با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

مانیتور 5kو4k سه بعدی و انحنادار جدید اچ پی

رزولوشن‌های بالا در حال تبدیل به یک استاندارد متداول در رده صفحه نمایش‌هاست وکمپانی اچ‌ پی نیز در تلاش بوده که به دنبال چنین استاندارد جدیدی، تعدادی صفحه نمایش با رزولوشن بسیار بالا را ارائه کند.
این کمپانی از صفحه نمایش‌های 5kو4k جدید خود رونمایی کرد. همچنین مدل دیگر انحنادار التراوایدی نیز توسط این کمپانی معرفی شده که دارای رزولوشن بسیار بالایی است.
دو مدل 4k جدید اچ‌ پی در اندازه های متفاوت، اما در رزولوشن یکسان هستند. مدل‌های Z24s و Z27s با اندازه‌های ۲۳٫۸ و ۲۷ اینچ به نسبت تصویر ۱۶:۹ و رزولوشن‌های 4k مجهز هستند. هر دو مدل شامل چهار یو اس بی ۳٫۰ و پورت‌های HDMI، مینی دیسپلی پورت و دیگر درگاه‌های مورد نیاز هستند.
شرکت اچ ‌پی همچنین اولین  صفحه نمایش 5k خود را نیز به CES آورده است. این مدل با نام Z27q دارای اندازه ای ۲۷ اینچی (هم اندازه با آی‌ مک ۵K اپل) و از نسبت تصویر ۲۱:۹ برخوردار می ‌باشد که تراکم پیکسلی ۲۱۸ پیکسل در هر اینچ را حاصل می‌کند. این مدل نیز به چهار یو اس بی ۳٫۰ مجهز است و در ماه مارس وارد بازار خواهد شد.
اچ ‌پی با صفحه نمایش‌های انحنادار بیگانه نیست، اما Envy 34c جزء اولین محصولات اچ ‌پی است. این مانیتور ۳۴ اینچی رزولوشنی ۳۴۴۰×۱۴۴۰ پیکسل و نسبت تصویر ۲۱:۹ دارد و اچ‌ پی می‌گوید که آن را به گونه ای طراحی کرده که انعکاس را در آن کاهش و به مشاهده بهتر تصاویر عریض آن کمک کند. قرار است این مدل از ماه آوریل به فروش برسد. مدل کوچک ‌تری از آن نیز در بازارعرضه خواهد شد.
این مانیتورها شاید برای بازی‌ مناسب باشند، اما به نظر نسبت‌های تصویر بسیار عریض آن‌ها تناسب بیشتری با کارهای معمول خانگی، بیزینسی و گرافیکی دارد.

itradar.ir

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com