با اعطاء مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | با اعطاء مدرک فنی و حرفه ایایزایران لپ تاپ

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

وقتی در جستجوی خرید یک لپ تاپ مناسب برای خود هستید، نکات زیادی از طرف فروشنده ها به شما گوشزد می شود. گاهی اوقات نکات اشتباهی را مطرح می کنند و گاهی هم مطالبی را که قبلا به آنها گفته شده طوطی وار برای شما تکرار می کنند و بعضی مواقع هم اقدامات خودسرانه بعضی فروشندگان برای فروش بیشتر و دریافت کارمزد بالاتر را شاهد هستیم. با توجه به این که نکاتی که به اشتباه یا به دروغ گفته می شوند، زیاد هستند، در ادامه به بعضی از مواردی که هنگام خرید لپ تاپ الزاما صحیح نیستند یا به اصطلاح غلط های رایج هستند، می پردازیم.

۱ لپ تاپ چهار هسته ای بهتر از دو هسته ای است!

مسئله این است که بسیاری از برنامه ها از هر چهار هسته موجود در پردازنده های چهار هسته ای استفاده نمی کنند. البته مثال های نقضی در این زمینه وجود دارد مانند رندر تصاویر سه بعدی، شبیه سازی های علمی، بنچ مارک های مصنوعی مانند شمارش عدد پی تا یک میلیون رقم اعشار و ... ولی اگر بخواهیم واقع بینانه در این مورد نظر دهیم در مورد بسیاری از نرم افزارهایی که کاربران عادی از آنها استفاده می کنند، بیش از دو هسته کمک چندانی به کاربر نخواهد کرد.

اما چرا بیش از دو هسته کمک زیادی به کاربر نمی کند؟ چون باید نرم افزار مورد نظر به گونه ای حرفه ای نوشته شده باشد تا حجم کاری را به نسبت های مختلف برای هر هسته بصورت جداگانه بفرستد و بسته به کاری که نرم افزار انجام می دهد، برنامه نویسی چنین حالتی به این آسانی ها نیست. همچنین بعضی از عملکردها بر روی یک هسته به مراتب بهینه تر پاسخ داده می شوند تا روی چهار هسته!

با توجه به توضیحات بالا، می توان گفت که یک پردازشگر دو هسته ای ۲ گیگاهرتز، در بسیاری از موارد، بهتر از یک پردازشگر چهارهسته ای ۱.۸ گیگاهرتزی عمل می کند چرا که برنامه ها معمولا از همان دو هسته استفاده می کنند و اگر هسته ها را بصورت جداگانه در نظر بگیریم، چیپ دو هسته ای سریعتر عمل می نماید.

برداشت نادرست دیگری هم در این زمینه وجود دارد و آن این است که پردازشگر ۴ هسته ای ۲ گیگاهرتز، ۸ گیگاهرتز قدرت در اختیار شما قرار می دهد. این امر درست نیست و شما در بسیاری از مواقع قدرت فوق العاده ی ۸ گیگاهرتز را برای هر نرم افزار یا هر عملکرد سیستمی در اختیار نخواهید داشت. اگر چه کدهایی برای تقسیم حجم کار برای هسته های مختلف وجود دارد ولی در بسیاری از مواقع این کدها آنطور که باید تاثیرگذار نیستند و نرم افزارها هم باید به طور خاصی با استفاده از تکنیک های پردازش موازی کدنویسی شده باشند تا بتوانند از فواید این کدها بهره مند شوند.

البته نرم افزارهایی مثل Handbrake و ۳DSMAX وجود دارند که از تمام ظرفیت هسته های پردازنده شما استفاده می کنند ولی اگر از این نرم افزارها استفاده می کنید، حتما می دانید که هرچه هسته پردازشگر شما بیشتر باشد، بهتر است و اگر احیانا با این نرم افزارها آشنایی ندارید به این مفهوم است که همان پردازشگر دو هسته ای پاسخگوی کار شما خواهد بود.

شاید جالب باشد که بدانید بعضی از نرم افزارها همچنان از یک هسته استفاده می کنند و اگر شما پردازنده ۴ هسته ای ۲ گیگاهرتز داشته باشید، در هنگام کار با این نرم افزارها کلا به یک هسته ی ۲ گیگاهرتزی محدود می شوید.

۲ باید پردازنده ای با فرکانس کلاک بالاتر بخرید!

زمانی بود که قاعده کلی برای خرید لپ تاپ یک جمله ساده بود، «سریعترین پردازنده ای که پول کافی برای خریدش داری، انتخاب کن» و این به این مفهوم بود که بزرگترین عددی که قبل از GHz دیده می شود و تو توان مالی خریدش را داری را بخر!

اما این روزها، بحث کمی پیچیده تر شده است. معماری پردازنده تاثیر بیشتری نسبت به سرعت کلاک خالص دارد. این که یک پردازشگر جدید ۱.۹ گیگاهرتزی بهتر از یک پردازشگر قدیمی ۱.۹ گیگاهرتزی عمل می کند (با این که هر دو سرعت کلاک یکسانی دارند) نیازی به اثبات ندارد. بعنوان مثالی دیگر، پردازنده پنتیوم ۴ که روی فرکانس ۳.۶ گیگاهرتز تنظیم شده است در برابر پردازنده ی Core i۳ که روی فرکانس ۳.۳ گیگاهرتز تنظیم شده است، حرفی برای گفتن ندارد. پس دیگر همه چیز به گیگاهرتز خلاصه نمی شود.

نکته بعدی Turbo Boost است. بسیاری از پردازشگرهای امروزی می توانند بسته به این که آیا به سرعت بالاتری نیاز هست یا نه تا حد از پیش تعیین شده ای بطور خودکار سریع تر کار کنند.

بسیاری از افراد به پردازشگر های فوق سریع نیازی ندارند. به همین دلیل هم هست که سری اولترابوک ها در بازار موفق ظاهر شده اند. در واقع یک پردازنده ی دو هسته ای کلاس متوسط مانند Core i۵ نیاز اکثریت را برطرف خواهد نمود مگر آنکه شما قصد داشته باشید تا کارهای پرهزینه ای مانند رندر تصاویر سه بعدی و اِنکود فیلم انجام دهید. حتی بازی ها هم بیشتر از آن که به پردازشگر شما وابسته باشند به کارت گرافیک بستگی دارند.

۳ این لپ تاپ صدای دالبی/تی اچ ایکس/بیتس دارد وکیفیت صدای آن بالاتر است!

استثناهایی در این زمینه وجود دارد ولی روی هم رفته این مورد هم الزاما درست نیست. شما در واقع یک محصول با سخت افزار مطلوب تر دریافت نمی کنید بلکه در این گونه لپ تاپ ها نرم افزاری وجود دارد که تلاش می کند تا اسپیکرهای ارزان و ضعیف لپ تاپ شما صدای بهتر تولید کنند، که البته در اکثر اوقات شما ترجیح خواهید داد تا به همان روش گوش دادن از طریق هدفون بازگردید.

بعضی راهنمایی های کلی در مورد خرید لپ تاپی با بهترین کیفیت صدا وجود دارد:

قبل از خرید لپ تاپ بررسی های انجام شده توسط وب سایت های معتبر در مورد آنها را مطالعه کنید.

اگر نسخه ای از لپ تاپ شما در فروشگاهی برای تست وجود دارد، تعدادی آهنگ روی آن اجرا نمایید تا عملکرد اسپیکرها را از نزدیک مشاهده کنید.

هرچه لپ تاپ شما بزرگ تر باشد، معمولا اسپیکرهای لپ تاپ شما هم بزرگ تر خواهند بود. حتی گاهی اوقات یک ساب ووفر هم دریافت می کنید که این امر معمولا در هنگام خرید لپ تاپ های ۱۷ اینچ و بزرگتر رخ می دهد.

اپل مایل است تا محصولاتش صدای متعادلی داشته باشند اما در این میان وقتی هم که صحبت از یک برند اسپیکر معروف باشد، اوضاع کمی بهتر می شود. برای مثال، همکاری کوتاه دل با شرکت JBL موجب تولید محصولات فوق العاده ای شد و لپ تاپ های ایسوس با اسپیکر های تولید شده توسط Bang and Olufsen روی هم رفته تجربه ی خوبی از صدا را برای کاربر رقم می زنند.

۴ کارت گرافیک قویتر موجب می شود تا صفحات وب سریع تر باز شوند!

وقتی این یکی را شنیدیم، خیلی خودمان را کنترل کردیم تا با فروشنده درگیر نشویم! این مورد کاملا اشتباه است! یک نکته در این رابطه وجود دارد و آن این است که داشتن یک کارت گرافیک بهتر تا یک نقطه ای باعث عملکرد بهتر می شود. مثلا اگر یک توسعه دهنده وب تصمیم گرفته باشد تا به میزان زیادی از ویژگی های HTML ۵ Canvas یا WebGL استفاده نماید، همانگونه که اخیرا در بعضی از بازی های سه بعدی مرورگرهای اینترنتی رایج شده است، شاید کارت گرافیک تاثیر داشته باشد. اما درشرایط عادی وب سایت ها هرگز از کارت گرافیک شما نمی خواهند که کاری انجام دهد.

سرعت بارگذاری صفحات وب بیشتر به سرعت اینترنت شما، پردازشگر و سروری بستگی دارد که سایت مورد نظر شما را میزبانی می کند. همچنین ممکن است شنیده باشید که کارت گرافیک جداگانه برای تماشای فیلم ها مناسب تر است. در گذشته این امر درست بود ولی در حال حاضر کارت گرافیک جداگانه برای تماشای فیلم غیر ضروری است.

۵ کارت گرافیک ۲ گیگا بایتی از ۱ گیگا بایتی سریعتر است!

به احتمال بسیار زیاد با این مورد برخورد داشته اید. زمانی که از فروشنده ای می پرسیم پردازنده گرافیکی این لپ تاپ چیست با پاسخ ۲ گیگ است یا یک گیگ است مواجه می شویم. مقدار حافظه رم بالاتر کارت های گرافیک موجب می گردد تا مواردی مانند بافت های بزرگ تصویر در بازی ها بهتر نمایش داده شوند یا تصاویر سه بعدی برجسته راحت تر در لپ تاپ پردازش شوند اما بدون تردید حافظه رم تنها معیار برتری یک کارت گرافیک نیست.

مهم تر از حافظه رم، مدل کارت گرافیک مربوطه است که بطور قطع تاثیر بیشتری در نحوه عملکرد گرافیکی لپ تاپ شما خواهد داشت. این موضوع مانند یک میدان مین است چرا که شناسایی مدل ها بصورت صحیح و اطلاع از قابلیت های مفید یا نقاط ضعف احتمالی نهفته در آن ها برای مبتدیان به سادگی امکان پذیر نیست. برای مثال دو مدل GeForce GT ۶۳۰M و GeForce GT ۵۴۰M را در نظر بگیرید. به نظر شما کدام یک از این دو مدل بهتر هستند؟ در نگاه اول به نظر می رسد مدل ۶۳۰ بهتر باشد ولی واقعیت این است که مدل ۶۳۰M با کلاک ۶۷۲ مگاهرتز همان مدل ۵۴۰M است که در سری جدید کارت های گرافیکی انویدیا به این ترتیب نام گذاری شده است و مدل GDDR۵ دیگری از GeForce GT ۶۳۰M با کلاک ۸۰۰ مگاهرتز وجود دارد که هم قویتر از مدل مشابه خود است و هم مصرف کمتری دارد. حال این که یک کاربر عادی کدامیک از این دو مدل با نام یکسان ۶۳۰M را خریداری کند و تا چه حد اطلاعات صحیحی به او در این زمینه داده شود، خود جای تأمل دارد. اگر دوست دارید تا بیشتر در این زمینه اطلاع داشته باشید اینجا را مطالعه کنید. به نظر می رسد خود شرکت انویدیا علاقه دارد تا عمدا مشتریان را با مدل های مختلف سردرگم کند.

ما سایت نوت بوک چک را برای برطرف نمودن بسیاری از ابهامات در این زمینه پیدا کردیم. مدل کارت گرافیک لپ تاپ مورد نظر خود را بیابید و مشاهده نمایید که این کارت گرافیک در میان تمام کارتهای موجود از دو شرکت انویدیا و AMD در کجا قرار می گیرد.

شما هم اگر تجربیاتی از نکاتی که در هنگام خرید لپ تاپ باید رعایت کنیم، دارید با ما و خوانندگان زومیت در قسمت نظرات در میان بگذارید. مقالات زومیت با نظرات خوب شما تکمیل می شوند.

 

ecu fannikar.com

copier fannikar.com

fax fannikar.com

fannikar camera

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربین مداربسته در فنیکار و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر حرفه ای ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات تخصصی ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری در شیراز و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری در اصفهان و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تبلت و موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون اسمارت و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات Ecu و اموزش تعمیر ایسیو و اموزش تعمیرات ایسیو ماشین و اموزش ایسیو خودرو و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی مدیا و اموزش تعمیر کولر گازی سامسونگ و اموزش تعمیرات کولر گازی ال جی و اموزش شارژ کارتریج لیزری و اموزش شارژ کارتریج اچ پی و اموزش مهندسی معکوس پیشرفته و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربینهای مداربسته در استیتو انفورماتیک فنی کار