با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

دوربین مداربسته تحت شبکه

دوربین مداربسته شبکه (IP CCTV) دستگاهی الکترونیکی است که برای دریافت تصاویر و تبدیل آنها به اطلاعات دیجتال از آن مورد استفاده واقع میشود. این کار در دوربین های مداربسته شبکه به وسیله حسگر الکترونیکی دوربین صورت می گیرد. این حسگر قادر است یکی از انواع CCD یا CMOS باشد.
دوربین های شبکه را میتوان نسل جدید دوربین های مداربسته دانست. استفاده از این دوربین ها هر روزه رو به افزایش است و به مرور زمان جای دوربین های نسل قبلی خود (دوربین های انالوگ) را میگیرند.
ساختار:دوربین های مداربسته شبکه در واقع نوعی کامپیوتر کوچک نیز محسوب می شوند. این دوربین ها پس از دریافت اطلاعات تصاویر از حسگر آنها را به اطلاعات دیجیتال تبدیل کرده و تطبق پروتکل های شبکه به شبکه می فرستند. وجود قسمت های تبدیل کننده در این دوربین ها باعث افزایش پیچیدگی و هزینه های انها شده است.
هر شرکت تولید کننده سیستم های مداربسته شبکه پروتکلی مختص به خود را برای دوربین های تولید شده استفاده می کند. این کار موجب می شود شما در یک سیستم مداربسته شبکه نتوانید از چند دوربین متفاوت برای یک سیستم هماهنگ استفاده کنید. تنها راه استفاده از دوربین ها به این شکل تطابق آنها با پروتکل Onvif است.
کیفیت تصویر:بزرگترین مزیت دوربین های شبکه محدود نبود وضوح تصویر آنهاست. درحال حاضر دوربین های با کیفیت بین 1.3 تا 5 مگا پیکسل به صورت گسترده مورد استفاده قرار میگیرند. کیفیت تصویر بالاتر از 5 مگا پیکسل تنها در دوربین های تخصصی و در برندهایی معتبر قابل دسترسی خواهد بود.
تغدیه :دوربین های شبکه را میتوان به دئ صورت تغذیه کرد.
1_تغذیه از طریق منبع تغذیه یا اداپتور
2_تغذیه از طریق کابل شبکه یا به صورت POE
در صورت تغذیه POE شما دیگر نیازی به نصب اداپتور در کنار دوربین نخواهید داشت و تمامی هزینه و پیچیدگی های کابل کشی تغذیه حذف می شود. البته باید در نظر داشت که تمامی سوئیچ های مورد استفاده در زیر ساخت شبکه باید از نوع POE استفاده شوند که معمولا به مراتب از کابل کشی پرهزینه ترند.
نرم افزار:از دیگر قابلیت های بسیار مهم دوربین های مداربسته شبکه دسترسی به نرم افزارهای پیشرفته شبکه است. این نرم افزارها قادرند قابلیت های متعددی را برای کاربر ایجاد کنند و بسیاری از نیازهای امنیتی و نظارتی مشتریان را به صورت کامل براورده کنند.

tticctv 


ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com