logo1398

با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

 

تلویزیون ۴k یا همان UltraHD به تلویزیونی گفته می‌ شود که تعداد پیکسل‌های آن چهار برابر تلویزیون‌های Full HD است، یعنی تعداد ۳/۸ میلیون پیکسل در صفحه. پس هر تلویزیون UltraHD حدوداً دارای ۲۴ میلیون ساب‌ پیکسل است. اخیرا در نمایشگاه SEC 2015 یکی از سازندگان از تلویزیون ۴K OLED TV رونمایی کرد که این فناوری هنوز تجاری نشده و در بازار موجود نیست.

تولید انبوه تلویزیون‌های ۴K پس از کسب مجوزها و تأییدیه‌ های گوناگونی مانند استاندارد VDE و INTERTEK آغاز شده است. در تولیدات برخی تولید کنندگان تلویزیون با استفاده از پردازشگر Upscaling در ۶ مرحله تصاویر Full HD را به Ultra HD تبدیل می‌شوند؛ این عمل در تلویزیون‌های برخی برندها نیز در ۴ مرحله انجام می شود.

در حالی که اغلب تلویزیون‌های جهان از سه رنگ سبز، قرمز و آبی استفاده می‌ کنند تلویزیون های Ultra HD چهار رنگ سبز، قرمز، آبی والبته سفید را مورد استفاده قرار می‌ دهد. با استفاده از ساب‌ پیکسل سفید، امکان ارائه رنگ مشکی کامل و کنتراست بی‌ نهایت فراهم می شود.در ضمن اضافه کردن یک ساب‌ پیکسل سفید بسیار پرهزینه است.

در حال حاضر تنها یک محصول تلویزیون OLED با کیفیت Full HD به بازار ارائه شده است.

فناوری WRGB یا همان چهار ساب‌ پیکسل منحصراً متعلق به تلویزیون‌های OLED است. همچنین، فناوری WRGB هنوز روی هیچ تلویزیون Ultra HD پیاده‌ سازی نشده است و همگی مدل‌های Ultra HD از فناوری سه ساب‌ پیکسل استفاده می‌ کنند.

برخی از تولیدات تلویزیون‌های منحنی در بازار نیز با فناوری قدیمی و همراه با فن خنک‌ کننده در پشت تلویزیون در بازار دیده می شوند.

برای تشخیص پیکسل های تلویزیون Ultra HD با تلویزیون Full HD در برخی فروشگاه‌ها کارت‌های مخصوصی برای استفاده مشتریان قرار داده شده است که به عنوان محکی برای اثبات چهار برابر بودن پیکسل‌های تلویزیون Ultra HD نسبت به Full HD استفاده می شود.

خبر امروز

 


 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com