logo1398

با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

بنیاد رزبری پای از نسل دوم کامپیوترهای ارزان‌ قیمت خود رونمایی کرد. در ورژن جدید علاوه برافزایش قدرت پردازنده و ظرفیت حافظه رم، قیمت آن ثابت مانده است.
کامپیوترهای رزبری پای از زمان ارائه در سال 2012 تاکنون مورد استقبال بسیاری در بازار قرار گرفته و امروز بنیاد توسعه این کامپیوترها گام بزرگ دیگری در ارائه کامپیوترهای ارزان‌ قیمت برداشت.

بنیاد رزبری پای از نسل دوم کامپیوترهای ارزان‌ قیمت خود با نام رسمی Raspberry Pi 2 رونمایی کرده که با قیمت ارزان و قدرت بسیار خوب می‌تواند پروژه‌های الکترونیکی و آموزش کدنویسی به کودکان را یک قدم به جلو حرکت دهد.

دو تغییر بزرگ در مدل جدید مشاهده به چشم می خورد: پردازنده رزبری پای 2 حالا بسیار قدرتمند تر از قیل است و در عین حال دو برابر بیش از مدل قبل حافظه رم دارد. با وجود ارتقاهای گفته شده ، قیمت بورد جدید 35 دلار است.

مایک پاول یکی از مدیران توسعه تکنولوژی در پای می‌ گوید که با افزایش قدرت سخت افزاری، اجرای بسیاری از پروژه‌های جدید تر و برنامه های متفاوت‌ تر امکان پذیر شده است.

پای 2 از یک پردازنده چهار هسته ای ARMv7 با کلاک 900 مگاهرتز برخوردار است که به گفته کمپانی سازنده می‌ تواند کلاک بیشتری را نیز تحمل کند. بورد جدید همچنین دارای یک گیگابایت رم است. جدا از این موارد، بورد جدید شباهت بسیاری به بورد Model B+ پیشین پای دارد. پای 2 از چهار یو اس بی پشتیبانی می‌ کند و حافظه اصلی آن میکرو اس‌ دی است.

بنیاد پای همچنین خبر داده که پای 2 از یک ورژن ساده شده ویندوز 10 نیز استفاده می کند برد که جزئیات چندان زیادی از آن در دسترس نیست. کمپانی مایکروسافت اعلام کرده بود که ورژن خاصی از ویندوز 10 را با نام رمز Athens ارائه می‌ کند که برای دستگاه‌ های ساده‌ تر در نظر گرفته شده است.

تمرکز اصلی توسعه‌ دهندگان رزبری پای بر روی مدارس و مکان‌های آموزشی است و اگر بتواند چون ورژن اول مورد استقبال بازار قرار گیرد، با توجه به قدرتمند شدن این کامپیوتر، شاهد حضور چشمگیر آن در مراکز آموزشی خواهیم بود.
دیجی کالا

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com