با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

مزایا و معایب دوربین مدار بسته بی سیم

دوربین بی سیم آنالوگ
دوربین بی سیم انالوگ از با تبدیل کردن سیگنال های تصاویر به سیگنال های رادیویی امکان انتقال انها را فراهم می اورد. خروجی فرکانسی این دوربین ها با توجه به برد آنها مختلف است تا جایی که امروزه استفاده از آنها تا حد زیادی محدود شده است.
دوربین های بی سیم آنالوگ در کنار ساختار راحت و ارزان قیمت بودن اشکالات متعددی دارند که کاربرد انها را محدود می کند.
در گام اول سیگنال این دوربین ها به شدت به شرایط محیطی و نویزهای الکترومغناطیسی حساس است. در واقع در صورتی که موانع موجود در راه زیاد باشند یا شرایط جوی مرطوبی در محل وجود داشته باشد سیگنال دوربین به شدت افت خواهد کرد.
در گام دوم برندهای شناخته شده دوربین های مداربسته امروزه کمتر میل به تولید این دسته از دوربین ها نشان می دهند و متاسفانه تنها دوربین های بی سیم قابل دسترسی موجود در بازار ایران دوربین های با برندهای ناشناخته است که معمولا عمر مفید بالایی نیز ندارند.
دوربین بی سیم دیجیتال (IP)
دوربین های شبکه بی سیم معمولا از تکنولوژی وای فای (Wifi) برای منتقل کردن اطلاعات استفاده میکنند. این تکنولوژی امکان انتقال اطلاعات حجیم با سرعتی به مراتب بالاتر را فراهم می اورد. فرسنده های دیجیتال حساسیت کمتری نسبت به نویز و شرایط محیطی دارند.
البته معمولا دوربین هایی که خود دارای آنتن وای فای هستند از برد انتقال زیادی بهره مند نیستند و برای استفاده حرفه ای از دوربین های به صورت بی سیم باید از انتن های حرفه ای دیجیتال استفاده شود.
علت محدود بودن کاربرد دوربین های مدار بیسیم
کاربری دوربین های بی سیم خیلی محدود تر از دوربین های عادی مداربسته است. این موضوع یک دلیل منطقی دارد. این دوربین ها به صورت کلی از دوام زیاد مناسبی برخوردار نیستند. به ویژه در مورد دوربین های بی سیم آنالوگ این موضوع به مراتب قابل درک تر خواهد بود.
فرستنده های آنالوگ و دیجیتال دوربین مداربسته
برای ارسال اطلاعات به صورت آنالوگ یا دیجیتال میتوان از فرستنده های آنالوگ یا دیجیتال ارسال اطلاعات استفاده کرد.

tticctv 


ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com