با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

عدم استفاده تاچ‌ پد در لپ‌ تاپ‌ های اپل؟

به تازگی کمپانی اپل، یکی از غول‌های عرصه‌ تکنولوژی، پتنتی برای صفحه ‌کلیدی هوشمند و مجهز به سنسور‌های چند لمسی ثبت کرده که حسابی نظررسانه‌های مرتبط با تکنولوژی را به‌خود جلب کرده است.
سازمان USPTO، که عمده‌ فعالیت‌ اش در زمینه‌ ثبت اختراع و ایده توسط شرکت‌ها و مخترعان و صادر کردن مجوزهای لازم برای آن‌هاست امروز یک سند پتنت‌ برای صفحه‌ ‌کلید با نام  Fusion Keyboard به ثبت رسانده است. این صفحه ‌کلید بسیار مشابه به مدل‌های معمولی و مکانیکی است؛ اما تغییر کمی در آن دیده می‌شود. درون کلیدهای این صفحه کلید سنسورهایی با قابلیت شناسایی چند لمس بطورهم‌ زمان تعبیه شده که لمس‌های با فشار ناچیز و حرکت انگشتان را از هم تشخیص می‌دهند.
کلیدهای این ابزار را می‌ توان مثل یک صفحه ‌کلید معمولی فشارداد، اما اضافه کردن حساسیت لمسی به بعضی یا همه‌ کلیدها می تواند به کاربر این امکان را بدهد تا به‌ جای استفاده از صفحه‌‌ لمسی یا موس، انگشتتان‌ را روی خود کلیدها حرکت دهید. این پتنت به گونه‌ای تنظیم شده است که صفحه کلید بتواند نوع ورودی هر دست را به‌ طور مجزا شناسایی کند و به این ترتیب به کاربر این امکان را ‌می دهد تا با یک دست تایپ کند و با دست دیگر انگشتان‌اش را حرکت داده یا صفحه‌ ‌نمایش را بالا و پایین ببرد. توجه کنید تمام این کارها را می‌توان تنها با یک صفحه ‌کلید انجام داد.
اما آیا این نوآوری به‌ معنای این است که اپل قصد دارد صفحه‌ نمایش های لمسی را از مدل‌های بعدی لپ‌ تاپ‌های‌ خود حذف کند؟ چنین کاری بعید به‌ نظر می‌رسد. درست است که این طراح‌ متفکر و هوشمندانه است، اما برای افرادی که مدت هاست از صفحه‌ کلیدها و صفحه‌های لمسی به‌ طور جداگانه استفاده کرده‌اند، عادت کردن به ساز و کار جدید دشوار خواهد بود.
همان‌طور که در مورد اکثر پتنت‌ها صدق می‌کند، این نوع تکنولوژی‌ها تا زمانی که به دست مصرف‌ کنندگان برسند به روش‌های مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند؛ البته با در نظر گرفتن این احتمال که این تکنولوژی به مرحله‌ ساخت و تولید هم برسد. در هر صورت ثبت این پتنت نشان می‌دهد اپل هم‌ چنان در پی طراحی لپ‌ تاپ‌هایی با ظاهر ظریف‌ و رابط کاربری راحت پیش می‌ رود.
دیجی کالا


 

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com