با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

تصور مدیرعامل اینتل بر این بود که اگرچه ویندوز 10 می‌تواند در کوتاه‌ مدت تاثیر مثبتی بر بازار کامپیوترهای شخصی داشته باشد، اما در بلند مدت این بازار با پیشرفتی  مواجه نخواهد شد.
بیش از 95 % درآمدهای اینتل در سال اخیر از بخش فروش چیپ‌های کامپیوترهای شخصی (PC) به دست آمد. به همین دلیل اینتل وابستگی شدیدی به بازار کامپیوتر دارد و وضعیت آن را لحظه به لحظه مورد بررسی قرار می دهد.
اما سهم بازار کامپیوترهای شخصی به تازگی  سیر نزولی پیدا کرده است. بر اساس پژوهش های موسسه تحقیقاتی «گارتنر»، میزان صادرات کامپیوترهای شخصی در سه ‌ماهه اول سال جاری 5.2 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.
بیشترین کاهش، در بخش کامپیوترهای دسکتاپ بوده که هسته اصلی کسب و کار اینتل را تشکیل می‌دهد. به دنبال این کاهش، اینتل مجبور شد تا یک میلیارد دلار از پیشبینی‌های درآمدی خود (اعلامی در ماه مارس) را کاهش دهد.
با این وجود حتی با توجه به انتشار ویندوز 10 در سال جاری، اینتل انتظار رشد چشمگیری در  فروش کامپیوترهای شخصی در آینده‌ای نزدیک را ندارد.
برایان کرانیچ» (Brian Krzanich) مدیرعامل اینتل در دیداری که با سرمایه‌گذاران اینتل داشته خبر داده که با وجود رشدی که ممکن است به واسطه انتشار ویندوز 10 در بازار کامپیوترهای شخصی داشته باشیم، در بلند مدت بازار کامپیوترهای شخصی بدون تغییر و حتی کمی کاهش همراه خواهد بود.
ولی کرانیچ نگرانی چندانی از بابت ضعف بازار کامپیوترهای شخصی ندارد و تصور می‌کند که دیگر بخش‌های این شرکت مانند کسب و کار دیتاسنترها می‌تواند کاهش فروش بخش کامپیوترهای شخصی را جبران کند. فروش بخش دیتاسنتر اینتل سال گذشته 18 درصد رشد داشت و انتظار می‌رود در سال جاری به ارزشی 14 میلیارد دلاری برسد. کرانیچ نیز روند رشد در بخش دیتاسنتر را به عنوان "موتور محرک رشد بعدی اینتل" توصیف می‌کند.
اینتل از سه‌ ماهه قبل بخش فروش چیپ‌های کامپیوترهای شخصی را همراه با بخش فروش چیپ‌های موبایل به زیرمجموعه‌ای به نام Client Computing Group منتقل کرده و امکان اطلاع از فروش دقیق بخش بخ کامپیوترهای شخصی اینتل وجود نخواهد داشت.

دی جی کالا


 

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com