با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

مقاله ای که مي خوانيد، يك راهنمای جامع برای عيب زدايی از كامپيوترتان نيست اما مي تواند شما را برای پیدا کردن مشكل كامپيوتر راهنمايی كند.

اگر بعد از فشردن دكمه power، كامپيوتر روشن نشد

بررسي كنيد آيا سيم برق وصل است؟ آيا سر ديگر سيم برق متصل شده است؟ سوييچی كه در پشت كامپيوترتان وجود دارد چك كنيد. از اتصال صحيح منبع تغذيه به مادربرد اطمينان حاصل كنيد. كابل برق فلاپی دیسکت را چك كنيد. اگر هيچ کدام از اين كارها نتيجه نداد در مرحله بعد هر چيزي را كه به مادربرد متصل است به غير از كابل برق، سيم دكمه power، كارت گرافيک، حافظه RAM و CPU را جدا كنيد. اگر باز هم سيستم بالا نمي آيد يک يا دو قطعه از سيستم شما خراب است. در اين مورد به احتمال زياد مادربرد يا منبع تغذيه Case شما اشكال دارد.

اگر سيستم روشن می شود ولی بوق نمی زند يا بالا نمی آيد

گام اول همه اتصالات را چك كنيد و دوباره امتحان كنيد. در صورتي كه جواب نداد ، بهترين كار اين است كه مانند بالا همه چيز را به غير از سيم دكمه power، كارت گرافيک، حافظه RAM و CPU را از مادربرد جدا كرده و دوباره امتحان كنيد.

اگر كامپيوتر به درستی شروع به كار كرد كامپيوتر را خاموش كنيد و هر بار يك قطعه را متصل كرده و سپس كامپيوتر را روشن كنيد تا جايي كه مشكل را پيدا كنيد ولي اگر كامپيوتر اصلا‎‎ً روشن نشد احتمالاً يك يا چند قطعه معيوب داريد(CPU ،RAM، مادربرد و منبع تغذيه).

كامپيوتر روشن می شود و پشت سر هم ‎ً بوق مي زند، بالا می آيد

ببينيد آيا حافظه RAM شما درست نصب شده است اگر لازم است آن را بيرون آوريد و دوباره جا بزنيد.

سيستم روشن مي شود يک سری بوقهای سريع می زند، بالا نمی آيد

 باید از اتصال درست كارت گرافيروي اسلات AGP مطـمئن شوید.اگر مقدار كمی از كارت گرافيک خارج از اسلات AGP باشد سيستم بالا نمی آيد.

چند مشكل ديگر هم وجود دارد كه بوسيله اين بوقها شناسايی مي شود اما دو مورد بالا معمول ترين موارد هستند.

اگر سيستم بالا مي آيد ولی مشكلاتی را مشاهده می كنيد در اين جا دو مشكل عمده ذكر می شود. كامپيوتر شما در حین نصب سيستم عامل بارها از حركت باز می ايستد علت آن مي تواند گرماي CPU باشد بخصوص CPU های شركت AMD يا CPU های قديمی تر شركت INTEL. چك كنيد آيا فن CPUبخوبی عمل مي كند و چك كنيد آيا هيت سينك (قطعه آلومينيومی كه روي CPU نصب شده و معمولاً رنگ سياه دارد) بخوبی نصب شده است و با سطح CPU كاملاً موازی است. مطمئن شويد از هيت سينكی استفاده مي كنيد كه ساخت سازنده CPU شماست. هيت سينک اگر درست نصب شود بيش از آنچه نياز است خنك كاری انجام مي دهد.

مشكلات زيادی در سيستم عامل همراه با صفحات آبی كه ظاهر می شود داريد

خطاهايی كه در هنگام كپی كردن فايل های Set up بوجود می آيند بخصوص در ويندوز 2000 و XP، به احتمال زياد نشانه وجود مشكل در حافظه RAM شماست. اين امكان هم وجود دارد كه مشكل از هارد ديسك شما باشد اگر خطاها همراه با صفحات آبی است كه در آنها Page Fault ديده می شود يقيناً مشكل از حافظه RAM شماست.

میکرو رایانه

 

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com