logo1398

با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

برای مشخص نمودن تفاوت‌های میان Quad HD / 4K / Ultra HD، وب‌ سایت نمایشگاه CES تعریف خود را از عبارت Ultra High-Definition بروزرسانی کرد.
خصوصیات اصلی این مفهوم، اواخر سال 2012 و درست در زمان معرفی اولین تلویزیون با رزولوشن بالا تعیین شد.اکنون خصوصیات بروز شده و گسترش یافته‌ نهفته در این اصطلاح، سببب می‌شود افراد با اطلاعات بیشتر و دقیق‌ تری نسبت به خرید تلویزیون‌ها یا پخش‌ کننده‌ هایی که قادر به اجرای محتوا با رزولوشن بالا است اقدام نمایند.

تعریف جدید عبارت Ultra HD به این مساله اشاره دارد که تلویزیون‌‌ها، مانیتورها و پروژکتورهایی که با این نام وارد بازار می‌شوند باید توانایی ارتقا (upscale) محتوای  1080p به Ultra HD را داشته باشند و علاوه بر این، HEVC را نیز کد گشایی کنند. دارا بودن حداقل یک ورودی HDMI که از ویدیوهای Ultra HD با نرخ‌های 24، 30 و 60 فریم بر ثانیه پشتیبانی نموده و بتواند HDCP 2.2 DRM را نیز که مورد نیاز ویدیوهای فوق‌العاده با کیفیت است کد گشایی کند از دیگر شرایط پنهان در اصطلاح Ultra HD است.

اگر با این کلمات و اصطلاحات آشنایی نداشته و معنای اصلی مطلب را بخواهید، باید بگوییم در صورتی که تلویزیون جدید شما، که پس از پاییز امسال نسبت به خرید آن اقدام کرده باشید لوگوی Ultra HD داشته باشد، همه‌ چیز برای مشاهده‌ محتوای با کیفیت از استریم‌های نت‌ فلیکس یا آمازون گرفته تا محتوای مخابره شده بر بستر کابل یا ماهواره، و نیز نسخه‌های جدید Blue-ray برای شما فراهم خواهد بود.

نویسنده: مسعود آموزگار

زومیت

 

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com