با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

پردازنده های سری E اینتل

کمپانی اینتل به طوررسمی ازتولید پردازنده‌های جدید خود رونمایی کرد که مدت زمانی است که کاربران در انتظار این پردازنده ها هستند. خانواده جدید اینتل، با نام هسول E شناخته می شوند و دارای سه عضو می‌ باشد: مدل شش هسته ای Core i7-5820K و ۵۹۳۰K با ۱۲ و ۱۵ مگابایت کش L3، به اضافه یک مدل هشت هسته ای اکستریم ادیشن ۵۹۹۶۰X با ۲۰ مگابایت کش که همگی از DDR4 پشتیبانی می‌ کنند.
اگرچه این چیپ ها همگی بر پایه طراحی ۲۲ نانومتری هسول می‌ باشند، اما شماره مدل و دارا بودن قابلیت‌های ویژه، آن‌ها را کم و بیش در کنار نسل پنجم ۱۴ نانومتری برادول قرار می‌ دهد. همچون دیگر چیپ های کلاس E این پردازنده‌ها نیز دارای قابلیت Hyper-Threading هستند که به هر هسته از پردازنده اجازه انجام دو عمل را در آن واحد می‌ دهد.
آخرین محصول معرفی شده قبل از پردازنده‌های هسول E به چهار گیگاهرتزی Core i7-4790K بازمی‌ گردد که در حال حاضر مدل برترخط هسول در اینتل است. این مدل دارای چهار هسته، هشت مگابایت کش و پشتیبانی از DDR3 است.
بر روی کاغذ، مدل ۵۹۶۰X در حالت معمولی ۳ گیگاهرتزی است و در حالت توربو به ۳٫۵ گیگاهرتز می‌ رسد. همچنین مدل‌های ۵۹۳۰K و ۵۸۲۰K نیز به ترتیب فرکانس‌های ۳٫۵ گیگاهرتز و توربوی ۴ گیگاهرتز و ۳٫۳ گیگاهرتز و توربوی ۳٫۸ گیگاهرتز را به نام خود ثبت کرده‌اند. با این حال چون این پردازنده‌ها به تازگی در دسترس قرار گرفته‌ اند.
قیمت این محصولات به صورت رسمی اعلام نشده است.
آی تی رادار

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com