با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

راه کار اینتل برای پایداری تاندربولت

اینتل نسل بعدی تاندربولت را با یک کانکتور USB-C به بازار خواهد فرستاد. اینتل با این تصمیم اثبات کرد که بازار به سمت یک پورت همگانی و مشابه حرکت می‌کند.
پس از اینکه گوگل و اپل به عنوان دو غول و سردمداران بازار سخت افزار و نرم افزار از نسل جدید کانکتورهای USB موسوم به USB Type-C در دستگاه‌های تولیدی خود استفاده کردند، ماهیت استفاده از دیگر کانکتورهای بازار مخصوصا Thunderbolt زیر سوال قرار گرفت.
یکی ازسوالات  مهم این بود که اگر قرار است بیشتر دستگاه‌های دیجیتالی آینده از نسل جدید USB استفاده کنند، آینده تاندربولت به چه سمتی خواهد رفت؟ آیا تاریخ انقضای آن فرا رسیده است. اینتل به عنوان توسعه ‌دهنده تاندربولت، راهی هوشمندانه و در عین حال ناگزیر برای نجات این پورت انتخاب کرده است: نسل بعدی تاندربولت با نام تاندربولت 3 مجهز به کانکتورهای USB Type-C خواهند بود!
تصمیم اینتل مبنی بر استفاده از کانکتور USB-C در تاندربولت اعترافی بزرگ از سوی اینتل است؛ اینکه دنیای کامپیوتر به سمت یک پورت همه‌گیر و مشابه در حرکت است. اینتل که این واقعیت را چون اپل و گوگل به خوبی درک کرده، تاندربولت خود را با در نظر داشتن این واقعیت به بازار وارد خواهد کرد.
کابل‌های تاندربولت 3 مانند کابل‌های USB-C کنونی هستند و میزان نقل و انتقال اطلاعات و انرژی این پورت را نیز پشتیبانی می‌کنند، اما اگر آن را بر روی مد تاندربولت قرار دهید، می‌توانید توان انتقال بسیار بالاتر اطلاعات 40 Gbps را داشته باشید.
اینتل می‌گوید تا پایان سال اولین محصولات مجهز به تاندربولت 3 به بازار خواهد آمد.

دی جی کالا


 

Thunderbolt

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com