Image is not available
$499
Apple Watch
Accessories / Smartwatch
Image is not available
Dapper Bristol
by daniel wellington
Image is not available
Withings Watch
Accessories / Smartwatch
Image is not available
Image is not available
SALE
Pebble Time Round
$399
Messenger Bag
$230
Image is not available
Blue top
$259.99
Ampersand Crewneck
$230
Image is not available
Image is not available
Buy now
Image is not available
Classic Jacket
Sale
$44.99
A Perfect Vacation
by John Rambo
Image is not available

Borneo is the third-largest island in the world and the largest island of Asia. At the geographic centre...

Image is not available
Image is not available
A Perfect Morning In San Fransico
Image is not available
Fashion
Leather Seat

Learn more with our docs and tutorials. Have questions or doubts? Contact us! Rest easy knowing real are ready.

Image is not available
Image is not available
Image is not available
My Cherry Tree
A cherry blossom is the flower of any of several trees of genus Prunus.
Wall Decoration
$250
Decoration / Wall
NEW
DESIGNER
LAMP
$36.99
Image is not available
Amazing Furnitures
$350
Table Lamp
Living room / Lighting
Image is not available
Image is not available
$25
$50
Slider

نکاتی که حین خرید هارد درایو باید بدانید

موقع خرید یک هارد درایو حتما باید بدانید که آیا این هارد برای شما مناسب است و امکانات مورد نیاز شما را دارد یا خیر.
 فناوری هارد درایوها با سرعت بسیار بالایی در حال پیشرفت است و به همین دلیل امکان دارد در حین  خرید کمی ناامید و سردرگم شوید. برای همین قصد داریم با ارائه نکاتی کوچک شما را در خرید یک هارد درایو خوب راهنمایی نماییم. استانداردهای ارتباطی موجود پشتیبانی شونده توسط انواع هاردها به شرح زیر می‌باشد:
رابط کاربری یا اینترفیس
زمانی که قصد خرید یک هارد درایو را دارید اولین و مهم ‌ترین مسأله‌ ای که باید به آن توجه داشته باشید نوع رابط یا اینترفیسی است که هارد با استفاده از آن با کامپیوتر ارتباط برقرار می‌کند. در ادامه مطلب لیستی از هریک از رابط‌های موجود را همراه با اطلاعاتی از هریک از آنها در اختیارتان قرار خواهیم داد.
IDE/ATAPI/ATA: یکی از هاردهایی که بسیاریافت می‌شود و برای کامپیوترهای سازگار با IBM مورد استفاده قرار می‌گیرد و نصب و ایجاد تغییرات در آن بسیار راحت است. هریک از کامپیوترهای IBM تا چهار ابزار مبتنی بر رابط IDE را پشتیبانی می‌کنند و این ابزارها نیز از هارد درایو تا سی ‌دی رام‌ها را شامل می‌شوند. چنانچه قصد خرید یک هارد درایو مبتنی بر IDE/ATAPI/ATA را دارید در نظر داشته باشید که این هاردها می‌توانند تنها از طریق قسمت‌هایی خاص به سیستم مورد نظر شما متصل شوند.
یکی دیگر از رابط‌های پرمصرف SCSI است. این رابط عموما در کامپیوترهای اپل و همچنین برخی از کامپیوترهای IBM وجود دارد. اگر بخواهیم مقایسه‌ ای میان این رابط و نوع قبلی داشته باشیم باید بگوییم که سرعت آن بالاتر است؛ هرچند در برخی از موارد نصب این نوع هاردها کمی مشکل خواهد بود. برای نصب هاردهای مبتنی بر رابط SCSI به یک کارت SCSI نیاز دارید. لازم به یادآوری است که اگر از قبل یکی از این کارت‌ها را در اختیار داشته باشید ممکن است که با هارد درایو شما سازگاری نداشته باشد.
اکسترنال (USB، فایروایر یا موازی)
هاردها همچنین می‌توانند از نوع خارجی باشند که آنها نیز همانطور که در مقاله نگاهی جامع به هاردهای اکسترنال مشاهده کردید می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند؛ با این حال صرفا به انواع USB محدود نمی‌شوند و نمونه‌های دیگری چون فایروایر یا موازی (پارالل) شامل می شوند. از نکات مهمی که در حین خرید هاردهای اکسترنال باید مورد توجه قرار گیرد سرعت انتقال داده از هارد به کامپیوتر و بالعکس است.
سرعت
همانگونه که گفته شد، در انتخاب یک هارد اکسترنال علاوه بر نوع رابط ، سرعت انتقال داده هم اهمیت بسیاری دارد؛ طولانی بودن نرخ انتقال می‌تواند سرعت عملکرد کامپیوتر را در زمان انتقال فایل‌های بزرگ ‌تر به میزان  قابل توجهی پایین بیاورد. سرعت هاردها معمولا با واحد RPM ( دور بر دقیقه) و برای نمونه گفته می‌شود که سرعت هارد برابر با 7200 RPM است.
اندازه
اندازه هاردهای اکسترنال معمولا به نوع هارد درایوی بستگی دارد که داخل آنها وجود دارد و معمولا یکی از ارقام 3/5، 2/5، 1/8، 1 یا 0/85 اینچ است.
ظرفیت‌
ظرفیت‌های موجود برای انواع اکسترنال معمولاً با ظرفیت انواع اینترنال یکی بوده و گاهی اوقات در حدود دو یا چند برابر انواع هاردهای داخلی است. این هاردها معمولا در انواع یک ترابایتی، 160، 80 یا 12 گیگابایتی موجود می‌باشند و می‌توانید بنابر نیاز خود یکی را انتخاب کنید.
تأمین برق
برخی از انواع هارد درایوها برق خود را از طریق پورت‌های USB یا IEEE 1394 تأمین می‌کنند، در حالی که برخی دیگر برای تأمین برق به یک منبع تأمین برق خارجی نیاز دارند، لذا اگر اولویت شما در خرید هارد پرتابل بودن آن است بهتر است این مسأله را به یاد داشته باشید.
ابر چیست؟
ابر یا همان Cloud نوعی فضای ذخیره‌سازی آنلاین برای داده‌هاست شما به جای آنکه مجبور باشید فایل‌های خود را در هارد درایو کامپیوتر تان ذخیره کنید آنها را روی یک سرور خارجی نگهداری کرده و در زمان نیاز به صورت آنلاین به اطلاعات آن دسترسی پیدا می‌کنید. این سرویس رایگان نیست و با توجه به میزان ظرفیت آن  باید برای استفاده از آن پول پرداخت نمایید.
matin.ir

 

please publish modules in offcanvas module position