با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

نحوه تعمیر مانیتور کامپیوتر

مشکل روشن نشدن کامپیوتر و مانیتور می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که برای حل آن نیازی نیست که حتما یک تعمیرکار حرفه ای باشید بلکه با یادگیری راهکارهایی که در بخش آموزش تعمیر کامپیوتر: مانیتور ارائه می گردد به راحتی می توانید تا 90 درصد از مشکلات مربوط به سیستم کامپیوتری و مانیتور خود را در منزل برطرف کنید.
تعمیر مانیتور
شنیدن بوق کوتاه به هنگام روشن کردن کامپیوتر
یکی از مشکلاتی که به هنگام روشن کردن سیستم کامپیوتری با آن روبه رو می شویم این است که می بایست زمانی که دکمه پاور فشرده می شود صدای بوق کوتاهی شنیده شود و در یک صفحه اطلاعات سخت افزاری سیستم نمایش داده شده و بعد سیستم عامل بوت می گردد حال اگر به هنگام روشن نمودن کامپیوتر صدای بوقی شنیده نشود و صفحه سیاه باشد و هیچ گونه اطلاعاتی در اختیار ندهد؛ دلیل اصلی بروز این مشکل خرابی قطعات سخت افزاری می باشد، چنان چه مشکلی در یکی از سه قسمت منبع تغذیه، پردازنده و مادربرد رخ داده باشد هیچ صدای بوقی شنیده نمی شود و صفحه مانیتور همچنان تاریک است. در این حین در هر مرحله هر یک از این سه قطعه را جدا نموده و بعد سیستم را روشن نمایید و بررسی کنید که کدامیک از سه قطعه پردازنده، مادربرد و منبع تغذیه مانع از عملکرد صحیح سیستم و بالا آمدن سیستم عامل می شود.
شناسایی خرابی مانیتور
 برای اینکه متوجه شویم که مشکل روشن نشدن سیستم از مانتیور است یا سایر قطعات سخت افزاری و نرم افزاری می بایست اول از سالم بودن مانیتور اطمینان حاصل کنید، ابتدا کابل برق مانیتور را بررسی کنید زمانی که مانیتور به برق باشد بعد از روشن شدن سیستم کامیپوتری چراغ مانیتور روشن می گردد، با جدا نمودن کابل ورودی تصویر یک پیغام به منظور جست و جوی سیگنال نمایش داده می شود چنانچه بعد از جدا نمودن کابل متصل به کارت گرافیک این پیغام را مشاهده نکردید مانیتور شما دچار مشکل سخت افزاری شده است و باید برای تعمیر آن به یک متخصص مراجعه کرده و یا اینکه آن را معاوضه کنید. چنانچه پیغامی نمایش داده شد به دنبال بروز مشکل در یکی از قطعات مانند رم یا کارت گرافیکی باشید، در این حالت از کامپیوتر به جای یک بوق کوتاه، بوق‌های ممتد، مقطع در فاصله های زمانی مشخص شنیده می شود. جالب است که بدانید فرمان تولید این بوق ها از سمت بایوس صادر می شود که هریک دلایل مخصوص به خود را دارد.
دلایل نمایش ندادن تصویر در مانتیور
 شاید برای شما هم ا پیش امده باشد که بعد از روشن کردن کامپیوتر تصویری در مانیتور نمایش داده نشود اولین کاری که در هنگام بروز این مشکل می بایست انجام دهید پاک نمودن حافظه CMOS است در این حافظه اطلاعاتی نظیر تنظیمات تاریخ و ساعت مانیتور وجود دارد که با انجام عملیات Cleer CMOS اطلاعات ریست شده و سیستم روشن می شود. بر روی مادربورد یک جامپری که 3 عدد پایه بر روی آن قرار گرفته وجود دارد که در کنار ان Cl-CMOS نوشته شده است البته احتمال دارد که این عبارت کامل تر و مخفف تر نیز نوشته شده باشد، با برداشتن جامپیر و جا به جایی آن بر روی پایه ها به طور دستی اطلاعات موجود در حافظه CMOS ریست می شود. راهکار دیگر جدا نمودن باتری مادربرد است، بعد از جدا نمودن باتری پس از چند ثانیه آن را دوباره به مادربرد وصل کنید چنانچه سایر قطعات سالم باشند و ایراد از این بخش بوده باشد شما به راحتی با مطالعه این مقاله توانسته اید که مشکل نمایش ندادن تصویر در مانیتور را در منزل بر طرف کنید.

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com