logo1398

با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

همه چیز درباره نمایشگر انعطاف پذیر

رشد تکنولوژی آنقدر سریع است که هر روز باید منتظر ورود گجت ها و محصولاتی جدید با قابلیت های متفاوت باشیم. در عرصه نمایشگرها بعد از کیفیت که در سال های اخیر ارتقای قابل توجهی پیدا کرده، شیوه تعامل کاربران با آنها همیشه مورد توجه بوده است. درست به همین دلیل هم هست که صفحه نمایش های لمسی خیلی زود در بازار طرفداران زیادی پیدا کردند و همچنان هم پرطرفدارند.

حالا نوبت نمایشگرهای انعطاف پذیر و منعطف است که این بازار را در اختیار بگیرند. در واقع در اینجا منظور از نمایشگرهای انعطاف پذیر، صفحه نمایش های خمیده یا دارای انحنا نیست که به سختی یک صفحه نمایش عادی هستند، بلکه منظور صفحه نمایش های دیجیتالی هستند که از نظر انعطاف پذیری بتوانند با کاغذ رقابت کنند. این صفحه نمایش های تا شدنی در واقع بخشی از آینده خواهند بود.

درست است که صفحات هولوگرام تاثیرگذارتر و پیشرفته تر به نظر می رسند، اما این صفحات احتمالا به این زودی ها به سطح قابل قبولی نخواهند رسید. اگر واقع نگر باشیم، صفحه نمایش های منعطف همان انقلاب بزرگ بعدی در صنعت و تکنولوژی خواهند بود.

از نظر تئوری در تکنولوژی اصلی صفحه نمایش، تفاوت چندانی بین صفحات سخت و منعطف وجود ندارد. در نهایت مساله اصلی این است که بتوان به وسیله این صفحات به تولید نور رنگی پرداخت. چالش اصلی اما در این میان، حفظ عملکرد صفحه نمایش تحت فشار خم شدن است. بسیاری از تکنولوژی های موجود صفحات نمایش برای این نوع از کاربردها مناسب نیستند. برای نمونه، LCDها الزاما به یک صفحه ثابت تخت برای تولید نور زمینه نیاز داشته و LEDها هم برای تولید نور در حالت خم شدن، تا شدن یا لوله شدن بسیار بزرگ هستند.

در این میان اما، تکنولوژی OLED به عنوان استاندارد فعلی نمایشگرهای منعطف شناخته می شود.

تنها یک مولکول اکسیژن یا رطوبت می تواند صفحه نمایش را به کلی از کار بیندازد، بنابراین نیاز به ایزوله سازی و محفوظ کردن نمایشگر که در تکنولوژی OLED شاهدش هستیم بسیار حائز اهمیت است. نقطه ضعف موجود در تکنولوژی OLED همین مساله است که این نمایشگرها در برخورد مستقیم با رطوبت یا اکسیژن به کلی از بین می روند. این مشکل البته می تواند به کمک یک پوشش عایق هوا حل شود که در نمایشگرهای تخت کار بسیار ساده ای است؛ اما زمانی که صحبت از قابلیت انعطاف به میان بیاید، بسیار دشوار و پیچیده خواهد شد.

همچنین این مساله با در نظر گرفتن هزینه تولید و تلاش برای پایین نگاه داشتن آن برای ارائه محصولی قابل فروش در بازارها با پیچیدگی های جدیدی مواجه می شود؛ البته بد نیست بدانید که شرکتی به نام Kateeva به توسعه یک شیوه عایق بندی جدید پرداخته است که می تواند هزینه تولید صفحات نمایش منعطف OLED را تا نصف قیمت فعلی کاهش دهد.

دوام بالاتر و سازگاری بیشتر

مزیت اساسی صفحه نمایش های منعطف چیزی است که صفحات نمایش سنتی از عهده آن بر نمی آیند؛ یعنی خم شدن. همین حقیقت به تنهایی حکایت از تاثیر عظیم این صفحه نمایش ها روی دستگاه های آینده دارد. اگر همه چیز طبق محاسبات پیش برود، دیگر هیچ وقت لازم نیست نگران شکستن صفحه نمایش دستگاه خودمان باشیم.

نتیجه گیری منطقی این است که صفحه نمایش های منعطف راه را برای دستیابی به دستگاه های منعطف و تا شدنی هموار خواهند کرد. شما هم احتمالا از دست گوشی های سفت و سختی که به جیب فشار می آورند خسته شده اید. بنابراین احتمالا بارها به این فکر کرده اید که کاش این دستگاه ها به سادگی با حالت پاها و در جیب منطبق می شدند. حتی شاید بتوان یک تلویزیون را در نظر گرفت که بتواند برای پر کردن گوشه اتاق اندکی پیچ بخورد و فضای کمتری اشغال کند. با در نظر گرفتن این موارد و صدها مورد استفاده دیگر، مسلما موافقید که صفحه نمایش های منعطف می توانند آینده را از آن خود کنند.

تبلت های قابل حمل یا طومارهای دیجیتال

تبلت ها و لپ تاپ ها همیشه فضای معینی را اشغال می کنند. این روزها نمونه های نازک تر و کوچک تر کاملا در بازار مورد توجه بوده و نظر اغلب کاربران را به خود جلب کرده اند؛ اما تا حالا کسی این موضوع را با چالش مواجه نکرده که ما همچنان دستگاه هایی را قابل حمل می نامیم که بسیار بزرگ و جاگیر هستند.

اگرچه این دستگاه ها برای زمانی که نیاز به تغییر مکان برای ادامه کار داشته باشید کاملا مناسب هستند، اما این دستگاه ها در فضای محدود و همچنین موقع حرکت چندان جمع و جور و مناسب به نظر نخواهند رسید.

با ورود صفحه نمایش های منعطف و قابل تا شدن و لوله شدن، دستگاه های دیجیتال می توانند تداعی کننده نامه ها و طومارهای دوران باستان باشند و نیاز به فضای ثابت و زیاد را به مساله ای تاریخی تبدیل کنند. اگر پیش آمده باشد که برای یک بار از یک لپ تاپ در محیطی شلوغ مانند اتوبوس یا هواپیما استفاده کرده باشید، حتما از سطح آزار دهنده بودن این موضوع آگاهی دارید. حالا تصور کنید که بتوانیم سایز صفحه نمایش را بر اساس نیاز خود با تا کردن و کشیدن تنظیم کنیم.

ایجاد انعطاف برای ابزارهای پوشیدنی

یکی دیگر از تکنولوژی هایی که امروزه بازار داغی دارد، ابزارهای پوشیدنی است؛ دستگاه هایی که شخص آنها را پوشیده و بسته به نوع آن به برطرف کردن مجموعه ای از نیازهای دیجیتال می پردازد. درست مانند سایر تکنولوژی ها، ابزارهای پوشیدنی با محدودیت بزرگی به دلیل ساختار غیرقابل انعطاف صفحه نمایش ها روبه رو بوده اند که گاهی موجب کاهش سطح توانایی ها و کاربردهای این دستگاه ها هم شده است.

بحث مهم دیگری که این روزها و طی سال گذشته تا حالا در دنیای موبایل با توجه بسیاری مواجه است، مربوط به دستگاه های پوشیدنی مانند ساعت ها و عینک ها می شوند که با موبایل هوشمند کاربر ارتباط برقرار می کند. اگر شرکت های بزرگی مانند ال جی و سامسونگ موفق شوند تکنولوژی صفحه نمایش های منعطف را به گونه ای صحیح پیاده سازی کنند، کمک بزرگی به این حوزه از دستگاه ها خواهد شد. تقریبا همه معتقدند که همه ما در چند سال آینده از این صفحه نمایش های کوچک روی بدن خود بهره خواهیم برد و چه بهتر که این صفحه نمایش ها از قالب محدود خود خارج شوند.

عده ای معتقدند که تکنولوژی ابزارهای پوشیدنی چیزی جز یک تب و تاب زودگذر نیست؛ اما در این میان تعدادی نمونه کاملا کاربردی هم وجود دارد که پا را از این فرض و احتمالات فراتر گذاشته اند.

برای نمونه تنها این مورد را در نظر بگیرید که دستگاهی با صفحه نمایش منعطف برای نمایش وضعیت های حیاتی یک بیمار روی مچ دست او بسته شود.

حتی نمونه های عمومی تر مانند ساعت های هوشمند که تمامی تولیدکنندگان بزرگ وارد روند تولید و عرضه آنها شده اند، مسلما بسیار جدی تر و کاربردی تر خواهند بود، اگر از قالب محدود خود خارج شده و با روند توسعه ساده تری مواجه باشند.

امکان ادغام با سطوح غیرمتعارف

بزرگ ترین تغییر به خصوص از نظر ظاهری مسلما توان ادغام صفحه نمایش های منعطف با ساختارها و سطوحی خواهد بود که تا کنون به خاطر غیرقابل انعطاف بودن صفحه نمایش ها غیرمتعارف و عجیب به نظر می رسیدند، البته این مورد در صورتی که شاهد زیاده روی شرکت ها در ایجاد شکل و ساختارهای عجیب و غریب بسیاری باشیم می تواند کاملا آزار دهنده شود. حتی تصور استفاده از این صفحه نمایش ها به منظور گسترش حوزه های تبلیغاتی و بازاریابی خود کاملا باعث تردید است.

با این وجود همچنان بسیاری ازکاربردهای احتمالی چنین صفحاتی جذاب و جالب توجه هستند.

به هر محصول یا دستگاه غیر مسطح فکر کنید و تصور کنید که چگونه خواهد شد اگر ناگهان شاهد استفاده از یک صفحه نمایش روی آن باشیم. ماوس کامپیوتر، لامپ ها، کفش ها، ابزارهای موسیقی، فرمان خودرو، دستگیره در، یا حتی قوطی کنسروها همگی این موارد با تصور یک صفحه نمایش روی آنها می توانند محصولاتی احتمالی برای دنیای آینده باشند. نیازی نیست ذهن خود را در مرحله اول درگیر تحلیل کاربردی یا بی معنا بودن این ایده ها کنید؛ چنین اقدامی در همان مرحله اول باعث کشته شدن و از بین رفتن خلاقیت در ذهن شما خواهد شد.صرف نظر از این حقیقت که بسیاری از این ایده ها در حال حاضر عجیب به نظر می رسند، تنها نیاز به یک نوآوری خلاقانه خواهد بود تا متوجه شویم تا چه حد صفحه نمایش های منعطف می توانند کاربردی و با ارزش باشند.

با این اوصاف بهتر است منتظر باز شدن درها به دنیایی جدید سرشار از ایده های جدید و خاص باشیم که تا حالا قابلیت عملیاتی نداشته و سرانجام با ورود صفحه نمایش های منعطف ناگهان ممکن شده اند.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس 

دوره های آموزشی ما

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر دی وی آر و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربین مداربسته در فنیکار و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر حرفه ای ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات تخصصی ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری در شیراز و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری در اصفهان و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تبلت و موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون اسمارت و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات Ecu و اموزش تعمیر ایسیو و اموزش تعمیرات ایسیو ماشین و اموزش ایسیو خودرو و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی مدیا و اموزش تعمیر کولر گازی سامسونگ و اموزش تعمیرات کولر گازی ال جی و اموزش شارژ کارتریج لیزری و اموزش شارژ کارتریج اچ پی و اموزش مهندسی معکوس پیشرفته و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربینهای مداربسته و دوربین مداربسته در انستیتو انفورماتیک فنی کار