با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

قدرت اس6 ازابرکامپیوترهای قدیمی بیشتر است؟

هفتاد سال پیشرفت تکنولوژی، به انسان‌ها امکان ساخت دستگاه‌هایی جیبی را داد که از نظر توانایی هم‌ رده با ابرکامپیوترهای قدیمی است.
اخیرا اینفوگرافیک جدیدی که توسط وبسایت Experts Exchange منتشرشده، مقایسه جالبی بین قدرت ابرکامپیوترها، کنسول‌های بازی، اسمارت‌ واچ‌ها و اسمارت‌ فون‌ها کرده است.
به طورمثال، قدرتمند ترین ابرکامپیوتر موجود در بازار ، محصول چینی Tianhe-2 است که توانایی عملیاتی 33.86 PFLOPS را دارد. برای رسیدن به این قدرت باید 18,400 دستگاه سونی پلی استیشن 4 را کنار یکدیگر آورد.
برای گلکسی اس6 سامسونگ شرایط به همین صورت است. برای دستیابی به قدرت بی‌ نظیر این گوشی باید 5 کنسول پلی استیشن 2 تولیدی سال 2000 را کنار یکدیگر آورد.
عجیب‌ تر اینکه،  گوشی اس 6 با دارابودن وزن تنها 138 گرم و قدرت 34.8 GFLOPS تا 2,900,000 بار قدرتمند تر از یک ابرکامپیوتر IBM 704 با قدرت 12000 FLOPS است که در سال 1954 تولید شد و اندازه ای برابر با یک اتاق معمولی داشت.
این تحقیق نشان می‌ دهد که آیفون 4 نیز تنها اندکی از ابرکامپیوتر Cray-2 تولیدی سال 1985 ضعیف‌ تر است. و در نهایت اپل واچ را داریم که قدرتی دو برابری را نسبت به آیفون 4 بر روی مچ دستان شما می‌آورد.

دیجی کالا

 

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com