logo1398

با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

نکاتی حین خرید پاور کامپیوتر

می توان گفت :اصلی ترین قطعه داخل کیس کامپیوتر Power یا همان منبع تغذیه می باشد . زیرا اگر این قطعه آسیب ببیند به مابقی قطعات هم آسیب می رساند. اما منبع تغذیه چنین کاری را می تواند در صورت تغییر ولتاژ و نوسانات شدید برقی انجام بدهد . به طور کلی منبع تغذیه در حقیقت ولتاژ ورودی خود را از برق شهر که۲۲۰ ولت AC است به ولتاژ DC با ولتاژ های مناسب تبدیل می کند این ولتاژها برای یک کامپیوتر معمولی عبارتند از: ۱۲V, 5V , 5VSB, ۳V3, -5V, -12V که بدین وسیله ولتاژ لازم برای قطعات داخل کامپیوتر شما را فراهم می کند. درادامه یک منبع تغذیه معرفی کرده و کمی در مورد برندهای تولید کننده توضیح می دهم .
برندهای متفاوتی وجود دارند از جمله : ACBEL , Green , Tsco , Deep Cool و...
گام اول بررسی دفترچه راهنما می باشد و دانستن اینکه قطعات داخل کیس  چه توانی نیاز دارند . این توان را می توانید از طریق هر قطعه متوجه شوید . به طورمثال مادربرد 150 وات ، پردازنده  بین 50 تا 100 وات و ... در پایان همه را با هم جمع بزنید و یک منبع تغذیه خوب تهیه کنید.(از طریق دفترچه راهنما)
پاورهایی که بر روی آنها درج شده 750 وات Real  و قیمت زیر 100 هزار تومان دارند و از ضمانتنامه و بسته بندی مناسبی برخوردار نیستند وسعی کنید آنها خریداری نکنید .این محصولات اصل نیستند و محصول کشور چین با پایین ترین کیفیت تولید شده اند.
حتما برند منبع تغذیه را در اینترنت بررسی کرده و در مورد آن کمی اطلاعات داشته باشید . سعی کنید درصورت ممکن از شرکت های معتبر که سابقه ای در این زمینه دارند  قطعه مورد نظرتان را خریداری کنید .
منبع تغذیه یک کامپیوتر بر اساس ماکزیمم توان خروجی رده بندی می شوند. منبع تغذیه های متداول بازار معمولا 330 وات هستند و در توان های کمتر هم تا 230 وات وجود دارند که برای کامپیوترهای کوچکتر و کم مصرف تر به کار می روند که مصارف محدودی هم دارند.
اما منبع تغذیه کامپیوتری که برای بازی یا کار های گرافیکی و.. استفاده می شود باید ۴۵۰ وات حداقل توان داشته باشد. یک کامپیوتر معمولی با تغذیه 300 تا 480 وات به خوبی کار می کند اما کامپیوتری که بسیار مجهز است و برای کارهایی با پردازش بالا مورد استفاده قرار می گیرد نیاز به یک منبع تغذیه 600 تا 1200 وات دارد. اما کامپیوترهایی هم هستند که نیاز به منبع تغذیه بالاتر تا 1600 وات دارند این کامپیوتر ها معمولا چندین هارد دیسک، دو یا چندین CPU و چندین کارت گرافیکی دارند وقدرت بسیار بالایی دارند و عمدتا برای سرورها مورد استفاده قرار می گیرند. یک منبع تغذیه می تواند توانی بیش از مقدار نامی خود فراهم نماید اما دمای آن افزایش می یابد بنابراین تا حدی که دمای کار اجازه بدهد می توان مقداری اضافه بار به آن تحمیل کرد.
با توجه به این توضیحات 3 برند Green , Tsco , Deep Cool منبع تغذیه های خوبی وارد بازار کرده اند که از نظر کیفیت برند گرین در درجه اول ، دیپ کول رتبه دوم و تسکو هم در رده سوم جای دارد . گرین برای تمام سطوح منبع تغذیه تولید کرده است از 300 وات تا 1600 وات توان واقعی .
اگر جزو کاربران معمولی هستید و سیستم شما دارای کارت گرافیک قوی نیست می توانید از یک منبع تغذیه 300 تا 450 وات استفاده کنید . توان بالای 450 برای بازی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد .
نتیجه گیری می کنم که حتما در خرید پاور ابتدا توان مصرفی ، سپس برند تولید کننده و در پایان بررسی برای خرید یک محصول با قیمت مناسب را در نظر بگیرید تا بتوانید یک انتخاب ایده آل را داشته باشید .

learning.asarayan

 

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com