logo1398

با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

سامسونگ امکان پشتیبانی از دستورات صوتی به زبان فارسی را در نسل جدید تلویزیون‌های خود اضافه کرده و کاربران فارسی‌ زبان می‌توانند با تلویزیون خود صحبت کنند!

درسال‏‌های گذشته شاهد راه‌ ‏اندازی سرویس کنترل صوتی انگلیسی در تلویزیون‌‏های سامسونگ بوده‏‌ایم.امسال سامسونگ، سرویس کنترل صوتی فارسی را نیز به تلویزیون‌‏های خود افزوده است. ویژگی که تاکنون از سوی شرکت‌ها کمتر شاهد آن بوده‏‌ایم، ارائه سرویس‏‌های جهانی به زبان فارسی است. اما حالا سامسونگ کنترل صوتی فارسی را نیز به خدمات صوتی تصویری خود افزوده است تا اولین و تنها برندی باشد که چنین خدماتی را در ایران ارائه می‌کند.

هنگام روشن کردن تلویزیون‏ های سری 6490 سامسونگ و مدل‌های بالاتر از آن، آیکون نشان دهنده‌ کنترل گفتاری فارسی در گوشه‌ پایین تصویر نمایش داده می‌شود. سامسونگ امسال از طراحی جدیدی در ریموت کنترل‌های هوشمند بهره برده که استفاده از سرویس کنترل گفتاری را نسبت به گذشته آسان‌ تر کرده است. با فشردن دکمه‌ میکروفون روی کنترل از راه دور، تلویزیون آماده‌ دریافت دستورات صوتی کاربر می‌شود.همچنین منوی راهنمای دستورات که در بالای صفحه به چشم می خورد، به کاربر این امکان را می دهد که بتواند ازاین سرویس استفاده کند. یکی از نکات منحصر به فرد این کنترل از راه دور هوشمند، قابلیت پاسخگویی به دستورات گفتاری کاربر، حتی در محیط‏‌های شلوغ و پر سر و صدا است.

براساس گزارش‌ دفتر مرکزی سامسونگ در ایران، چیزی حدود 410 دستور گفتاری به زبان فارسی بر روی تلویزیون‌های مدل 2014 سامسونگ در نظر گرفته شده که فرامینی از جمله دستورات کنترلی اصلی (افزایش صدا، تغییر شبکه و...)، دستوراتی مرتبط با ویژگی‌های تلویزیون (حالت فوتبال، باز کردن اپلیکیشن، جستجو در موتورهای جستجو و...) و همچنین باز کردن برخی از وب‌ سایت‏‌ها را شامل می‌شود.

نویسنده: سیامک احدی


زومیت


ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com