با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

طبق آخرین اطلاعات بدست آمده، رشد پرینترهای سه بعدی رو به افزایش است.
چاپگرهای سه بعدی نوید بخش این میباشد که دیگر انسان در تولید دستی لوازم الکترونیکی دستی نداشته باشد و تمامی مراحل طراحی تا تولید بر عهده این چاپگرها قرار داده شود.
بازار چاپگرهای سه بعدی اگرچه هم اکنون در جایگاه قابل توجهی قرار ندارد و بخش کوچکی از بازار لوازم الکترونیکی را در اختیار دارد، اما پیشبینی های جدید حاکی از آن است که سیر صعودی و تند این لوازم در چند سال آینده داشته باشد.
طبق اخرین اطلاعات که توسط مؤسسه تحقیقات آماری گارتنر گردآوری شده، تا سال 2018 رشد صادرات پرینترهای سه بعدی به ده برابر میزان کنونی خواهد رسید.
بر این اساس:
- صادرات چاپگرهای سه بعدی به زودی به میلیون‌ها عدد می‌ رسد: بر اساس آماری که از سوی گارتنر منتشر شده، در سال 2018 میزان صادرات این چاپگرها به 2.3 میلیون دستگاه خواهد رسید. طی سال های اخیر میزان صادرات تنها 130 هزار دستگاه بود.
- قیمت‌ها نیز کاهش پیدا می‌کند: گارتنر همچنین پیشبینی می‌کند که بخش اعظم چاپگرهای سه بعدی سال 2018 که 85 درصد کل صادرات را متشکل می شود، قیمتی کمتر از 2500 دلار خواهند داشت. این آمار بیانگر گسترش فروش این چاپگرها به کاربران معمول بازار و نه تنها بیزینسی خواهد بود.
- یک بازار بزرگ در راه است: طبق برآوردها، کارخانه‌های تولید کننده پرینتر سه بعدی، تأمین کنندگان قطعات فیزیکی چون مواد موردنیاز پرینت مانند مواد پلاستیکی و همین طور خریداران، بازاری چندین میلیارد دلاری را برای این صنعت ایجاد خواهند کرد. گارنتر پیشبینی می‌کند که در سال 2018 کاربران پرینترهای سه بعدی بیش از 13 میلیارد دلار را در خرید پرینترهای سه بعدی و مواد موردنیاز پرینت هزینه خواهند کرد. سال گذشته این هزینه‌ها به 1 میلیارد دلار رسیده بود.
بیزینس اینسایدر معتقد است که فراگیر شدن پرینترهای سه بعدی باعث ظهور نسل جدیدی از کارآفرینان خواهد شد که با خرید پرینترهای سه بعدی به عملکرد استارتاپ ها سرعت می‌بخشند، بر نوآوری‌ها می‌افزایند و هزینه‌های کارخانه‌ها را کاهش می‌دهند.


دی جی کالا

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com