logo1398

با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

طبق گزارش بدست آمده از روزنامه تایمز کشور کره، سامسونگ ممکن است در IFA 2014 ازاولین تلویزیون‌های نقطه کوانتومی (Quantum Dot) خود رونمایی کند. یک نقطه کوانتومی از مواد نیمه‌ هادی ساخته شده و ۱۰ هزار برابر نازک‌ تر و ظریف‌ تر از موی انسان است.
نقطه کوانتومی می تواند انرژی الکتریکی را به نور و رنگ‌های بسیار دقیق تبدیل کند که نتیجه‌ نهایی آن، کیفیت بسیار بهتر رنگ‌ها و زاویه‌ دید وسیع‌ تر در پنل‌های نمایشگر خواهد بود.کمپانی سامسونگ عنوان تجاری QDOT را در اداره‌ ثبت نام‌های تجاری و نیز پتنت‌های ایالات متحده به ثبت رسانده است. یک مقام اجرایی در زنجیره‌ تامین محلی سامسونگ می‌گوید:

سامسونگ الکترونیکز ممکن است نمونه‌ ای اولیه از تلویزیون‌های نقطه کوانتومی خود را در نمایشگاه IFA درمعرض نمایش قرار داده تا کاربران از تکنولوژی پیشرفته و جدید تلویزیون‌های این شرکت مطلع شوند. شرکت سامسونگ همیشه تلاش داشته با عرضه‌ پایدار و مداوم محصولات، خود را از سایر رقبا متمایز کند.
Samsung Display که یکی از مجموعه‌ های وابسته به کمپانی سامسونگ است اعلام کرده که این بخش آماده است تا به هنگام درخواست شرکت مرکزی، نسبت به تامین پنل‌های QD مورد نیاز اقدام کند. هنوز اطلاعاتی در خصوص اینکه آیا این پنل‌ها از استاندارد 4K تبعیت خواهند کرد یا خیر در دست نیست. با اینکه دو کمپانی سامسونگ و ال‌ جی قبلا به معرفی تلویزیون‌های OLED خود پرداخته‌ اند، اما این احتمال وجود دارد که سامسونگ رقیب خود را در بازار OLED اندکی تنها گذاشته و تمرکز خود را بر روی نسل بعدی پنل‌های نقطه کوانتومی قرار دهد.

نویسنده: مسعود آموزگار
زومیت

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com