با اعطاء مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | با اعطاء مدرک فنی و حرفه ایایزایران لپ تاپ

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

تايم سوپاپ‌ها به معني زماني است كه سوپاپ وظيفه خودش يعني بازشدن يا بسته شدن را انجام مي‌دهد. تايم انژكتور هم به زماني گفته مي‌شود كه انژكتور سوخت را مي‌پاشد. اما سوپاپ‌ها توسط عاملي به نام ميل‌سوپاپ، حركت مي‌كنند.
DOHC به موتورهايي گفته مي‌شود كه دو ميل سوپاپ در سر سيلندر دارند، يك ميل سوپاپ براي سوپاپ‌هاي دود و يكي براي سوپاپ‌هاي هوا. مزايا و معايب اين سيستم در مقالات قبلي توضيح داده شد. اما ميل سوپاپ‌ها از كجا نيرو مي‌گيرند تا به چرخش درآيند و سوپاپ‌ها را نيز به حركت درمي‌آورند؟ براي توضيح اين سوال ابتدا بايد گفت، منبع حركت و نيروي اكثر اجزاي مكانيكي موتور ميل‌لنگ است. اما ميل لنگ در قسمت پاييني موتور قرار داشته و ميل سوپاپ‌ها در قسمت بالا و در سرسيلندر جاي مي‌گيرند.
چگونه نيرو از قسمت پايين به ناحيه بالايي و ميل سوپاپ‌ها منتقل مي‌شود؟ سرپولي ميل لنگ يك چرخ دنده متصل شده كه قابليت قرار گرفتن يك تسمه دنده‌دار را دارد. ميل سوپاپ‌ها نيز همين چرخ دنده را ‌دارند ولي با قطر بيشتر و سايز بزرگ‌تر. براي ارتباط بين اين دو چرخ دنده، از يك تسمه دنده‌دار استفاده مي‌شود كه نيرو را از ميل‌لنگ به ميل‌سوپاپ‌ها منتقل مي‌كند. اين تسمه دنده‌دار انتخاب شده تا كوچك‌ترين خطا و هرزگردي به وجود نيايد.
در صورت بهم خوردن تايم موتور، سوپاپ‌ها در موقع معين باز يا بسته نمي‌شوند. اين مساله باعث اختلال شديد در كار موتور و برخورد سوپاپ‌ها و كج‌شدن آنها و آسيب‌رسيدن به پيستون مي‌شود.
در صورت رخ‌دادن چنين اتفاقي، آسيب بسيار شديدي به موتور مي‌رسد، ممكن است پيستون بشكند و سوپاپ‌ها از بين بروند. در اين شرايط موتور به هيچ وجه روشن نمي‌شود و خودرو بايد بكسل شود. چرخ دنده ميل سوپاپ دو برابر چرخ دنده ميل‌لنگ است.
يعني اگر ميل‌لنگ 180 درجه بچرخد، ميل سوپاپ 90 درجه مي‌چرخد. در موتورهاي چهار زمانه‌ هر دو دور ميل‌لنگ يك بادكار يا همان انفجار درون سيلندر رخ مي‌دهد. به همين دليل ميل سوپاپ نصف ميل‌لنگ دور مي‌زند، تسمه تايم يا تسمه زمان‌بندي در تمام خودروها وجود ندارد و در برخي سيستم‌ها وظيفه اين تسمه را زنجير يا چرخ دنده انجام مي‌دهد.
اما مزاياي تسمه از ساير سيستم‌ها بيشتر است. به همين دليل استفاده از آن شيوع بيشتري دارد. اما اين قطعه هم، درست مثل ساير قطعات عمر مفيدي دارد. تسمه تايم بايد در زمان معيني، يعني هر 000/60 كيلومتر تعويض گردد.
براي جلوگيري از آسيب رسيدن به موتور، توصيه مي‌شود در زمان معين تسمه تعويض گردد. اين عمل، درماني پيشگيرانه براي جلوگيري از آسيب‌هاي بعدي و شديد است. اما بعضي موارد پيش مي‌آيد كه موتور از تايم خارج مي‌شود وقتي موتور از تايم خارج مي‌شود، بد كار مي‌كند و يا اصلاً خاموش مي‌ماند و روشن نمي‌شود. اين عيب دلايل مختلفي دارد. تسمه از روي يك دنده جابه‌جا شده و يا رد كرده باشد، ممكن است تسمه پاره و يا شل شده باشد. در اين حالت بايد تسمه سفت ‌كن چك شود. براي حفظ تسمه و جلوگيري از خرابي آن بايد نكاتي را رعايت كرد. در دورهاي بالا و بحراني نبايد به مدت طولاني رانندگي كرد.  در سربالايي‌ها بايد از دنده سنگين استفاده كرد تا از فشار آمدن روي موتور و تسمه جلوگيري شود. تسمه سفت‌كن را نيز نبايد زياد سفت كرد. همچنين رانندگي بدون تنش مي‌تواند باعث حفظ اين قطعه و پايين آمدن استهلاك موتور شود. در مجموع اين قطعه در عين سادگي نقش بسيار مهمي در راه‌اندازي و كار موتور دارد.