با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

یکی از اتفاقات بد برای کاربران سیستم های کامپیوتری ممکن است رخ دهد این است که بعد از روشن کردن کامپیوتر با ا صحنه ایی مواجه شوند که سیستم عامل بالا نمی آید و تمامی اطلاعات موجود در ویندوز خود را از دست دهند، آنگاه مجبور به نصب دوباره ویندوز می شوند ولی با تعمیر ویندوز و استفاده از گزینه Repair در DVD نصب ویندوز می توان ویندوز را به حالت اولیه برگرداند. در این مقاله روش هایی ارائه می گردد تا به راحتی با به وجود آمدن مشکل در ویندوز دیگر درگیر نصب دوباره ویندوز نشوید بلکه با تعمیر ویندوز مشکل را برطرف کنید.
مراحل تعمیر ویندوز
مرحله اول تعمیر ویندوز:
 ابتدا با مراجعه به منوی استارت که در گوشه سمت چپ صفحه نمایش قرار دارد بروید و بعد گزینه Control Panel را انتخاب کنید، توجه داشته باشید که نحوه نمایش آیکن های موجود در صفحه کنترل پنل متفاوت می باشد برای اینکه به راحتی برنامه مورد نظرا پیدا کنید،بالا سمت راست بر روی گزینه View by  رفته و Large Icon را انتخاب کنید حال تمامی آیکن های برنامه ها به صورت بزرگ نمایش داده می شود برنامه Backup and Restore را پیدا کرده و برای تعمیر ویندوز وارد برنامه شوید.
مرحله دوم تعمیر ویندوز:
 با کمی دقت در نوار سمت چپ Create a system repair disc وجود دارد بر روی آن کلیک کنید تا برنامه مورد نظر ما برای تعمیر ویندوز اجرا شود البته چنان چه از این روش نتوانسته اید این گزینه را پیدا کنید با مراجعه به منوی Start کلمه Recdisc را تایپ کرده تا برنامه موردنظر باز شود. حال یک CD و یا DVD خالی را وارد دستگاه دی وی دی رایتر خود کنید و در قسمت  Create a system repair disc کلیک کرده تا درایو مورد نظر را انتخاب کند به بیانی دیگر تیک مربوط به انتخاب درایو را فعال کنید.
مرحله سوم تعمیر ویندوز:
 در این بخش از تعمیر ویندوز می بایست برای اینکه تمامی فایل های مورد نظر بر روی DVD خام گذاشته شده ذخیره شود، روی گزینه Create Disc کلیک کنید، معمولا این بخش از کار به سرعت انجام می شود و زمان زیادی را از شما نمی گیرد، در انتها باید عنوان Repair disc Windows7 را برای CD یا DVD انتخاب کرده برگزینید. تا این قسمت شما 90 درصد از کار را انجام داده اید ولی به خاطر داشته باشید که کار شما تمام نشده است و می بایست DVD را تست کنید برای این کار کامپیوتر خود را روشن کنید و بعد در قسمت تنظیمات BIOS setup گزینه ای را انتخاب کنید که سیستم عامل از روی DVD خوانده شود نه هارد دیسک سیستم، صفحه سیاهی نمایش داده می شود که از شما می خواهد برای ادامه روند بوت شدن کلیدی را فشار دهید، حالا از منوی Windows Setup گزینه EMS Enabled را انتخاب کنید. حال زبان را انتخاب کنید و به مرحله بعدی بروید، نوع نصب ویندوز را مشخص کنید. با یادگیری این بخش تعمیر ویندوز به راحتی می توانید چنان چه  بنا به هر دلیلی مشکلی برای سیتم عامل یا ویندوزتان رخ داد به تعمیر ویندوز بپردازید و نیازی به نصب دوباره ویندوز نداشته باشید.

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com