logo1398

با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

کمپانی اینتل خیلی دیر قدم در دنیای گوشی‌های همراه نسل امروز گذاشت، اما با آخرین مدل‌های پردازنده‌های خانواده اتم خود، سایه به سایه در حال رقابت با کمپانی کوالکام است. این غول سازنده پردازنده‌های مرکزی در کنگره MWC امسال مدل‌های X3، X5 و X7 این خانواده را معرفی کرد و بیان کرد که این پردازنده‌ها مورد استفاده در تمامی گوشی‌های ارزان قیمت تا رده بالا هستند.
اینتل برای چیپ X3 خود، گوشی‌های کمتر از ۷۵ دلار را مورد هدف قرار داده است و چیپ های X5 و X7 برای گجت های ۱۱۹ دلاری و گران‌تر ساخته شده‌اند. برای اولین بار، روی چیپ ست X3 مودم داخلی قرار داده شده است که از شبکه های ۳G و ۴G LTE پشتیبانی می‌کند. این در شرایطی است که اینتل در حال جدال برای بدست آوردن بازار در دستگاه‌های اندرویدی است، این پردازنده‌های جدید امتیاز بهتری نسبت به پردازنده‌های کوالکام دارند؛ و آن پشتیبانی کامل از سیستم عامل ویندوز است. آن‌ها اینتل را به جایگاهی رسانده‌اند که سازندگان را به ساخت دستگاه‌هایی با سیستم عامل ویندوز تشویق می کند که شامل گوشی‌های همراه تا کامپیوترهای دسکتاپ می‌شود.
لنوو P90 اولین گوشی هوشمند مبتنی بر چیپ ست ۶۴ بیتی اتم اینتل رونمایی شد.
تمامی پردازنده‌های جدید خانواده اتم با معماری ۶۴ بیت طراحی شده‌اند، اما میتوان سری X5 و X7 را به عنوان اولین چیپست‌های ۱۴ نانومتری تولید شده توسط اینتل برای گوشی‌های همراه دانست. در واقع این امتیاز حاکی از آن است که شما یک پردازنده قدرتمند بسیار کم مصرف خواهید داشت که میزان نگهداری شارژ را افزایش قابل توجهی می‌دهد.


آی تی رادار


ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com