logo1398

با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

این روزها که بازار تلویزیون‌های UHD داغ است، بهتر است قبل از خرید،اطلاعات کاملی درباره این محصول داشته باشید.
تلویزیون UHD باید از قابلیت نمایش کامل پیکسل‌های قرمز (R)، سبز (G) و آبی (B) برخوردار باشد و کیفیت تصویری که از طریق این رنگ‌ها ساخته می‌شود را به هشت میلیون پیکسل ارتقا دهد. همان طور که میدانید تلویزیون‌های UHD متنوعی در بازار دیده می شود، اما همه آن‌ها قابلیت پخش تمامی پیکسل‌ها، با ترکیب رنگ‌های کامل و کیفیت هشت میلیون پیکسل را ندارند. به این منظور، انجمن لوازم الکترونیک (CEA) و دیجیتال اروپا (DE)، استاندارد ویژه‌ای را تعریف و آن را به تمامی شرکت‌های تلویزیون‌ سازی ابلاغ کرده‌اند.

به این ترتیب، همه تولید کنندگان تلویزیون‌ های UHD واقعی باید قابلیت پخش تصاویر با کیفیت هشت میلیون پیکسل واقعی و ترکیبی از پیکسل‌ های واقعی قرمز (R)، سبز (G) و آبی (B) را لحاظ کنند تا بتواند تلویزیون‌های UHD خود را در کشورهای اروپایی و آمریکایی وارد بازار کنند.همچنین در طی یک یا دو سال آینده تمام شرکت‌ های فیلم‌ سازی محتوای UHD خود را بر اساس این استانداردها به مشتریان ارائه خواهند کرد.
 نکته مهم این است که بسیاری از تولید کنندگان، تلویزیون‌های UHD غیرواقعی را وارد بازار می‌ کنند؛ یعنی به منظور کاهش قیمت تمام‌ شده تلویزیون‌، بخش زیادی از تصاویر، با پیکسل سفید (W) ساخته می‌ شود که هیچ کیفیتی ندارد. در نتیجه، در این تلویزیون‌ها، تصاویر دیگر هشت میلیون پیکسل نخواهد بود و کیفیت تصویر به میزان نیمی از این کیفیت تقلیل خواهد یافت.

همچنین تلویزیون‌های UHD به کمک تکنولوژی انحصاری چهار مرحله‌ ای ارتقای تصویر (UPSCALING)، محتوای تصویری را که به‌ صورت FHD دریافت می‌ کنند، به هشت میلیون پیکسل واقعی ارتقا می‌ دهند. اما برندهای بسیاری در بازار ایران دیده می شود که تلویزیون‌های UHD غیرواقعی را ، به مرحله تولید می‌ رسانند که قیمت‌ آن پایین‌ تر از قیمت تلویزیون‌های UHD واقعی است. به همان میزان هم، این تلویزیون‌ها قابلیت پخش کیفیت تصویر هشت میلیون پیکسل را ندارند و همچنین نمی‌توانند کیفیت تصویر FHD را که دریافت می‌ کنند، به هشت میلیون پیکسل ارتقا دهند.
به طور کلی تمام خریداران تلویزیون در سراسر جهان، هنگام خرید تلویزیون UHD باید از خرید تلویزیون‌های UHD ارزان‌ قیمتی که از تکنولوژی چهار پیکسل رنگی (WRGB) استفاده می‌ کنند خودداری کنند؛ زیرا در این صورت، کیفیت تصویر بسیار پایین‌ تری را از استاندارد جهانی UHD واقعی مشاهده می کنند.

itradar.ir

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com