با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

در طی کنفرانس سالانه‌ توسعه‌ دهندگان اپل (WorldWide Develpoer Confrence) یا همان WWDC 2015 که هم اکنون در شهر «سان‌فرانسیسکو» (San Fransisco) در حال برگزاری است؛ کمپانی اپل از سیستم‌ عامل جدید خود یعنی El Capitan رونمایی کرد. El Capitan در اصل نام اسپانیایی The Capitan است.
میزان دانلود و نصب سیستم عامل Yosemite توسط کاربران اپل در طول مدت ۸ ماه ۵۵ % بوده است که یک رکورد خوب در سیستم‌ عامل‌های کامپیوتری محسوب می‌شود. اپل با کسب این موفقیت به استقبال نسل بعدی سیستم عامل OS X رفت.
اپل در این نسخه بر روی دو فاکتور تجربه کاربری و بهبود عملکرد سیستم عامل دسکتاپی خود متمرکز شده است. برای معرفی این سیستم عامل «کریگ فدریکی» بر روی صحنه حضور پیدا کرد.
استفاده کنندگان در سافاری جدید می‌توانند به راحتی با کشیدن یک تب به سمت چپ آن را Pin کنند. همچنین در Address Bar این مرورگر می‌تواند با زدن بر روی یک آیکن بلندگو از تب‌هایی که در حال پخش صدا یا موسیقی هستند، مطلع شد و در صورت نیاز آنها را قطع کرد. علاوه بر سافاری، Spotlight اپل نیز هوشمند تر شده و حالا به زبان طبیعی و نزدیک به انسان پاسخ می‌دهد. به عنوان مثال اگر از آن بپرسید Show me documents I worked on in June اسناد ماه ژوئن که بر روی آن کار می‌کردید را به شما نشان می‌دهد. علاوه بر سرچ فایل، امکان بررسی آب و هوا، ارزش سهام و نتیجه بازی‌ها نیز وجود دارد. برنامه Note جدیدی نیز برای El Capitan ارائه شده است.
در بخش "عملکرد" نیز پیشرفت‌های خوبی از جانب اپل را شاهد بوده‌ایم. بنا به گفته فریگی، اپلیکیشن ها در سیستم عامل جدید با سرعت ۱٫۴ برابر باز می‌شوند و سرعت باز شدن فایل‌های PDF در اپلیکیشن Preview نیز چهاربرابر افزایش یافته است. رندرهای گرافیکی همدر El Capitan تا ۴۰ درصد سریع‌تر شده است. این پیشرفت بزرگ که به کمک API های مشهور به Metal میسر شده قطعا می‌تواند دست توسعه‌ دهندگان را برای ارائه بازی‌های خود در پلتفرم دسکتاپی اپل بازتر کند.
OS X El Capitan امروز در اختیار توسعه‌ دهندگان قرار می‌گیرد و عرضه آن برای تمامی کاربران مک در پاییز بصورت رایگان خواهد بود.

آی تی رادار

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com