با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

دکمه مخصوص لپ‌ تاپ آینده توشیبا

کمپانی توشیبا اعلام کرده که لپ‌ تاپ‌های مجهز به ویندوز 10 خود را به یک دکمه فیزیکی مخصوص فراخوانی کرتانا تجهیز می کند.
کرتانای مایکروسافت یکی از ویژگی‌های اصلی ویندوز 10 است و «سایتا نادلا» نیز از آن به عنوان یکی از متفاوت ترین ویژگی‌های سیستم عامل آینده مایکروسافت یاد کرده است.
شرکت‌های تولید کننده کامپیوترهای شخصی از اهمیت این دستیار مجازی و کاربرد متنوع آن در نزد کاربران مطلع اند و به همین دلیل قصد دارند کامپیوترهای خود را از لحاظ سخت افزاری نیز آماده پشتیبانی از این ویژگی کنند.
در گام اول، شرکت توشیبا اظهار داشته است که که لپ‌ تاپ‌های مجهز به ویندوز 10 خود را به یک دکمه فیزیکی مخصوص فراخوانی کرتانا مجهز خواهد کرد. «جف بارنی» (J. Barney) از مدیران ارشد توشیبای آمریکا با نشر این خبر افزوده که توشیبا این دکمه را در بخش بالا و سمت چپ صفحه کلید در کنار دکمه‌های Function قرار خواهد داد. وی می‌گوید که فشار دادن این دکمه، فعال شدن کرتانا را در پی خواهد داشت.
بارنی افزوده که هدف توشیبا از قرار دادن این دکمه "اطمینان پیدا کردن از گوش دادن کرتانا به دستورات و صحبت‌های کاربران است." برای استفاده از کرتانا باید عبارت Hey Cortana را گفت که ظاهرا در تست‌های ویندوز 10 نتوانسته در برخی از شرایط عملکرد موفقی داشته باشد.
همچنین توشیبا اظها دارد که در لپ‌ تاپ‌های ویندوز 10 خود از میکروفون‌های با حساسیت بالا استفاده کرده تا درک فرامین کاربر توسط کرتانا بهتر انجام شود. بعید نیست در آینده ای نزدیک شاهد تعبیه این دکمه در محصولات دیگر شرکت‌ها نیز باشیم.
دی جی کالا


ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com