با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

نکاتی جهت بالا بردن عمر باتری موبایل

تمام شدن باتری گوشی های هوشمند، آن هم درست زمانی که به شارژر دسترسی ندارید همیشه مشکل آفرین است. پس بهتراست روش هایی برای کاهش میزان مصرف انرژی گوشی را بدانید.
1. برنامه‌ های خود را کامل ببندید:
توجه به این نکته یکی از مهم‌ ترین نکات‌ برای افزایش طول عمر باتری است.اگرمی‌ بیند باتری گوشی‌ تان ناگهان تمام شده است، مشکل از گوشی نیست؛ بلکه معمولا این مشکل از طرف یک برنامه نشئت می‌ گیرد. به بخش باتری در منوی تنظیمات (Settings) بروید و اگر برنامه‌ ای وجود دارد که بدون هیچ دلیلی در آن‌جا نمایش داده شده است، آن را ببندید. به یاد داشته باشید که بعضی از برنامه‌ها به‌ طور خودکار سعی می‌ کنند با برنامه‌ های دیگر همگام (Sync) شوند و به‌ همین خاطر هم باز می‌ مانند.
2. نور گوشی را کم کنید:
اکثرمواقع نیازی به نور زیاد ال سی دی ندارید؛ به‌ همین خاطر هم بهتر است نور ال سی دی را کم کنید. بسیاری از گوشی‌ها ویژگی تنظیم نور نمایش‌ گر را دارند و با کاهش  نور نمایشگرمی‌ توانید در مصرف باتری صرفه‌ جویی کنید. فراموش نکنید که زمان قفل شدن صفحه‌‌ نمایش به‌ صورت خودکار را به حداقل کاهش دهید.
3. قابلیت لرزش (ویبره) گوشی‌ تان را خاموش کنید:
اگر همیشه نگران تمام شدن شارژ باتری گوشی‌ تان هستید و اصلا دوست ندارید خارج از محل کار یا منزل، گوشی خاموش شود، خاموش کردن قابلیت لرزش (ویبره) مفید خواهد بود. برای خاموش کردن این قابلیت به بخش تنظیمات صدای (Sound) گوشی بروید.
4. همگام‌ سازی در پس‌ زمینه را متوقف کنید:
اگر برنامه‌ ای پیدا نکردید که باز ماندنش باعث صرف انرژی و باتری شده باشد، به قسمت «برنامه‌ های کاربردی رایج» (commonly used apps) بروید و نگاهی به منوی آن‌ بیاندازید. معمولا اغلب برنامه‌ هایی که در این قسمت هستند گزینه‌ ای برای متوقف کردن همگام‌ سازی‌ شان دارند.
5. قابلیت GPS را خاموش کنید:
اکثر کاربران بر این باورند که خاموش کردن Wi-Fi و بلوتوث در صرفه‌ جویی مصرف باتری تاثیر دارد. اما واقعیت این است که این کار تاثیر چندانی ندارد. اما GPS به شدت باعث مصرف باتری می‌شود. به قسمت تنظیمات مکان‌ یابی (Location Settings) بروید و در مرحله‌ بعد میزان دقت آن را به اندازه‌ مورد نیازتان کاهش دهید.

دیجی کالا

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com