logo1398

با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

آیا خرید کول پد یا خنک کننده های نوت بوک که از طرف فروشنده ها توصیه می شود کاربردی می باشد یا خیر ؟

قبل از خرید کول پد برای لپ تاپتان  باید به یکسری نکات دقت داشته باشید و کمی در مورد اطلاعات فنی  و کاربرد این محصول اطلاعات کسب کنید . در این مقاله آموزشی به سوال این کاربر پاسخ داده و یکسری از موارد و نکاتی که قبل از خرید را به شما می گوییم . پاسخ به این سوال بله می باشد . این محصول دارای ارزش بسیار بالایی می باشد که تا به مشکل نخورید ارزش آن برای شما نامشخص است .
لپ تاپ ها بدلیل قرارگیری بر روی زمین و فرش معمولا پرز و گرد وخاک را بعد از یک مدت خاص به داخل خود هدایت می کنند که این موضوع باعث ایجاد سرو صدای فن و گرم شدن پردازنده می شود .راه حل این این مشکل خرید خنک کننده یا همان کول پد می باشد . وظیفه اصلی این وسیله ، خنک کردن سخت افزار لپ تاپ می باشد ولی بدلیل فاصله ای که بین نوت بوک و زمین ایجاد می کند به عنوان فیلتر هم می تواند مورد استفاده قرار بگیرد . انتخاب کول پد برای لپ تاب بر خلاف دید همگانی اصلا آسان نیست .
1. اول ،  با توجه به سایز لپ تاپ ، خنک کننده خریداری کنید . به هیچ وجه اگر لپ تاپ شما 15.6 اینچ می باشد خنک کننده 17 اینچ خریداری نکنید . بدلیل اینکه هر اینچ حدود 2.5 سانت می باشد که از کناره های لپ تاپ شما به بیرون زده و هنگام جابجایی هم ممکن است با مشکل مواجه شوید .
2. قبل از خرید خنک کننده ، نیاز پورت USB بر روی آن را بررسی کنید تا بعد از خرید با مشکلی مواجه نشوید .
3. تعداد فن های خنک کننده را در نظر بگیرید.معمولا تمام Cooling Pad ها دارای 1 یا 2 فن کوچک با بزرگ می باشند که سرعت آنها با توجه به شرکت تولید کننده می تواند متفاوت باشد .
4. خنک کننده باید دارای وزن متناسب با حمل کننده داشته باشد که موجب خستگی در مدت  زمان طولانی نشود ، پس اگر از دسته افرادی هستید که خنک کننده خود را مداوم جابجا می کنید از کول پدهای اسپیکر دار استفاده نکنید زیرا وزن آنها نسبت به بقیه خنک کننده ها بالاترمی باشد .
5. موردی که بسیار مهم است ، دقت به طراحی و امکانات خنک کننده می باشد به عنوان مثال کول پد های بزرگ برای حمل زیاد مناسب نیستند ، نکته مهم دیگر این می باشد که اغلب خریداران به این نکته دقت نمی کنند که هنگام استفاده از کول پد یکی از پورت های USB آنها اشغال شده و امکان دارد به آن پورت نیاز داشته باشد پس بهترین کار خرید کول پدی با هاب USB می باشد .
گزینه آخرخرید بهینه است ، شاید این سوال برایتان مطرح شود که خرید بهینه چگونه خریدی است؟ به عنوان مثال شما می خواهید لوازم جانبی نوت بوک تهیه کنید که قطعا اسپیکر و ماوس جز اولین خریدها خواهد بود ، پس بهترین کار خرید خنک کننده هایی  می باشد که حاوی اسپیکر هستند اما به شرطی که نخواهید زیاد خنک کننده را جابجا کنید .

learning.asarayan

 

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com