logo1398

با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

این مدارامکان ارسال و دریافت اطلاعات را روی یک کانال و بصورت همزمان فراهم می‌ کند. اصطلاحا به این نوع ارتباط فول دوپلکس گفته می گویند. با استفاده از این مدار می‌توان نرخ ارسال و دریافت اطلاعات را تا دو برابر میزان کنونی افزایش داد.
تراشه‌ های کنونی مورد استفاده برای جلوگیری از اختلال و از بین رفتن داده‌ ها، براساس زمان‌ بندی خاصی به ارسال و دریافت داده‌ها می‌ پردازند. زمانی که یک گوشی‌هوشمند با یک آنتن مخابراتی ارتباط برقرار می‌ کند، سیگنال‌ها به‌ ترتیب ارسال و دریافت می‌شوند. برای مثال می‌ توان به مکالمه‌ دو فرد اشاره کرد که در زمان صحبت یکی، فرد مقابل سکوت می‌کند.
مدار جدید توسعه یافته در دانشگاه تگزاس، برای جلوگیری از اختلال، سیگنال‌های دریافتی را از سیگنال‌ های خروجی تفکیک می‌ کند.این نوع مدار که اصطلاحا سرکولاتور نام دارد به عنوان یک فیلتر بین مدار رادیویی و آنتن مورد استفاده، ایفای نقش می‌ کند.از خصوصیت مدار توسعه یافته توسط محققان دانشگاه تگزاس،استفاده نکردن از آهن‌ ربا می باشد. سرکولاتور‌ها از جزو مهم‌ ترین ماژول‌ های مورد استفاده در سیستم‌‌ های رادار است که لزوم استفاده از آهن ربا، امکان تلفیق این بخش از تجهیزات رادیویی را با مدار غیرممکن کرده بود.
این مدار جدید بجای استفاده از آهن‌ ربا، از یک مدار معمولی استفاده می کند که این خود منجر به کاهش هزینه، سایز و وزن مدار شده است.
تولید کنندگان گوشی‌های‌ هوشمند می‌ توانند از این مدار ۲ سانتی‌ متری در داخل محصولاتشان استفاده کنند و به سادگی نرخ انتقال داده‌های ارسالی و دریافتی را به دوبرابر افزایش دهند.
براساس اطلاعات منتشر شده، می‌ توان این مدار را برای کار در انواع فرکانس‌های رادیویی تنظیم کرد و نیز در تحقیقات اپراتورهای اروپایی و آمریکایی که به منظور یافتن راهی برای برقراری ارتباط فول دوپلکس در حال انجام است، مورد استفاده قرار داد.

نویسنده: حسین خلیلی صفا
زومیت

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com