logo1398

با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

بر اساس جدید ترین برآوردهای مؤسسه گارنتر، رشد بسیار بزرگی در انتظار پرینترهای سه بعدی خواهد بود.
چاپگرهای سه بعدی نوید بخش آینده ای هستند که دیگر انسان در تولید دستی لوازم الکترونیکی دخالتی نداشته باشد و تمامی مراحل طراحی تا تولید بر عهده این چاپگرها می باشد.

بازار چاپگرهای سه بعدی اگرچه هم اکنون در جایگاه قابل توجهی قرار ندارد و بخش کوچکی از بازار لوازم الکترونیکی را اشغال کرده اند، اما پیش بینی های جدید حاکی از سیر صعودی و تند این لوازم در چند سال آینده دارد.

براساس اطلاعاتی که توسط مؤسسه تحقیقات آماری گارتنر گردآوری شده، تا سال 2018 رشد صادرات پرینترهای سه بعدی به ده برابر میزان کنونی خواهد رسید.

بر این اساس:
- صادرات چاپگرهای سه بعدی در آینده ای نزدیک به میلیون‌ها عدد می‌ رسد: بر اساس آماری که از سوی گارتنر ارایه شده ، در سال 2018 میزان صادرات این چاپگرها به 2.3 میلیون دستگاه خواهد رسید. سال گذشته میزان صادرات تنها 130 هزار دستگاه بود.

- قیمت‌ها نیزپایین می آید: گارتنر همچنین پیش بینی می‌کند که بخش اعظم چاپگرهای سه بعدی سال 2018 که 85 درصد کل صادرات را تشکیل می‌ دهند، قیمتی کمتر از 2500 دلار خواهند داشت. این آمار نشان گر گسترش فروش این چاپگرها به کاربران معمول بازار و نه تنها بیزینسی خواهد بود.

- یک بازار بزرگ در راه است: طبق پیش بینی ها، کارخانه‌ های تولید کننده پرینتر سه بعدی، تأمین کنندگان قطعات فیزیکی چون مواد مورد نیاز پرینت مانند مواد پلاستیکی و همین طور خریداران، بازاری چندین میلیارد دلاری را برای این صنعت ایجاد خواهند کرد. گارنتر پیش بینی می‌کند که در سال 2018 کاربران پرینترهای سه بعدی بیش از 13 میلیارد دلار را در خرید پرینترهای سه بعدی و مواد موردنیاز پرینت هزینه خواهند کرد. سال گذشته این هزینه‌ها به 1 میلیارد دلار رسیده بود.

بیزینس اینسایدر اعتقاد دارد که معمول شدن پرینترهای سه بعدی موجب پیدایش نسل جدیدی از کارآفرینان خواهد شد که با خرید پرینترهای سه بعدی به عملکرد استارتاپ ها سرعت می‌ بخشند، بر نوآوری‌ها می‌افزایند و هزینه‌ های کارخانه‌ ها را کاهش می‌دهند.

دیجی کالا

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com