logo1398

با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

با توجه به افزایش قیمت برق در این روزها ، ممکن است برایتان دانستن اینکه کامپیوترتان در طول روز چه میزان برق مصرف می کند، اهمیت داشته باشد.
قبل از اینکه بخواهیم به صورت فنی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار بدهیم ، بهتراست بدانید که کامپیوتر جزو لوازم برقی پر مصرف به شمار نمی آید حتی سرورهایی که به صورت شبانه روزی روشن هستند و دارای منبع تغذیه و پردازنده های زیادی می باشند هم جزو این دسته بندی قرار می گیرند .  
هر قطعه مصرف برق مشخصی دارد به عنوان مثال مصرف برق صفحه نمایش شما (مانیتور) 40 وات می باشد که این توان در مانیتورهای CRT سه برابر بیشتر و در حدود 120 وات می باشد که بهتر است مانیتورهای CRT را به LED تغییر بدهید .

دومین قطعه منبع تغذیه می باشد که در قسمت پشت پاور توان آن درج شده است . در سالهای اخیراستفاده از منابع تغذیه کامپیوتردررنج 300 تا 450 وات مرسوم و رایج بوده است که مقدار آن این روزها به 850 وات نیز می رسد البته نه در سیستم های معمولی بلکه برای استفاده کامپیوتر برای اورکلاک یا بازی. بدین ترتیب می توانیم مصرف 330 وات را به عنوان متوسط و میانه مصرف تغذیه کامپیوترها در نظر گرفت که مصرف تمام قطعات رایانه را منبع تغذیه پوشش می دهد . یعنی شما نیازی ندارید میزان مصرف هارد و کارت گرافیک و بقیه قطعات را حساب کنید . زیرا تمام این قطعات را منبع تغذیه پوشش داده می شوند . مقدار توانی هم که برای پاور درج شده حداکثر مقدار مصرف می باشد که معمولا قطعات داخل کیس بیشتر از 70 درصد راندمان از آن استفاده نمی کنند.

با توجه به توضیحات بالا یک کامپیوتر در یک ساعت معمولا بر حسب سخت افزار ، لوازم جانبی مثل پرینتر و اسکنر چیزی در حدود 350 وات برق در ساعت مصرف می کند که این مقدار زیاد نمی باشد و با استفاده از روش هایی مثل خاموش کردن کامپیوتر در مدت زمانی که با آن کار نمی کنید یا حالت خواب می توانید این مقار را نیز کاهش بدهید

learning.asarayan

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com