با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

تلاش کمپانی ال جی برای معرفی و گسترش نمایشگرهای 8K UHD

 به دلیل قیمت بسیار بالا در حالی که هنوز نمایشگر‌های 4K UHD ، به دلیل نبود محتوا و دیگر مشکلات هنوز به خوبی در بازار جا نیافتاده‌اند، ال‌جی قصد دارد به زودی تبلیغ نسل بعد این نمایشگر‌ها را شروع کند و به بازار‌ها بیاورد.
ال‌جی به تازگی در یکی از رسانه‌ها خبر از عرضه زود هنگام نمایشگر‌های 8K UHD با رزولوشن فوق العاده ۷۶۸۰ در ۴۳۲۰ پیکسل داده است. این نمایشگر ۹۸ اینچی Color Prime Ultra HDTV نام دارد و در CES 2015 معرفی شده است.
شرکت کره‌ای همچنین اعلام کرده که در حال بهبود روشنایی نمایشگر‌های ۵۵ اینچی 8K UHD با پنل IPS است. این نمایشگر از رزولوشن ۷۶۸۰ در ۴۳۲۰ پیکسل با روشنایی ۵۰۰ نیت و تکنولوژی پنل جدید +M برای اضافه کردن بافت رنگ‌های موجود RGB در زیر ساختار پیکسل‌ها بهره خواهد گرفت.
LG LGD 8K uhd CES-2015 OLED 1
ال‌جی هنوز زمان شروع تولید انبوه این نمایشگر‌ها را اعلام نکرده اما اپل اظها داشته است که اواخر سال جاری میلادی قصد عرضه iMac با رزولوشن 8K را دارد. همچنین چندی پیش مایکروسافت اعلام کرد که ویندوز 10 این شرکت نیز از نمایشگر‌هایی با رزولوشن 8K پشتیبانی خواهد کرد.
درحالی که خرید نمایشگر‌های 8K بسیار جالب و وسوسه کننده است اما هنوز محتوای زیادی برای اینگونه نمایشگر‌ها به وجود نیامده است. در حال حاضر تنها محل‌هایی که رزولوشن 8K را استریم می‌کنند، کانال NHK ژاپن و مراکز تحقیقاتی سیستم‌های رادیو و تلویزیون کره جنوبی هستند. حتی استودیو‌های بزرگ فیلمبرداری هالیوود نیز بهترین ویدیو‌ها را با رزولوشن 6K ضبط می‌کنند و مدتی طول خواهد کشید تا با استاندارد ضبط ویدیو 8K هماهنگ شوند.

نویسنده: امین فیض پور
زومیت

 

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com