با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

نحوه عیب‌یابی سیستم فکس

در این نوع سیستم ممکن است مودم‌ها به طور موقت کار نکنند و با پیغام fatal error در زیر ستون Extended Status روبه‌ رو شوید. برای رفع چنین مشکلی اگر مودم از نوع خارجی باشد آن را بطورمجزا و مجددا متصل نمایید. راهکار دیگر این است که سرور فکس را ریست کنید. روش دیگر Disable/Enable مودم از Device Manager است؛ نام مودم در زیر ستون Device در Outboxمی‌باشد؛ در صورت عدم وجود ستون Device از منوی view گزینه Add/Remove Columns را انتخاب کرده و از پنجره باز شده Device را به ستون سمت راست (Displayed Columns) انتقال دهید.
اگر ارتباط مودم‌ها با خط تلفن قطع شود؛ پیام No Dial Tone در کنسول فکس بخش Outbox در زیر ستون Extended Status قابل مشاهده است. برای حل چنین مشکلی مودم مورد نظر را از زیر ستون Device پیدا کرده و و وصل بودن خط تلفن به پورت لاین مودم را به ‌طور فیزیکی بررسی نمایید.
اگر در سرور فکس در شبکه استفاده می‌کنید؛ در صورت بهم ریختن تنظیمات شبکه ممکن است ارتباط کلاینت با سرور قطع گردد. برای اطمینان از قطعی آن، از سیستم کلاینت وارد بخش Printers &  Faxes شده و کنسول فکس مربوط به سرور را از لیست پرینترها باز کرده و نوار ابزار پایین صفحه را بررسی کنید. اگر عبارت Fax Server not Accessible را مشاهده کردید ارتباط کلاینت با سرور قطع و در غیر اینصورت عبارت Readyمشاهده خواهد شد. جهت رفع این مشکل به کارشناس شبکه خود اطلاع دهید.

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com