است.
کیت کامپیوتری جدیدی به نام CHIP می‌خواهد گوی رقابت را از رزبری پای برباید. به تازگی این کامپیوتر 9 دلاری کمپین خود را در «کیک‌استارتر» آغاز کرده که در هنگام نگارش این خبر موفق به جذب سرمایه ای 920 هزار دلاری شده است. هدف اولیه برای تولید این محصول تنها 50 هزار دلار بوده است.
CHIP مانند رزبری پای یک کامپیوتر کامل است. بر روی این بورد پردازنده ای با فرکانس 1 گیگاهرتز، 512 مگابایت رم و 4 گیگابایت فضا جای گرفته است. این قطعات برای اجرای یک کامپیوتر دسکتاپی لینوکس کافی هستند. ویژگی بسیار قابل توجهی که این بورد دارد وجود وای‌فای و بلوتوث در آن است.
اگر بخواهید مدلی از آن را که دارای آداپتورهای VGA یا HDMI است خریداری کنید باید به ترتیب 19 و 24 دلار پرداخت کنید. تولیدکننده CHIP مدلی از آن را نیز به همراه لوازم جانبی شامل یک محافظ با قابلیت نصب باتری، کیبورد و صفحه لمسی 4.3 اینچی با قیمت 50 دلار می‌فروشد.
کاربرد CHIP چون رقیبش در حوزه‌های تحقیقاتی و گجت‌های کوچک است، با این حال می‌توان از آن به عنوان یک کامپیوتر جدا اما ضعیف نیز استفاده کرد.

 

دی جی کالا

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com