ایزایران لپ تاپ

با اعطای مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | با اعطای مدرک انستیتو انفورماتیک فنی کار

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

حتماً دیده اید وقتی هوا سرد است، با افزایش دمای داخل خودرو، شیشه‌ها بخار گرفته و دید راننده كم می‌شود. شیشه‌های جانبی دراینجا چندان مهم نیستند ولی شیشه عقب نقش بسیار اساسی دارد به طوریكه اگر بخار بگیرد آینه‌ها کاراییشان را از دست داده و راننده نمی‌تواند كنترل كافی روی خودرو داشته باشد.

گاه فقط به علت بخار گرفتن شیشه تار نمی‌شود، در بسیاری مواقع به علت بارش برف و باران، شیشه عقب كاملاً پوشیده می‌شود. در هوای سرد، آب روی شیشه به راحتی یخ می‌زند و راننده را دچار مشكل می‌كند. همچنین وقتی برف روی شیشه می‌نشیند، شیشه كاملاً پوشیده شده و دید راننده مسدود می‌شود. در این حالت راننده نمی‌تواند از آینه‌های داخل خودرو عقب و خودروهای پشت‌سر را ببیند. این وضعیت می‌تواند در بسیاری مواقع موجب حادثه شود. پس برای رفع آن باید دستگاه و یا سیستمی از محدودشدن دید عقب جلوگیری كرد. در این مورد از شیشه گرمكن استفاده شده، بخار آب درون اتاق خودرو وقتی به شیشه سرد برخورد كرده به دلیل میعان تبدیل به قطرات آب شده و شیشه كاملاً مرطوب و خیس می‌شود.
شاید سرمای شیشه جلو و عقب بیشتر از شیشه‌های جانبی باشد. سرمای شیشه جلو را می‌توان با حرارت بخاری از بین برد به گونه‌ای كه دمای سطح داخلی شیشه با دمای داخل خودرو یكسان شود. اما عقب خودرو و شیشه عقب به دلیل طولانی بودن مسافت نمی‌توانند از حرارت بخاری استفاده كنند. در بسیاری مواقع هوا نیز آنقدر سرد نیست كه از بخاری استفاده كنید. پس شیشه عقب باید به صورت موضعی گرم شود. این وضعیت توسط شیشه گرمكن عقب كاملاً امكان‌پذیر است. خط های افقی كه روی شیشه عقب خودروبه موازات هم كشیده شده‌اند. در حقیقت همان شیشه گرمكن هستند.شیشه گرمكن یك المنت است كه با برقراری جریان در آن شروع به گرم‌كردن شیشه می‌كند. زمانی كه سوئیچ باز است، شما با فشار دادن كلید گرمكن عقب، باعث می‌شوید جریان برق وارد گرمكن عقب شده و شیشه عقب گرم شود.
در اثر همین گرم شدن، یخ شیشه عقب آب می‌شود. بخار گرفتگی آن از بین رفته و قطرات آب روی آن كنار می‌رود. در نتیجه شیشه عقب كاملاً تمیز شده و راننده می‌تواند از طریق آینه داخل خودرو به راحتی پشت‌سر را ببیند. حاصل این امر جلوگیری از بسیاری از حوادث احتمالی است. اما شیشه گرمكن چگونه كار می‌كند؟ گفتیم كه این سیستم یك المنت ساده است. قدرت این المنت بسته به شیشه و خودروها متفاوت است.
مدار این سیستم از هفت بخش تشكیل شده است. 1- باتری 2- اتومات استارت 3- آمپرمتر 4- سوئیچ 5- جعبه فیوز 6- كلید روی داشبورد 7- چراغ نمایانگر روشن بودن شیشه گرمكن.
المنت موردنظر كاملاً به صورت فابریك در شیشه‌ها جای داده شده و دو سر سیم آن بیرون گذاشته می‌شود. یك سر سیم اتصال به بدنه داشته كه برای تخلیه بار الكتریكی است، سر دیگر آن نیز به جریان مثبت متصل است. اما این جریان مثبت ابتدا از باتری شروع شده و سپس وارد اتومات استارت می‌شود. بعد از اتومات استارت این جریان وارد آمپرمتر شده و در نهایت به قسمت BT سوئیچ می‌رود.
وقتی سوئیچ را باز می‌كنید، جریان برق وارد جعبه فیوز می‌شود. این جریان به فیوز اختصاصی شیشه گرمكن می‌رود. بعد از عبور از فیوز وارد كلید مخصوص شیشه گرمكن می‌شود. سپس با فشردن كلید، جریان وارد لامپ نمایانگر روشن بودن سیستم نیز می‌شود. بعد از این لامپ وارد سر اصلی المنت شیشه شده، بعد از عبور از المنت عقب در بدنه تكمیل می‌شود. در حقیقت بعد از المنت در بدنه تخلیه می‌شود.
می‌توان گفت با فشردن كلید شیشه گرمكن، مدار برقرار می‌شود. جریان مثبت باتری وارد المنت می‌شود و با گرم كردن شیشه و عبور از مسیر آن در بدنه تخلیه می‌شود. این سیستم تا زمانی فعال است كه كلید آن فشرده باشد. در هنگام فعال بودن آن نیز چراغ مخصوص سیستم در صفحه آمپر جلو روشن می‌شود. البته برق این سیستم و سایر سیستم‌ها چون شیشه بالابر و ... همگی با بازكردن سوئیچ تامین می‌شود. شاید بسیاری به نقش این سیستم زیاد اهمیت ندهند ولی همیشه از مزایای آن سود ببرند. ولی می‌توان به جرأت گفت این سیستم در عین سادگی عملكرد بسیار مفید و مناسبی دارد به نحوی كه در فصل سرما و در هوای سرد می‌توان به راحتی دید عقب راننده را تامین كرد و وی را از وضعیت پشت‌سر خود مطلع سازد.در خودروهای جدید حتی‌الامكان سعی شده از المنت‌های ظریف و بی‌رنگ استفاده شود تا در زیبایی شیشه عقب تاثیر خاصی نگذارد. كیفیت المنت شیشه بستگی به تولیدكننده شیشه داشته و نمی‌توان در آن تغییری ایجاد كرد. این المنت به صورت استاندارد در هنگام تولید شیشه درون آن كار گذاشته می‌شود

فرم ثبت نام

پس از تکمیل فرم پیش ثبت نام منتظر تماس مشاور آموزشی خودتان باشید . در صورت تمایل با شماره ویژه : 02188930441 تماس بگیرید

اطلاعات فردی

شماره تلفن شما راه ارتباطی ما با شماست در زمان ثبت نام دقت کنید به اشتباه عددی را وارد ننمایید .

انتخاب دوره آموزشی

captcha

دوره های آموزشی

ecu fannikar.com

copier fannikar.com

fax fannikar.com

fannikar camera

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار