logo1398

با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

رونمایی از محصولات جدید اپل

اپل در جریان یک کنفرانس خبری در کالیفرنیا، از ساعت هوشمندی به نام «اپل واچ» یا «ساعت اپل» رونمایی کرد. این ساعت نخستین محصول جدیدی است که از زمان عرضه آی پد و بعد از مرگ استیو جابز، مدیرعامل سابق این شرکت معرفی می شود.

در این ساعت می توان از اپلیکیشن های مختلفی که برایش طراحی شده استفاده کرد. «ساعت اپل» همچون نمونه های ساخت شرکت های رقیب، حرکات و رفتارهای فیزیکی بدن را دنبال می کند تا در اپلیکیشن های مربوط به سلامت و بهداشت از آنها استفاده شود.

این دستگاه همینطور با گوشی آی فون ارتباط برقرار می کند تا از امکانات آن استفاده کند.

نمایشگر «ساعت اپل» لمسی است و می تواند تفاوت شدت لمس شدن را تشخیص داده و بر اساس آن دستورات متفاوتی را اجرا کند. این دستگاه همینطور با «سیری»، دستیار شخصی اپل هم سازگار است و فرامین صوتی کاربر را اجرا می کند.

روی این ساعت می توان ساعت هایی با اشکال گوناگون به نمایش درآورد یا از نقشه استفاده کرد. «ساعت اپل» همینطور می تواند ضربان قلب صاحبش را اندازه بگیرد. اپل بطور مشخص در زمینه عمر باتری این ساعت چیزی نگفته است.

هرچند شرکت های زیادی پیش از اپل وارد بازار ساعت های هوشمند شده اند، بسیاری از کارشناسان انتظار دارند ورود اپل روی خریداران تاثیر گذاشته و تکانی به بازار نه چندان گرم این دستگاه ها بدهد.

رئیس شرکت موتورولا پیشتر گفته بود که از ایده گسترش بازار ساعت های هوشمند توسط اپل استقبال می کند. این شرکت هفته پیش از ساعت هوشمند خود، موتو ۳۶۰ رونمایی کرد.

«ساعت اپل» که در دو اندازه عرضه خواهد شد و قرار است اوایل سال آینده میلادی وارد بازار شود، ۳۴۵ دلار قیمت دارد.

گوشی های بزرگتر

اپل همینطور از دو تلفن هوشمند تازه به نام های آی فون ۶ و مدلی بزرگتر به نام آی فون ۶ پلاس رونمایی کرد.

هر دو مدل از گوشی های قبلی اپل بزرگترند و بعضی عرضه آنها را اقدامی در جهت مقابله با روی آوردن کاربران به گوشی های اندرویدی تعبیر کرده اند. آی فون شش ۴.۷ اینچ یا ۱۱.۹ سانتی متر و آی فون ۶ پلاس ۵.۵ اینچ یا ۱۴ سانتیمتر است. این دو گوشی حدود نیم میلیمتر از مدل قبلی نازکترند.

وضوح نمایشگرهای دو گوشی تازه به آنچه اپل «رتینا اچ دی» نامگذاری کرده ارتقا یافته است. این به این معناست که آی فون ۶ در هر اینچ ۳۲۶ پیکسل و آی فون ۶ پلاس ۴۴۰ پیکسل عرضه می کند. هرچند این ارقام از مدل های قبلی آی فون بیشتر است اما از نظر تعداد پیکسل همچنان از گوشی هایی نظیر گالاکسی اس ۵ و نوت ۴ سامسونگ یا اچ تی سی وان کمتر است.

آی فون های تازه به پردازنده قوی تر مجهز شده و هر دو مدل وعده دوام باتری بیشتری می دهند. اپل گفته پردازنده A۸ که در این گوشی ها از آن استفاده شده اجرای دستورات را ۲۵ درصد سریعتر می کند.

اپل پیش از این اصرار داشت انتخاب اندازه گوشی هایش را به اندازه دست انسان و امکان استفاده از گوشی با یک دست نسبت دهد. مدیر عامل سابق این شرکت زمانی گفته بود: «هیچکس گوشی ای که در یکدست جا نشود را نمیخرد.»

اما به نظر می رسد اپل که در سال های اخیر و با رقابتی شدن بازار به مرور سهم کمتری از فروش گوشی های هوشمند نسیبش می شود، سعی دارد خود را از نظر تنوع به رقبایش نزدیک تر کند.

در بازار آمریکا سهم اپل از فروش گوشی های هوشمند کمتر از ۳۴ درصد است در حالی که اندروید ۶۰ درصد از سهم فروش را در دست خود دارد.

کارشناسان معتقدند بین طرفداران قدیمی اپل هم عطش زیادی برای گوشی های بزرگتر وجود داشته است.

خدمات پرداخت پول

آنچه بیش از تغییرات ظاهری و سخت افزاری در این گوشی ها توجه کارشناسان را به خود جلب کرده تعبیه فناوری «ان اف سی» یا «ارتباط حوزه نزدیک» است که امکان پرداخت پول از طریق گوشی همراه را فراهم می کند.

اپل این امکان را در قالب خدماتی به نام «اپل پی» یا خدمات «پرداخت اپل» معرفی کرده است.

این شرکت با همکاری ویزا، مسترکارد و آمریکن اکسپرس، بزرگترین شرکت های ارائه دهنده کارت های اعتباری و همینطور چند فروشگاه بزرگ زنجیره ای قصد دارد خدمات پرداخت پول از طریق گوشی های تازه اش را در آمریکا عرضه کند.

کاربران آی فون می توانند تنها با نزدیک کردن گوشی یا بعدتر «ساعت اپل» به گیرنده «ان اف سی» در مغازه ها پول پرداخت کنند.

به رغم آنکه فناوری «ان اف سی» سال هاست در گوشی های ساخت شرکت های رقیب تعبیه شده اند، استفاده از آنها بسیار محدود بوده است.

رویکرد اپل در استفاده از این فناوری با کارکردی مشخص و همراه کردن بازیگران دیگری چون صاحبان کارت های اعتباری، کارشناسان را امیدوار کرده که بالاخره فناوری «ان اف سی» کارکرد واقعی و جایگاه خود را در بازار پیدا کند.

گوشی های تازه اپل ۱۹ سپتامبر وارد بازار می شوند.

مشخصات کامل آی فون ۶

آیفون ۶ در دو نسخه ی ۴.۷ و ۵.۵ اینچی معرفی شد. نمونه ی کوچکتر آیفون ۶ که با همین نام شناخته می شود، دارای یک صفحه ی نمایش ۴.۷ اینچی است که با این وجود در مقایسه با نسخه های پیشین که شامل آیفون ۵S و ۵ با صفحه ی نمایش ۴ اینچی است، رشد کرده است.

صفحه ی نمایش جدید مورد استفاده در این تلفن هوشمندرزولوشنی برابر ۱۳۴۴ در ۷۵۰ دارد که ماحصل آن رقم خوردن تراکم پیکسلی ۳۲۶ پیکسل در هر اینچ می شود و اپل آن را رتینا اچ دی نام گذاری کرده است. همچنین این صفحه ی نمایش با عنوان ios strenthened معرفی شد که به نظر می رسد برخلاف شایعاتی است که حکایت از بهره گیری از صفحه ی نمایش سافایر در آیفون ۶ داشت.

ضخامت آیفون ۶ برابر ۶.۹ میل متر است که از این رو این تلفن هوشمند لقب باریک ترین تلفن هوشمند ساخت اپل را به خود اختصاص داده است. از جمله ی تغییرات دیگر اعمال شده انتقال کلید پاور به حاشیه ی جانبی گوشی است تا دسترسی به آن راحت تر باشد.

اپل در آیفون ۶ از تراشه ی جدید A۸ خود بهره گرفته است که بنابر اطلاعات ارائه شده توسط این کمپانی ۲۵ درصد از نسل پیشین سریع تر است. از جمله ی بهبودهای حاصل شده در این تراشه باید به سریع تر شدن تراشه ی گرافیکی مورد استفاده نیز به اندازه ی ۵۰ درصد اشاره کرد.

اپل سایز تراشه ی A۸ را نیز در مقایسه با A۷ در حدود ۱۳ درصد کوچک تر کرده و تراشه ی A۸ خود براساس لیتوگرافی ۲۰ نانومتری توسعه داده است. همچون A۷ تراشه ی جدید اپل نیز یک محصول ۶۴ بیتی است که براساس گفته های اپل می توان بسیار سریع تر از سایر پردارنده های موجود عمل کند، چراکه سایر پردازنده ها به مرور زمان در اثر عواملی چون حرارت و سایر مشکلات از نظر پردازشی کند تر می شوند.

باتری مورد استفاده در آیفون ۶ اپل قادر است تا انرژی تلفن هوشمند برای ۱۴ ساعت مکالمه مداوم را تامین کند که این آمار نشان از بهبود عملکرد باتری به اندازه ی ۴۰ درصد در مقایسه با آیفون ۵S دارد. همچنین باید به قابلیت تامین انرژی مورد نیاز برای وب گردی در حالت ۳G و LTE برای ۱۰ ساعت و پخش ویدئو بصورت مداوم برای ۱۱ ساعت نیز اشاره کرد که در مقایسه با آیفون ۵S شاهد افزایشی ۱ ساعته است.

آیفون ۶ از شبکه های LTE با قابلیت انتقال داده ها با نرخ ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه نیز پشتیبانی می کند. این تلفن هوشمند از ۲۰ کانال مختلف در شبکه های LTE پشتیبانی می کند که براساس گفته های اپل بیشترین تعداد کانال در میان تلفن های هوشمند موجود و معرفی شده به بازار است.

اپل ترجیح داده تا همچنان از دوربینی با رزولوشن ۸ مگاپیسل در تلفن هوشمند خود استفاده کند، اما وجه تمایز این سنسور با نسخه های پیشین بزرگ تر شدن پیکسل ها است. همچنین گشادگی این سنسور f/۲.۲ است که با یک فلاش دوگانه نیز همراه شده است. آیفون ۶ از لرزش گیر دیجیتال تصویر و برادر بزرگ تر آن آیفون ۶ پلاس از لرزش گیر اپتیکال بهره می برد.

در مورد قابلیت فیلم برداری نیز آیفون ۶ قادر است تا ویدئوهایی با رزولوشن ۱۰۸۰p با نرخ ۳۰ یا ۶۰ فریم بر ثانیه ذخیره کند. ضمناً آیفون ۶ با ثبت تصاویر ویدئویی با نرخ ۱۲۰ یا ۲۴۰ فریم بر ثانیه می تواند ویدئوهای تصویر آهسته ذخیره کند.

اما یکی دیگر از قابلیت های جدیدی که در آیفون ۶ گنجانده شده، سیستم پرداخت جدیدی است که کاربران آیفون ۶ از آن استفاده خواهند کرد: NFC نقشی اساسی را در سیستم پرداخت جدید آیفون بازی می کند که می توان با استفاده از آن بدون نیاز به لمس و از طریق کارت های پشتیبانی شده و همچین ترمینال های موجود در ۲۲ هزار فروشگاه به خرید بپردازند.

آیفون ۶ در سه رنگ طلایی، نقره ای و خاکستری از تاریخ ۱۹ سپتامبر با قیمتی ۱۹۹ دلار بصورت قراردادی برای نسخه ی ۱۶ گیگابایتی به بازار عرضه خواهند شد. قیمت نسخه ی قراردادی برای نسخه های ۶۴ گیگابایت و ۱۲۸ گیگابایتی برابر ۲۹۹ دلار و ۳۹۹ دلار است. اپل نسل جدید تلفن هوشمند خود را در ۱۵۵ کشور دنیا تا پایان سال جاری میلادی به فروش خواهد رساند.

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس 

دوره های آموزشی ما

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر دی وی آر و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربین مداربسته در فنیکار و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر حرفه ای ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات تخصصی ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری در شیراز و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری در اصفهان و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تبلت و موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون اسمارت و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات Ecu و اموزش تعمیر ایسیو و اموزش تعمیرات ایسیو ماشین و اموزش ایسیو خودرو و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی مدیا و اموزش تعمیر کولر گازی سامسونگ و اموزش تعمیرات کولر گازی ال جی و اموزش شارژ کارتریج لیزری و اموزش شارژ کارتریج اچ پی و اموزش مهندسی معکوس پیشرفته و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربینهای مداربسته و دوربین مداربسته در انستیتو انفورماتیک فنی کار