با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

رونمایی از پردازنده های ارزان و کم مصرف AMD

این روزها که کمپانی اینتل به دنبال عرضه ۶۰ میلیون پردازنده است ، کمپانی رقیب (AMD) متمرکز روی کیفیت محصولات است و قصد دارد تا پردازنده هایی قدرتمند را وارد بازار کند.
این سری از محصولات AMD که با نام Sempron و Athlon معرفی شده اند ،از خانواده APU های Kabini می باشند و قراراست تا رقیب سرسختی برای پردازنده هایی همچون Intel Atom و Intel Celeron باشند.
این واحد پردازش شتاب دهی شده (APU)، در کنار وجود دوهسته پردازشی (۱٫۴۵گیگاهرتز )، دارای ۱مگابایت حافظه نهان L2 بوده و مجهز به گرافیک مجتمع Radeon HD 8240 است که برای انجام بازی ها و پردازش های گرافیکی نه چندان سنگین، می تواند کارایی خوبی را از خود نشان دهد.
یکی ازاین APUها، Sempron 2650 نام دارد، که توان مصرفی برابر با ۲۵ وات را ارئه می دهد که قطعا برای پردازنده ای با این مشخصات و آن هم برای شرکت AMD مناسب است اما در سمت مقایسه ای با پردازنده های اینتل، هنوز هم کمی پر مصرف به نظر می رسند.
همچنین دو محصول دیگر با نام های Athlon 5350 و Athlon 5150 برای نصب در سیستم های دسکتاپ خانگی نیز توسط AMD به تولید رسیده اند.
این دو پردازنده که تقریبا شبیه همدیگرهستند ، به ترتیب دارای فرکانس موثر ۱٫۶ و ۲٫۰۵ گیگاهرتز بوده و دارای ۲مگابایت حافظه نهان سطح ۲ و پردازشگر گرافیکی HD 8400 نیز می باشند.
ممکن است این محصولات در آینده ای نزدیک جایگزین پردازنده های شرکت اینتل خواهند شد.

آی تی رادار

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com